mutfak dolabı

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Önerileri

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Önerileri Nelerdir? Bir alanı boya kullanarak tamamen değiştirebilmeniz mümkün. Bu sebeple duvarın rengi dekorasyonda büyük rol oynuyor. Çünkü duvarlar yaşam alanımızın büyük bölümünü oluşturuyor. Mutfakta ise diğer odalardan farklı olarak boş duvarlardan çok, duvarlda bulunan dolaplar dikkat çekiyor. Kapladıkları alan büyük olduğu için dolapların dekorun geri kalanıyla uyumlu renkte olması gerekir. Mutfak dekorasyonunuzun stil ve planlamasıyla tüm ihtiyaçlarınızı karşılaması gerek. Çünkü mutfaklar neredeyse evin en çok kullanılan alanıdır. Bu sebepten dekorasyonunun özenle planlanması gerekir. Mutfak dolaplarınızın sevdiğin bir renkte olması da çok önemlidir. Böylece mutfakta harcadığınız zamanda kendinizi daha mutlu hissedersiniz. Belirli bir rengten hoşlanmıyorsanız veya birkaç renkten birini seçemiyorsanız mutfağınızın tasarımını düşünün. Geleneksel bir mutfağınız varsa krem ve bej gibi renkler tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Eğer modern bir mutfağınız varsa parlak beyazlar veya siyah ile tamamlayabilirsiniz. Mutfak Dolabı Renk Seçimi Önerileri Nelerdir?

Mutfak Dolabı Renk Seçimi

mutfak dolabı

Renk seçimi yaparken mutfağınızın boyutu da önemli bir etkendir. Mutfağınızı daha geniş göstermek istiyorsanız daha açık renkler tercih etmeniz tavsiye edilir. Alan sıkıntısı olmayan mutfaklarda koyu ve baskın renkler tercih edilebilir. İsteğe bağlı olarak küçük mutfaklarda baskın renkler kullanmak da mümkün. Fakat bu durumda aydınlatma etkeni devreye girer. Açık veya koyu renkler iyi aydınlatılmış mutfaklarda her zaman daha iyi gözükür. Küçük mutfaklarda krem rengi daha kullanışlıdır. Açık tonların küçük alanlarda kullanılması daha geniş bir görüntü oluşturur. Mat ve pürüzsüz dolap kapakları krem renginin verdiği sakinliği tamamlar ve ortaya sade ve düz bir görüntü çıkar.

Ahşap Dolaplar

Ahşap dolaplar hala popülerliğini sürdürüyor fakat bir bölümü ahşap bir bölümü renkli olan dolaplar daha çok tercih ediliyor. Ahşabı tamamlamak için de krem rengi ideal bir ton. Kontrast oluşturmak için krem rengini siyahla birlikte de kullanabilirsiniz. Krem rengi de tıpkı beyaz gibi koyu renklerle uyumlu olur. Şimdiye dek krem rengini açık tonlarla veya siyahla birlikte kullanıldığını gördük. Bu renklere ek olarak gri ile de kullanılabilir. Fakat krem rengi dolapların diğer renklerle kombinasyonu rastgele yapılmamalıdır. Bununla birlikte bir çok renkle kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Moderne ve aydınlık bir mutfak yaratmak istiyorsanız, krem rengi ve beyaz harika bir ikili olacaktır. Eğer daha klasik bir mutfak isiyorsanız krem rengi ve kahverengini birlikte kullanın. Seçiminizi daha cesur bir mutfaktan yana kullanmak istiyorsanız krem rengini mavi ve kırmızı gibi güçlü renklerle birlikte kullanın.

Mutfak planlayıcıları mutfakta ara tonlar kullanılmasını düşünüyor. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak evinizi bir gün satmayı düşünüyorsanız ara renkler daha geniş bir kitleye hitap eder. Baskın renkleri ise beğenen insan sayısı ara renklere göre oldukça azdır. Baskın renkler zaman zaman ilgi görür fakat ara renkler her zaman beğenilir.

Ara Tonlar

mutfak dolabı

Ara tonlar daha baskın renler ekleyebilmenize güzel bir temel oluşturur. Bir gün bu ara renklerden sıkıldığınızda cesur bir tona sahip aksesuarla dekorasyona hareket katabilirsiniz. Ayrıca ara tonlara sahip bir mutfağın havasını değiştirmek daha kolay ve ekonomiktir. Ara tonlar odaya giren ışığı güzel yansıtabiliyor ve mutfağınızın daha büyük hissedilmesini de sağlıyor. Ara tonlardan hoşlanmıyorsanız ve baskın renkler de sizin için fazla iddialıysa dolaplarda iki renk kullanabilirsiniz. Üst ve alt dolaplarda ara ve baskın tonlar kullanırsanız hem mutfağınıza kontrast sağlar hem de tekdüze bir görünümden kurtulmuş olursunuz. Neredeyse tüm renkleri beyazla eşleştirebilirsiniz. Ancal en güvenli seçim siyah ve beyazdır. Klasik stil mutfakların da favori enkleri bej ve krem gibi ara renklerdir. Bu mutfaklar gösterişi sevdiği için genellikle oymalı ahşap dolaplar tercih edilir. İnce işçilik gerektiren detayları ön plana çıkarmak için krem rengi gayet iyidir. Krem rengi dolaplar country stil mutfaklarla da iyi uyum sağlar, zira county stilde genellikle klasik tarz mobilyalar kullanılır.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfak Dolabı Renk Seçimi Önerileri? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilir ve paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir