trend mutfak dekorasyonu

Trend Mutfak Dekorasyonu Tavsiyeleri

Trend Mutfak Dekorasyonu Tavsiyeleri Nelerdir? Mutfak tasarımı deyince akla birçok şey geliyor. Musluklar, aydınlatma ve dekor mükemmel bir mutfak bulmacasının parçalarıdır ve hiçbir detay önemsiz değildir. Ancak mutfağınızda fark edilecek çok sayıda küçük parça varken, odanın büyük bir bölümünü, yani mutfak dolaplarınızı gözden kaçırmayın. Muhtemelen evinizin dışında kendi mutfağınıza dahil etmek isteyeceğiniz dolapları fark etmişsinizdir. Ancak, yeni dolaplar kurmak için büyük bir karar vermeden önce, hepsi güzel seçenekler olan farklı dolap türlerini bildiğinizden emin olun.

Mutfak dolapları sadece depolama amaçlı değildir. Bir mutfak tadilatı yaparken mutfağınızın tarzı için vazgeçilmez bir unsurdur. Dolap, her şeyi bir araya getiren baş mücevherdir. Kabin tasarımı son birkaç yıldır pek değişmedi; en azından tezgah veya döşeme gibi diğer unsurlar kadar değil. Mükemmel mutfağı tasarlamak için, sizin için neyin zorunlu olduğunu anlamak ve ardından en son trendleri bunun etrafına dahil etmek önemlidir. İşte birkaç trend mutfak dekorasyonu tavsiyesi:

 

Açık Raflar

acikrafmutfak

Açık raflar dergilerde güzel görünür, ancak çoğu ev sahibi için mutlaka bir “sahip olunması gereken” değildir. Ancak iyi bir organizasyon ve doğru raf türleriyle mutfağınız için gerçekten benzersiz bir son teknoloji stil yaratabilirsiniz. Duvar dolabı yerine açık mutfak rafları daha da sıcak bir trend haline geliyor. Sevdiğiniz kapaklı duvar dolabınız olmadan zorlansanız da, açık rafların birçok faydası vardır. Özellikle küçük mutfaklarda daha fazla alan sağladığı için hafif ve havadar bir his sunar. İçeriye bakmak için dolap kapılarını açmaya zaman ayırmadan ihtiyacınız olanı görebildiğiniz ve alabildiğiniz için verimlidir. Her şeyin açıkta olduğunu göz önünde bulundurarak, raflara ne koyduğunuz konusunda dikkatli olun. Her kap, kase veya cam mutfağınızın genel estetiğini etkiler.

Renk Özelleştirmeleri

 

Ev sahipleri artık rastgele mutfak tasarımlarından memnun değil. Karakter ve kişilik oluşturan veya cesur bir ifade sağlayan benzersiz bir şey istiyorlar. Dolap rengi, bu konuda dikkat çekmek için en önemli yollardan biri. Dolaplarınızda farklı bir boya rengi büyük fark yaratabilir ve sizi sıradanlıktan kurtarabilir. Mobilya için ev sahipleri, mutfak alanlarına mükemmel şekilde uyan özelleştirilmiş renkleri tercih ediyor. Gri, sarı ve yeşilin yumuşak tonları gibi nötr renkler şuanda favori renkler arasında ama daha koyu renkleri de görmezden gelmeyin. Siyah, lacivert ve zümrüt yeşili de üst düzey cazibeye sahiptirler.

Seçebileceğiniz üç ana renk kategorisi vardır: açık, orta ve koyu. Açık tonlar çoğunlukla yukarıda belirtilen nötr tonlardır. Basit, yumuşak temiz görünümleriyle sevilirler. Mutfaktaki diğer unsurları mükemmel şekilde tamamlayan zamansız bir tarz yansıtırlar. Orta tonlu renkler en yaygın olanlardır. Bu konuda standart mavi, gri ve sarı tonları popülerdir. Mutfak dolabında zümrüt yeşili, mürekkep siyahı ve lacivert tonları yaygındır. Koyu gölgeler cesur, dramatik ve eşsiz lüks bir görüntü yaratır. Yine de, orta ve açık tonlara kıyasla daha az popülerdirler.

 

Meşe Ağacı Kullanımında Artış

 

trend mutfak dekorasyonu

Nötr renk, boyut ve doku ve yeni keşfedilen yumuşak lüks, harmanlanmış bir denge yaratarak herhangi bir alana yerleştirilebilir. Meşe dolabı, deniz kenarından veya Fransız kır evinden, temiz modern sadelikten veya ortak bir rustik görünümden çok yönlüdür. Genellikle doğal elementle bir bağlantı oluşturur. Geçmişle damgalanmasına rağmen meşenin, dolap yapımında daha popüler bir seçenek haline gelmesinin nedeni budur. Biz, gömme panellerden iç detaylara sahip düz döşemelere ve meşe kullanılarak kaplamalara kadar çeşitli ilginç kapı stilleri üretiyoruz. Meşe ağacını doğal renginde kullanabilir veya bir kat boyamayı tercih edebilirsiniz. Siyah, mavi ve gri tonları, ev sahipleri için yükselen bir favori gibi görünüyor.

 

 

Estetik Tasarımlar

 

Son yıllarda ev dekorunu etkileyen modernizasyon dalgası mutfak dolaplarını es geçmedi. En belirgin etkilerden biri, dolap yapılarında estetiğin benimsenmesi olmuştur. Bu minimalizm eğiliminin 2020’nin sonrasında da devam etmesi bekleniyor. Modern dolaplar, genellikle geleneksel dolap kapısı stillerinde bulunan süslü tasarım çalışmalarından muaftır. Pürüzsüz kenar profilleri ve yalnızca en basit tasarım öğelerini sunan basit temiz hatlara sahip gömme panel kapıya sahiptirler. Esasen, tüm dağınıklık en aza indirgenmiştir. Bu tip bir dolap, modern tarzdaki bir mutfakla mükemmel bir şekilde çalışır ve tezgah gibi diğer bileşenleri tamamlar.

 

 

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya ve banyo mobilyaları sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer akirik mutfak dolabı veya banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Akirik mutfak dolaplarının özelliklerini anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir