2020 Mutfak Dolabı Dekorasyon Trendleri

2020 Mutfak Dolabı Dekorasyon Trendleri Nasıl Olmalıdır? Mutfak Dolabı Dekorasyonu her geçen gün değişiyor. Sürekli farklı tip mutfak tiplerinin üretilmesi ve kullanıcının farklı olanı sevmesinden kaynaklı olarak dekorasyon önerileri devamlı olarak değişim halinde. Bugün bu yazımızda 2020 Mutfak Dolabı Dekorasyon Trendleri nelerdir? Nasıl şekillenebilir? bunlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

Mutfak Dolabı Trendleri

Geçtiğimiz 2019 senesinde mutfak dolaplarında en büyük değişim raflarda olmuştu. Açık rafların ve camlı dolapların kullanımı bir anda artışa geçmişti. Buna ek olarak renkli ve parlak mutfak dolapları da ön plana çıkmıştı. Peki, Bu sene bizi neler bekliyor? Öncelikle 2020 yılında dekor ağırlıklı mutfak dolapları bekliyoruz. Ahşap veya metal motifli dekorasyon ürünlerinin kullanımı bu aralar çok popüler. Bu durumun yıl boyunca da devam edeceğini ve 2020 nin mutfak dolaplarında özgün dekor ürünlerinin ön plana çıkmasına kesin gözüyle bakıyoruz. El işçiliği ile oluşturulmuş ahşap aksesuarları merakla bekliyoruz. Mutfak dolaplarının trend dekorasyonlarını inceleyecek olursak;

Renkli Mutfak Dolapları

mutfak dolabı

Mutfak dolaplarının renkli olmasına 2019 yılından alışkınız aslında ancak bu seneki mutfak dolaplarında ortaya çıkan renkler biraz daha farklı. Geçtiğimiz seneye göre nötr renklerden farklı olarak bu yıl iddialı renkler ön plana çıkıyor. Deniz mavisi, deniz mavisi, toz mavisi gibi mavinin göz alıcı tonları,  zümrüt yeşili, koyu yeşil gibi yeşilin ihtişamlı tonları 2020 yılının popüler renkler arasında yer alıyor. Aslında bu konuda şaşırdığımız pek söylenemez. Standart renklerin gözden düşmesinin sinyalini 2019 senesinde almıştık. Kullanıcılar nötr renk olarak beyazdan çok siyahı tercih etmesi mutfak dolabı renklerinde büyük bir değişim olacağı konusunda apaçık bizleri uyarmıştı. Kullanıcıların beyaz krem kahverengi gibi standart renklerden sıkılması diğer canlı renklerin ön plana çıkmasına olanak sağladı. Bu noktada ahşap mutfak dolapları da nasibini aldı diyebiliriz. Ahşap ürünler artık sadece dekor ürünü olarak kullanılmaya başladı. 2020 yılı için söyleyebileceğimiz en net çıkarım canlı renklerin diğerlerine göre daha da ön plana çıkacağıdır.

Pastel Tonlar Ön Plana Çıkıyor

Pastel tonların ön plana çıkmasını göz ardı edemeyiz tabii. 2019 senesinde gri pastel tonları sıkça kullanılmıştı. 2020 yılında gri renklerin kullanımı geçtiğimiz seneye göre azalsa da pastel tonların kullanımı hızla artıyor. Özellikle yeşil renkli ve pastel tonlarındaki mutfak dolaplarının kullanımı arttı diyebiliriz. Maviden sarıya, yeşilden pembeye kadar uzanan renklerin pastel tonları, kontras avantajını en iyi şekilde yansıtır. 2020 yılında pastel tonları trendler arasında yer alacak gibi duruyor.

Ada Tipi Mutfak Modelleri

mutfak dolabı

Ada tipi mutfak modellerinin kullanımı 2019 senesinin sonuna doğru yaygınlaşmıştı. 2020 Yılının başlarında da kullanımı devam eden ada tipi mutfak modelleri birçok noktada ailelere kolaylık sağlıyor. Genellikle ebeveynlerin çalışması sebebiyle evde yemek yapmakta sofra kurmak da büyük bir yük haline geldi. Bu tarz durumlarda ada tipi mutfak modelleri ailelerin ihtiyacını kolayca karşılıyor. Ada tipi mutfaklar sayesinde tüm aileye hızlıca servis yapılabilmekte ve işten yorgun gelen ebeveynlerin fazla efor sarf etmeden günlük işleri tamamlayabiliyor. Bunlara ek olarak ada tipi mutfakların depolama alanı da diğer mutfak türlerine göre çok daha geniştir. Daha dar alanda daha çok depolama yapabilmesi de ada tipi mutfak türlerini diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden birisi. Ada tipi mutfakların 2020 yılının en çok tercih edilen mutfak türlerinden olmasını bekliyoruz.

 

Dolap ve Çekmecelerdeki Şık Tasarımlar

2020 yılının dekor anlamında büyük bir yıl olmasını beklediğimizi belirtmiştik. Bu noktada en çok dikkat çeken detaylar çekmece ve dolap kulplarından geliyor. Dolaplara verilen şık detaylar hem göze batmıyor hem de mutfak da ihtiyacımız olan dekoratif eksikliği karşılıyor. Altın renk tonlarındaki kulplar, hayvan veya sevilen diğer motifler ve doğal doku sağlayan detaylar mutfak dolaplarında oldukça beğeni topluyor. Bu yıl çekmece ve dolap kulplarındaki tasarımların özgün bir biçimde artmasını bekliyoruz.

Aydınlatma Önerileri

Geçtiğimiz yıllarda aydınlatmalar çok daha öne çıkmaya başladı. Lambadan avizeye, avizeden abajura derken son dönemlerde bataryalı aydınlatma sistemleri en sık kullanılan ışıklandırma türlerinden olmaya başladı. Sadece mutfakta değil; banyoda, oturma odasında, yatak odasında veya çocuk odasında da kullanılan bataryalı aydınlatma sistemleri hem şık bir hava katıyor hem de ayarlanabilir ışık düzeyi sayesinde kullanıcılara tasarruf ve özelleştirme imkanı sunuyor.

2020 yılı birçok yönden olumlu, olumsuz bizi şaşırtacak gibi… Eğer 2020 yılı mutfak dolabı veya kapak seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bugün bu yazımızda 2020 Mutfak Dolabı Dekorasyon Trendleri Nelerdir ? Popüler Mutfak Önerileri Nelerdir? bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkürler. Makalelerin devamını blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir