banyo dolabı

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? Banyolar evin içerisindeki en küçük alanlardır. Haliyle dekorasyonu en zor alanlardan biridir. Banyo dekorasyonunu düzenlerken hem alana uygun hem de dekoratif üstünlüğü bulunan ürünler ile banyonuzu dizmelisiniz. Banyo dizerken dekorasyon konusu çoğunlukla daha sonraya bırakılır. Çünkü kullanıcıların ilk amacı; genellikle banyoya uygun bir dolap bulabilmektir. Aslına bakarsak her evde çok büyük banyolar olmadığı ortada. Bu sebeple küçük banyolar içinde iyi ürünler bulabilmek mümkün! Modern Banyolar son zamanlarda en sık tercih edilen banyo türlerinden biridir. Buradaki en önemli nokta sadece banyonuzu modern ürünlerle donatmak değil, modern ürünleri birbirine uydurmak olmalıdır. Bugün bu yazımızda Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? bunu inceleyeceğiz. Dilerseniz başlayalım.

1.) Endüstriyel Tarz

banyo dolabı

Endüstriyel tarz banyo modellerinde kahverengi, siyah, bordo, gri gibi renkler kullanılarak banyo tasarımınızın dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Banyolar suya çok dayanıklı olması gereken alanlardan biridir. Bu sebeple eğer boya veya straforlar ile kaplı bir banyonuz varsa bu malzemelerin suya dayanıklı olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Banyoda yaşanan sorunların çoğu su geçirmekten kaynaklanmaktadır. Güvendiğiniz bir firmadan bu tarz ürünleri almaya dikkat edin. Ayrıca aydınlatmanın da etkisi bu noktada çok büyüktür. Banyonuzda aydınlatma için metal detaylı aydınlatmalara yer verebilirsiniz. Banyo ve lavabo bataryalarında da tercihinizi siyah renkli, nostaljik görünümlü ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Endüstriyel tarzda banyolar için ise metal çerçeveli aynalar tercih edebilirsiniz. Küçük sevimli aksesuarlar için tercihinizi ahşap ve metal görünümlü her üründen yana kullanabilirsiniz. Zeminde isteğinize göre parke ya da mermer kullanabilirsiniz. Eğer parke tercih edecekseniz koyu kahverengi ve su geçirmez olmasına dikkat edin. Mermer tercih edecekseniz nötr renkleri kullanın. Bu sayede Modern Endüstriyel bir banyo dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

2.) Doğal Tarz

herkes sever. Ancak doğal dekorasyonun hayranı olan bir kesim olduğunu da unutmamak lazım. Betonlaşmanın ve yeşil alanların azalması ile birlikte kullanıcıların çoğu evlerinde ve ofislerinde doğal tarzda banyolarını diziyor ve doğallığı bir nebze olsun yaşatmaya çalışıyorlar. Eğer sizde doğal tarzda banyo dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız öncelikle doğru renkleri kullanmalısınız. Beyaz, kahverengi, bej ve yeşil tonları kullanarak banyonuza doğallığı getirmeniz mümkün! Ahşap dekor ürünlerini de kullanarak ortama doğal bir hava katabilirsiniz. Banyo aynasının çerçevesini de kahverengi tonlarında veya ahşap tercih edebilirsiniz. Ek olarak banyo paspas modellerinde ise hasır, doğa temalı alternatiflere yer verebilirsiniz. Bu banyonuza egzotik bir görünüm sağlayacaktır. İsteğinize göre banyonuzda bitkilere yer verebilirsiniz. Doğal görünüm sağlayacaktır ancak bundan hoşlanmıyorsanız yapmak zorunda değilsiniz. Seçim sizin!

3.) Minimal Tarz

minimalist banyo

Son zamanlarda hayatımıza giren ve oldukça popülerleşen minimal tarzda banyo da tercih edebilirsiniz. Minimal banyolarda ana renkler genellikle nötr renklerdir. Beyaz, siyah ve gri renkleri kullanılır. Ancak minimal tarz banyolarda asıl dikkat etmemiz gereken rengi değildir. Minimalist Banyolar az “eşya çok işlevsellik” görüşünü benimsemiş banyo modelleri diyebiliriz. Burada konu, banyo küçük olduğu için az eşya kullanmak değil, eşyanın az olmasının ortama verdiği güzel hava ve ferahlıktır. İnsanların her odaya hatta her eşyaya dekoratif yönü artsın diye göz yorucu özellikler eklemesi minimalizm in doğmasına yol açmıştır. Bu sebeple minimal tarzda banyo döşerken buna uymalıyız ve az eşya kullanmalıyız. Banyodaki aksesuarları ortamın rengine göre tercih edebilirsiniz(fazla olmamak kaydıyla!). Ayrıca banyo aynalarında da yuvarlak, üçgen gibi geometrik formlu ürünler tercih edebilir ve alana hareket katabilirsiniz.

4.) Sade Tarz

Sade tarz dekorasyonu sevenler her zaman vardır. Yalınlığı ve sukûneti temsil eden Sade tarzda banyo dekorasyonu düzenlerken gri, beyaz, ekru, kahverengi, koyu gül rengi gibi renklerden yardım alabilirsiniz. Sade tonlardaki banyo dolabınıza ufak dokunuşlar yaparak hem dikkat çekebilir hem de sadeliğin güzelliğini banyonuza yansıtabilirsiniz. Sade renklerde banyo dizmek çok kolay ve klasik görülebilir ancak her banyo modelinde olduğu gibi sade banyo modellerinin de kuralları vardır. Örneğin; Banyo aynalarında çok dikkat çekici çerçeveler kullanmamalısınız ya da  ışıklandırmada standartların ötesine çıkmamalısınız. Sade tarz size biraz kısıtlayıcı gelebilir ancak aksine sade tarz banyo modellerinde seçenekler çok fazladır. Dikkat etmeniz gereken sadece abartı ve çok egzotik dekorasyonlar kullanmamaktır. Bunun haricinde sade tarz banyo dekoraysonuna ulaşmanız mümkündür.

Yukarıda da gördüğünüz gibi modern banyo dekorasyonlarının kendi içinde bir çok dalı vardır. Bunlardan bazılarını anlatmaya çalıştık. Eviniz için en uygun olanı tespit edip sizde uygulayabilirsiniz. Eğer banyo tercihinde kararsız kalıyor ve sağlam banyo dizmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer hazır tip banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Modern Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir