mutfak dolabı kapak modelleri

Mutfak Dolabı Kapak Modelleri

Mutfak Dolabı Kapak Modelleri Nelerdir? Mutfak dolapları evimizin en gözde parçalarından biridir. Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mutfaklarda tüm yönleri ile işlerimizi kolaylaştırır ve bize ferah bir hava sağlar. Mutfak dolaplarının görünümünde, tasarımında ve işlevselliğinde en etkin rolü oynayan faktör ise Mutfak Dolabı Kapaklarıdır. Mutfak dolaplarını bir bina gibi düşünürsek Mutfak dolabı kapaklarına dış cephe demek pek de yanlış olmaz. Boyası, sürekli açılıp kapanan mekanizması, şıklığı, tasarımı derken evin en önemli noktası olan mutfak dolaplarını yöneten kapaklardır. Günümüzde Mutfak Dolabı Kapakları popülerleşmiş ve birçok farklı çeşidi ortaya çıkmıştır. Eski dönemlerde (çok da eskiye gitmeye gerek yok) birkaç tip mutfak dolabı ve kapak modeli varken günümüzde, sadece yapı modeli bakımından onlarca farklı çeşit mutfak dolabı kapağı vardır. Tabii bu modellerin, özellikleri bakımından birbirinden çok daha üstün olan tipleri bulunmaktadır. Bugün bu yazımızda en popüler ve en kullanışlı mutfak dolabı kapak modellerini inceleyeceğiz. Hadi başlayalım. Mutfak Dolabı Kapak Modelleri Nelerdir?

Mutfak Dolabı Kapak Modelleri

Mutfak Dolabı Kapak Modelini değiştirmek istiyorsanız bu noktada birkaç kritik nokta bulunuyor. Fiyat, kalite ve dayanıklık üçgeninde doğru kararı vermelisiniz. Bu sayede alacağınız mutfak dolabı kapak modeli sizin hem uzun süre kullanmanıza hem de fazla para harcamadan kaliteli bir ürüne sahip olmanızı sağlayacaktır. Hadi bu kapakları incelemeye başlayalım.

1.) Parlak Yüzeyli Lake Kapak Modelleri

Parlak Yüzeyli Lake Kapak Modelleri, mutfak dolapları modellerinde olduğu gibi kapak seçiminde de en başta geliyor. Günümüzde modern mutfak dolaplarından biri olması lake dolapların tercih edilmesini olumlu yönde etkiliyor. Lake malzeme adını aslında bir tür cilalama tekniğinden almaktadır. Yani lake mobilyalar laka adı verilen bir cila ile kaplanmış olan mobilyalardır. Lake mutfak dolabı kapaklarının bugün modern mutfaklarda en çok tercih edilen modelleri oluşturmasının en önemli nedeni bu kapakların oldukça sert, dayanıklı ve uzun ömürlü yüzeylerinin olması. Ayrıca parlak yüzeyli olması da kullanıcıların beğenisini ve ilgisini çekmektedir. Modern mutfak dolabı kapakları modellerine göre fiyat bakımdan daha uygun ve dayanıklı bir modeldir. Eğer mutfak dolabı satın alacaksanız lake modeller işinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Çok geniş bir renk yelpazesi olan lake mutfak dolabı kapakları, bu renk seçenekleri sayesinde farklı ortamlara uyum sağlayabilir. Dayanıklılık, Kalite ve Fiyat bakımından lake kapak modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

2.) Membran Mutfak Dolabı Kapak Modelleri

mutfak dolabı

Membran mutfak dolapları da modern mutfak dolapları olarak en sık tercih edilen modellerden biridir. Ham mdf malzeme üzerine pvc vakum presle kaplanarak üretilen membran kapakların en önemli özelliği ön yüzeyin dört kenar ile birlikte kaplanabilmesi ve dolayısıyla eksiz ve bütünlüklü bir görünüme sahip olmalarıdır. Bu özelliğin en büyük getirisi su ve neme karşı oldukça dayanıklı bir model ortaya çıkarmasıdır. Membran mutfak dolapları su ve neme olduğu gibi sert darbelere de dayanıklıdır. Bu da Membran kapakların uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Membran kapaklarda hem mat hem de parlak renk seçenekleri bulunmaktadır. Membran Kapaklar fiyat, kalite ve dayanıklık bakımından tercih edebileceğiniz mutfak dolaplarından biridir.

3.) Akrilik Yüzeyli Dolaplar

Akrilik yüzeyli dolap kapakları neredeyse şuana kadar üretilmiş en parlak yüzeyli kapak modellerindendir. Loş bir ışıkta bile akrilik kapakların parlaklığı ortaya çıkabilir. Akrilik mutfak dolabı kapakları da aslında membran kaplama yöntemine benzer bir teknikle üretilirler ancak akrilik kapaklarda kaplama kalınlığı daha fazladır ve kenarları kapsamaz. Akrilik mutfak dolabı kapaklarının en büyük özelliklerinden biri leke tutmayan ve kolay temizlenebilen yapısıdır. Eğer evinize fazla vakit harcayamıyorsanız, akrilik yüzeyli kapaklar en az bakım gerektiren kapak modellerinden biridir. Islak bir bezle yüzeyini silmek yeterli olacak ve uzun süre bakım istemeyecektir. Parlak yüzeyi, dokusu, canı renkleri gibi özellikleri sayesinde Akrilik Yüzeyli Dolap Kapaklarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

4.) Ahşap Kapak Modelleri

mutfak dolabı

Ahşap kapak modelleri pek modern dolap modellerinden olmasa da uzun süredir kullanılan ve kullanılmaya devam eden kapak modellerinden biridir. Yine de ahşap kapakların yeni tasarımları sayesinde günümüze uygun dolap kapağı modelleri üretilmektedir. Doğal dokusu ve uygun fiyatlı olması sebebiyle kullanıcılar uzunca yıllardır ahşap ürünleri tercih etmektedir. Ahşap kapakların en büyük avantajı dayanıklı ve sert yapısının olmasıdır. Çizilme ve sert darbelere karşı oldukça dayanıklı ve onarım kolay olan ahşap kapakları tercih edebilirsiniz.

5.) Cam Kapak Modelleri

Cam kapak modelleri hemen hemen her yapı malzemesi ile üretilmiş kapaklara uyabilmektedir. Bulunduğu yerde hem tasarımsal üstünlük hem de kolaylık sağlayan cam kapak modelleri sıcak preslendiği için normal camlardan yaklaşık 10 kat daha sağlam ve dayanıklıdır. Çok büyük bir darbe almadığı sürece kırılmayan ve bozulmayan cam kapak modellerinin günümüzde kullanımı git gide artmaktadır.

Eğer mutfak dolabı veya kapak seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bugün bu yazımızda Mutfak Dolabı Kapak Modelleri Nelerdir? Popüler Kapak Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkürler. Makalelerin devamını blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir