beyaz mutfak dolapları

Beyaz Mutfak Dolapları ve Özellikleri

Beyaz Mutfak Dolapları ve Özellikleri Nelerdir? 2020’nin son ayına girdiğimiz bu günlerde, popüler mutfaklar genellikle beyaz mutfak dolaplarını içerisinde bulunduruyor. Gelenekselden moderne, rustik çiftlik evine veya şık ve aerodinamik geçiş görünümlerine kadar, çok yönlü beyaz dolaplarla sabitlenmiş bir mutfak, çeşitli tasarım stillerine canlı ve taze bir çekicilik getiriyor. Beyaz mutfak dolaplarının hem geleneksel hem de çağdaş yönlere hitap etmesi, şık görünümü, farklı tasarım stillerine olanak sağlaması, canlı bir renk olması ve çekici bir dekorasyon stiline sahip olması sebebiyle, 2021’in en popüler dolaplarından biri olması muhtemel görünüyor. Beyaz mutfaklar tüm bu özelliklere ek olarak alanı geniş gösterdiği için çoğu evde tercih ediliyor. Genellikle mutfaklar insanlara dar gelir. Yemek yaparken, ailemiz ile birlikte yemek yerken, arkadaşımız ile mutfakta kahve içerken sürekli mutfağın dar olmasından şikayet ederiz. Ancak beyaz rengi görünümü genişlettiği için bu sorun fiziksel olarak çözülmese de dekoratif açıdan bir sorun olmaktan çıkıyor. Bugün bu yazımızda Beyaz Mutfak Dolapları ve Özellikleri nelerdir? detaylıca inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım…

Beyaz Mutfak Dolaplarımutfak dolabı

Beyaz mutfak dolapları farklı tiplerdeki mutfaklarda geliştirilebilmektedir. Günümüzün çağdaş mutfak tiplerinden olan Lake Mutfak veya Akrilik Mutfak tiplerini kullanarak, beyaz mutfak dolaplarına sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken mutfak tiplerini dikkatlice araştırmak ve doğru kararı vermektir. Bu konudaki makalemize buradan ulaşabilirsiniz. Beyaz mutfak dolabı modelleri son günlerde git gide popülerleşen bir dekorasyon modelidir. Beyaz rengi sadece tasarım üstünlüğü ile sınırlı değildir. Dilerseniz beyaz mutfak dolapları ve modellerini detaylıca inceleyelim.

1.) Çeşitlilik

Beyaz mutfak dolapları her model ile üretilebilen bir dekorasyon çeşididir. Lake mutfak modelleri, akrilik mutfak modelleri, laminat mutfak modelleri gibi birçok farklı mutfak model ile üretilebilmektedir. Beyaz mutfak dolaplarının bu özelliği herkes tarafından beğenilmektedir. Beyaz bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak isteyenler farklı tipte mutfak modellerini tercih edebilir. Aynı zamanda modern veya klasik tarzda olmasını da belirleyebilirsiniz.

2.) Işıklandırma & Parlaklık

Beyaz mutfak dolabı modellerinin en büyük özelliklerinden bir de ışığı iyi yansıtmasıdır. Çok fazla ışık almayan bir ortam dahi olsa mutfak dolabı modelleri oldukça parlak görünecektir. Beyaz mutfak dolabı modelleri tercih edilecekse ortamın ışığı iyi yansıtıp yansıtmayacağına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü fazla ışık alan bir ortamda beyaz renk bir dolap kullanmak, ortamı olması gerekenden fazla gösterecek ve gözü yormasına sebebiyet verecektir.

3.) Geniş Renk Paleti

Hepimizin bildiği üzere beyaz, her renk ile uyum sağlayabilen bir renktir. Bu sebeple renk paleti çok geniştir. Kullanıcıların zevkine göre ister açık renkler ile donatılmış bir mutfak, isterse de zıt renklerin uyumunu kullanarak dekore edilmiş bir mutfak kullanılabilir. Renk paletinizde sıcak veya soğuk tonlara karar vermek önemli bir ilk adımdır. Örneğin beyaz ile birlikte zıt bir koyu renk kullanmak, mutfağınız dekorasyonunu olumlu açıdan etkileyecektir. Çünkü zıt renkler hem birbirine kolay uyum sağlar hem de ortam fazla aydınlık olsa bile ışık dengesini korur. Yine de beyaz ile birlikte açık ve sade renkleri de tercih edebilirsiniz.

4.) Geniş Alanmutfak-dolabı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi beyaz mutfak dolapları, dekoratif açıdan alanı geniş gösterir. Tabii birkaç teknik ile bu durumdan yararlanabilir ve alanı tamamen geniş gösterebilirsiniz. Beyaz mutfaklarda tezgah üstündeki ve dolaplarda olması gereken eşyaları bir dolapta veya rafta tutmanız gerekmektedir. Dar bir alanda eşya kalabalığı ortamın çok daha dar görünmesine sebep olur. Ayrıca mutfak masasını köşe konumlara yerleştirmeniz gerekmektedir. Mutfağınızı fazlalık eşyalardan arındırdığınız ve mutfağı duvara sabitlediğiniz takdirde, beyaz renginin de etkisiyle fiziksel açıdan geniş görünecektir.

5.) Temizlik

Beyaz mutfak dolapları, temizlik açısından da avantajlarıdır. Yüzey rengi sayesinde kir ve toz tutmayan bir yapıya sahiptir. Rutin temizlik ile oldukça şık görünebilir. Haftada bir defa ıslak bez ile silinmesi, temizliği için yeterlidir. Beyaz renkli olduğu için kirlendiği zaman rahatça görebilirsiniz. Koyu renkli dolaplara oranla çok daha az toz çeker ve sürekli temiz görünür. Beyaz mutfak dolabı modelleri hem tasarım açısından hem de işlevsellik açısından önemli dolap modellerinden biridir. Sizde temizlik açısından rahat edebileceğiniz bir dolap tasarımı arıyorsanız, beyaz mutfak dolabı modellerinden yardım alabilirsiniz.

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mutfak dolabı modelleri ve banyo dolabı modelleri sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer  mutfak dolabı modelleri  satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bu yazımızda  Beyaz Mutfak Dolapları ve Özellikleri nelerdir? anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir