mutfak dolabı modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? Mutfak dolabı modelleri, kullanıcıların seçim yaparken en çok kararsızlığa kapıldığı alanların başında gelmektedir. Günümüzde yüzlerce farklı çeşit mutfak dolabı modeli bulunmaktadır. Bu sebeple kullanıcıların bu noktada kararsız kalması oldukça normaldir. Mutfak dolapları her evin yapısına göre farklı tarza hitap eder. Örneğin çok fazla ışık alan bir ev için parlak yüzeyli mutfak dolapları iyi gitmeyecektir, ancak orta düzeyde ışık alan bir mutfak için parlak yüzeyli mutfak dolapları oldukça güzel görünebilir. Bunun gibi dikkat edilmesi gereken noktalar, mutfakta görünümü bir hayli değiştirebiliyor. Haliyle mutfak ortak kullanım alanı olduğu için, kullanıcılar mutfak modellerini satın almadan önce iyice araştırma yapması gerekiyor. Bu noktada kullanıcılar mutfağı için en doğru olan mutfak dolabı modelini tercih etmektedir. Bugün bu yazımızda sizler için Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? bunu inceleyeceğiz, hazırsanız başlayalım.

Mutfak Dolabı Modelleri

mutfak dolabı

Mutfak dolabı modelleri özelliklerine göre kendi içerisinde birçok farklı dala ayrılmaktadır. Bu yazımızda sizlerle günümüzün popüler mutfak dolabı modelleri nelerdir? detaylıca inceleyeceğiz. Dilerseniz mutfak dolabı modellerini detaylıca incelemeye başlayalım.

1.) Akrilik Mutfak

Akrilik mutfaklar, günümüzde en çok kullanılan mutfak dolabı modellerinin başında gelmektedir. Oldukça modern ve şık görünen bir yapıya sahiptir. En önemli özelliği; dolap yüzeyinin parlak olması ve kolayca temizlenebilmesidir. Fazla ışık almasa bile dolap yüzeyleri oldukça parlak gözükür. Bunun haricinde tasarımsal olarak geliştirilebilir bir yapıya sahiptir. Özel olarak üretim yapmak için uygun bir malzemedir. Renk kartelası çok geniştir. Eğer mutfak dolaplarınızın tasarım açısından üstün olmasını istiyorsanız Akrilik mutfak dolabı modellerini tercih edebilirsiniz. Günümüzde mutfak dolaplarının işlev açısından çoğu özelliği birbirine denk ya da yakındır. Bu sebeple kullanıcılar, mutfak dolaplarını uyum ve tasarım açısından değerlendirmektedir. Siz de dekoratif anlamda iyi bir mutfak dolabı modeline sahip olmak istiyorsanız Akrilik Mutfak Dolaplarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz

2.) Lake Mutfak

Lake mutfak dolapları, akrilik mutfak dolapları ile en çok karşılaştırılan günümüzün en popüler mutfak dolabı modellerinden biridir. Lake mutfak dolapları, laka adı verilen özel bir reçine türü ile cilalanarak üretilir. Bu sebeple yüzeyi çok pürüzsüz ve parlaktır Lake dolaplarının yüzey dokusu çok hoştur. Bu sebeple bakım gerektiren dolap modellerinden biridir. Lake dolapların temizliği yapılırken kesinlikle kimyasal ürünlerle deterjan ve sabun ile temas ettirilmemelidir. Dokusu deformasyona uğrayabilir! Lake mutfak dolaplarının yüzeyi hem sert hem de dayanıklıdır. Sert yüzeyli olması onu kırılgan yapmaz, aksine lake mutfak dolapları en dayanıklı modellerdendir. Farklı renk modellerine göre özelleştirilebilir yapıdadır. Bakımı ve temizliğine daha da dikkat edilmelidir ancak yüzey dokusunun pürüzsüz olması buna değer yapıdadır. Eğer kaliteli ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız, lake mutfak dolapları tam size göre!

3.) Membran Mutfak

Membran Mutfak dolabı modelleri de günümüzde sıkça tercih edilen modellerden biridir. Membran her alanda kullanılan bir yapı malzemesidir. Mutfak modelleri için ise membran, plastik bazlı bir pvc kaplamadır. Membran mutfak dolaplarının en önemli özelliği sağlığa tamamen zararsız olmasıdır. Pvc’si farklı alaşımlardan üretilmiştir. Bazen kullanıcılar membran mutfağın tamamen plastikten üretildiğini düşünüyor ancak bu doğru değil. Membran mutfak dolaplarının içerisinde birçok dayanıklı malzemesi bulunmaktadır. En önemli özelliklerinden birini de bu noktadan almıştır. Membran mutfak dolabı modelleri oldukça dayanıklıdır. Membran mutfak dolapları da sıcak pres ile perçinlenen bir dolaptır. Bu durum dayanıklı olmasının en önemli nedenlerinden biridir. Membran mutfak modellerinin dayanıklılığı sadece sert darbelere karşı değil çizilmelere, suya, neme ve küfe de karışıdır. Fiyat bakımından da diğer modellerden çok daha uygundur. Membran mutfak dolapları kesinlikle fiyat-kalite bakımından tercih ettiğimiz bir mutfak dolabı modelidir.

4.) Laminat Mutfak

mutfak dolabı

Laminat mutfak dolabı modelleri günümüzde hâlâ kullanılmaya devam edilen eski tarzda modellerden biridir. Yapay reçine çözeltisi emdirilmiş kağıtların üst üste konularak, sıcak preslerde basınç uygulanması ile üretilen malzemedir. Laminat mutfak modelleri kullanıcılar tarafından en sık yanlış anlaşılan modellerden biridir. Örneğin; kullanıcılar tarafından laminat modellerin kolayca parçalanabileceği düşünülmektedir. Ancak aslına bakacak olursak bu pek de mümkün değil. Çünkü laminat standart halinden daha da kalın bir hale getirilerek sağlamlığı arttırılabilir. Yani mutfak dolabı modellerinde standart laminat kullanılmaz. Dayanıklılığını arttırmak için özel bir reçinesi bulunmaktadır. Laminat modellerin bir başka özelliği ise yapısında doğal bir doku bulundurmasıdır. Ahşap doku desenli modelleri ile doğal dokuyu evinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca laminat mutfak modelleri, diğer mutfak dolabı modellerine kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir modeldir. Eğer geçici süreli bir evdeyseniz ve mutfak dolabına ihtiyacınız varsa yapabileceğiniz en iyi tercih laminat mutfak dolabı modelleridir.

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mutfak dolabı modelleri ve banyo dolabı modelleri sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer  mutfak dolabı modelleri  satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bu yazımızda  mutfak dolabı modelleri nelerdir? anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir