mutfak dolabı

Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır?

Bugünkü makalemizde Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır?  hep birlikte inceleyeceğiz. Tam bir mutfak yenilemesi maliyetli ve stresli olabilir, ancak yerleşim planından memnunsanız ve dolaplarınız sağlamsa, neden sahip olduklarınızı boyamayı düşünmüyorsunuz? İşi kendiniz yaparsanız, yeni kulplara veya tezgahlara sıçramak için harcanan para bile olabilir.

Boyama projenizin mükemmel olmasını sağlamak için mutfak dolaplarının nasıl boyanacağına dair uzman tavsiyemizi okuyun. İşi yapmak için en iyi boyalardan başlayıp nereden başlayacağınıza kadar her şey ortaya çıkıyor …

Mutfak dolaplarını boyarken nereden başlamalıyım?Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır?

Uzmanlar kapıları kaldırarak başlarlar, çoğu sadece menteşelerde açılırlar, çünkü yatay olarak boyarsanız akmaya ve damlamaya daha az eğilimli olursunuz.

Boş alan mı yoksa kaldıramıyor musunuz? Tüm metal işleri ve boyayı yerinde gizlemeye özen göstererek menteşeleri maskeleme bandıyla örtmeniz yeterlidir. Her zaman tutamaçları çıkarın, akülü bir tornavida burada işleri hızlandıracak ve zemini korumak için toz örtüleri veya gazete kağıdı bırakacaktır.

Dolapların üzerini boyayabilir misin?

Çoğu uzman dolap boyası, tüm ahşap ve akrilik dolaplar için uygundur. İşin püf noktası hazırlık aşamasındadır.

 

Dolapları boyamaya nasıl hazırlıyorsunuz?Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır?

Kısa yol yok! Yerleşik mutfak kirini çıkarmak için temizlik şarttır. İşler gerçekten acımasızsa, Zep Ticari Çok Amaçlı Temizleyici ve Yağ Çözücü gibi uzman bir yağ çözücü kullanın.

Ardından, boyayı tutmaya yardımcı olmak için yüzeyi “tuşlayın”. Bu gerçekten ince bir kum kağıdı kullanarak hafif bir kumdur – 150-250 tane yapmalıdır. Delirmeye gerek yok, sadece düz, mat bir yüzey hedefleyin. Ardından tozu nemli bir bezle silin ve tamamen kurumasını bekleyin.

 

Mutfak dolapları nasıl boyanır? – adım adım

Mutfak dolaplarınıza bir parça boya vererek yeni bir yaşam süresi verin. Sonuç, darbelere ve sık silme işlemlerine dayanacak kadar uzun ömürlü, kireçli bir yüzeydir.

Ahşap dolaplar için astar veya son kat kaplamaya gerek yoktur. Bununla birlikte, parlak dolapların ince bir zımpara kağıdı ile hızlı bir şekilde zımparalanması gerekecektir.

Neye ihtiyacın olacak
Yağ giderici deterjan
Maskeleme bandı
Tornavida
Boya karıştırıcı
Boya fırçası
Rulman
Mutfak dolabı boyası

 

1. Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır tüm yüzeyleri temizleyin

Boyamaya başlamadan önce, mutfak dolaplarınızı bir deterjanla iyice temizleyerek kiri ve yağı temizleyin. Kurumasını bekleyin.

2.Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır duvarları ve zeminleri koruyun

Boyamak istemediğiniz duvarları ve yüzeyleri korumak için dolapların kenarlarına maskeleme bandı sürün. Ayrıca keskin bir kenar yaratmaya da yardımcı olacaktır. Boya damlamalarını yakalamak için tezgahları, zeminleri ve cihazları bir örtü ile örtün.

3.Kolları çıkarın

Çekmeceyi ve dolap kulplarını dikkatlice çıkarmak için bir tornavida kullanın ve bir kenara koyun. Boya kutunuzu açın ve boyayı karıştırmak için bir çubuk kullanın.

4.Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır dolapları boyamaya başlayın

Boyanın eşit ve kapsamlı bir şekilde kaplanmasını sağlamak için herhangi bir köşeye veya ulaşılması zor alanlara girmek için bir fırça kullanarak başlayın.

5.Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır boyayı bitir

Dolapların ve çekmecelerin kalan yüzeylerini boyayla kaplamak için kısa bir tüy rulosuna geçin. Bir saat içinde dokunarak kurur.

6.Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır yeni mutfağınızın tadını çıkarın

Tamamen kuruduktan sonra maskeleme bandını çıkarın ve kolları yeniden takın. Tam bir yenilemeye gidiyorsanız, neden eski kolları yenileriyle değiştirmiyorsunuz?

 

Mutfak dolaplarının astara ihtiyacı var mı?

Astarlar boya için sağlam bir temel oluşturur ve düğümlerin ve lekelerin görünmesini engeller. Astar türü boyadığınız yüzeye bağlıdır – Astarı gibi evrensel bir astar seçin. Ahşap astar sadece çıplak, boyanmamış ahşap içindir.

Bazı mobilyaya özgü boyalar astar gerektirmez – bu, kutunun üzerinde açıkça belirtilecektir. Hâlâ emin değilseniz, tavsiye almak için size en yakın yapı market veya dekorasyon merkezine giderken kapınızın (veya gerçek kapının kendisinin) bir fotoğrafını çekin.

 

Mutfak dolaplarında kullanılacak en iyi boya nedir?

Yine kapı tipine ve ayrıca istediğiniz kaplamaya bağlıdır. Laminatlar da en güvenli seçenek ahşap, MDF için tasarlanmış çok amaçlı bir uzman boya satın almaktır. Herhangi bir yumurta kabuğu veya iç mekan ahşap boyası, ahşap ve önceden boyanmış mutfak kapılarında çalışacaktır. Tebeşir boyaları mutfak dolapları için uygundur, ancak silinebilir bir yüzey elde etmek için genellikle üst katı balmumu veya vernikle kapatmanız gerekir.

 

Eğer Mutfak dolapları boyama noktasında  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfak dolapları yeni görünüm nasıl boyanır? anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir