banyo dolabı

Şık Banyo Dolabı Dekorasyonları

Şık Banyo Dolabı Dekorasyonları Nasıl Oluşturulur? Banyolar; dinleneceğimiz, ruhumuzu deşarj edeceğimiz ve kendimiz ile baş başa kalarak negatif elektriğimizden kurtulacağımız alanların başında gelir. Evimizde böylesine dinlendirici özelliklere sahip bir alan oluşturmak sizlere zor gelebilir, ancak endişelenmeyin. Biraz dekorasyon bilgisiyle böyle bir ortamı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.  Bir banyoyu hem şık bir şekilde dekore etmek hem de dinlendirici ve sade özelliklere sahip olacak şekilde dekore etmek için doğru dekorasyon modellerini uygulamanız gerekmektedir. Banyonuz dar yapıda da olsa geniş yapıda da olsa dekorasyon bilgisi her zaman gereklidir. Normalde insanlar, geniş bir ortamın her şekilde şık ve ferah bir yapıya sahip olduğunu düşünürler. Ancak bu pek doğru değil. Ferahlık açısından baktığımızda, geniş ortamların dar ortamlara göre daha büyük bir avantajı vardır, ama bu yetmez. Tabii doğru dekorasyonu uygulamadığınız sürece…

banyo dolabı

Doğru dekorasyonu uygulamak kolay değildir. Banyo içinde kullanılacak mobilyalar, banyo dolabı, duş alanının yerleşimi, ayna seçimi, duvar boyası veya duvar kağıdı seçimi, dekorasyon tarzına göre renk seçimi gibi çok sayıda faktörü kusursuz bir şekilde uygulamanız gerekir. Bunlardan en önemlisi tahmin edeceğiniz üzre banyo dolabıdır. Ortamda en çok dikkat çeken ve banyonun dekorasyonunu büyük ölçüde etkileyen bu dolaplar, her zevke ve genişliğe göre özelleştirilebilir yapıya sahiptir. Şıklık açısından insanların kendini yansıtması da önemli bir detaydır. Banyo Dolapları bütünü etkileyen bir yapıya sahip olması nedeniyle de odanın ferah ya da boğuk olmasını etkileyebilir. Boğuk bir ortamda şıklık aramak pek doğru olmaz. Bu sebeple Şıklık ve Ferahlık bir arada kullanılmalıdır. Hazırsanız Şık Banyo Dolabı Dekorasyonları Nasıl Oluşturulur? inceleyelim.

1.) Geniş Banyo Dolabı Modelleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir banyonun geniş olması onu ön plana çıkarır ancak şıklık ve ferahlık açısından geniş bir ortama sahip olmak yeterli değildir. Doğru dekorasyon kullanılarak dar yapıdaki mutfaklar bile ferah yapıya ulaştırılabilir. ve oldukça şık görünebilirler.

Banyonuz hem geniş hem de uzunsa duvar boyunca uzanan, en az çift lavabo monte edilebilecek bir banyo dolabı banyonuzda çok şık duracaktır. Geniş olması size daha fazla alan kazandıracak. Bu geniş alan sayesinde eşyalarınızı bir arada toplamak zorunda değilsiniz. Alanı dilediğiniz gibi genişçe kullanabilirsiniz. Geniş banyolarda ferahlık açısından genellikle sade, açık veya nötr renkler kullanılır. Koyu renklerinde banyolarda kullanıldığını görmüşsünüzdür. Ancak konu ferahlık ise ve banyonuz geniş yapıda ise koyu tonları tercih etmemenizi öneririz.

2.) Minimalist Modeller

Minimalist modeller son dönemde en popüler olma yolunda ilerleyen banyo ve dolap modelleridir. Minimal tarz mobilyalar, sadelik anlayışı ile yola çıkmıştır. Günümüzde bu tarz modeller, oldukça büyük bir kitleye hitap etmektedir. Minimalist modellerde amaç mümkün olduğunca kalabalık oluşturmamak ve az eşya kullanmaktır. Bu durum ferahlığın temellerinden biridir. Minimal banyolarda nötr renkler ön plandadır. Nötr renkler ortamı ferah göstermekte çok başarılıdır.  Eğer siz de sadeliği seviyorsanız banyonuzda minimalist modeller kullanarak hem ferahlığa hem de şıklığa ulaşabilirsiniz.

3.) Klasik Banyo Dolabı Modelleri

banyo dolabı

Klasik modeller her zaman kullanılan modellerden biridir. Klasik banyo modellerinde kaybolmaya yüz tutmuş mobilyaları kullanarak diğer banyolardan farklı ve şık yapıda bir banyo modeli oluşturabilirsiniz.  Örneğin; Dresuar. Bir çoğumuzun uzun zamandır adını duymadığı dresuarlar banyolar için uygun yapıdadır. Popülerliğini kaybetmiş bu mobilyayı kullanarak kendi tarzınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Klasik modellerde altın sarısı- kahverengi ve zümrüt yeşili renkler sıklıkla kullanıldığı için ortam biraz boğuk kalabilir. Ancak lavabo, klozet ve dresuarı sade ve beyaz renklerden tercih ederek ortamı daha da rahatlatabilirsiniz. Klasik modeller diğer modellerden daha şık, daha farklı ve daha az ferahtır. Önceliğiniz şık ise ve klasik modelleri seviyorsanız klasik banyo dolabı modellerini tercih edebilirsiniz.

4.) Doğal Ahşap Modeller

Ahşap modeller de doğallık, ferahlık ve şıklık için tercih edilen bir başka banyo dolabı modellerinden biridir. Doğallık ve ahşap seviyorsanız, banyo dolabı modelinizin yapı malzemesini ahşaptan yana kullanabilirsiniz. Bunun haricinde çiçek motifli dekorasyon ürünleri ve açık kahverengi-beyaz renk ağırlıklı banyo yapınız ile doğallığı hissedebilirsiniz. Ahşabı seven ve şıklığı ferahlık olarak adlandırıyorsanız, ahşap banyo dolabı modelleri kullanabilirsiniz. Eğer ahşap dekorasyon ürünleri üretmeyi seviyorsanız kendin yap projeleri ile oluşturduğunuz ürünleri banyonuzda kullanabilirsiniz.

Banyo dolabı modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolapları almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Şık Banyo Dolabı Dekorasyonları Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir