banyo dolabı

Ne tür duş yer karoları kullanmalıyım neden kullanmalıyım ve nasıl kullanmalıyım?

Bugünkü makalemizde Ne tür duş yer karoları kullanmalıyım neden kullanmalıyım ve nasıl kullanmalıyım? hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfaklarımız ve banyolarımız en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir.

Yeni bir banyo kurulumu söz konusu olduğunda, duş yer karoları önemli bir konudur ve dikkate alınması gereken kaç faktörün olduğu şaşırtıcıdır. Duş zemini alanları için hangi karonun ideal olduğu konusunda herkesin farklı bir fikri olacaktır, ancak bir mülkün yaşı, daha geniş stil ve öngörülen kullanım sıklığı, masraflardan bahsetmeye gerek bile yok.

 

1- Duş yer karoları söz konusu olduğunda, boyut önemlidir

Her şeyden önce, konu banyo zemini olduğunda, özellikle de karo duşlar söz konusu olduğunda, boyut önemlidir. Daha büyük bir odada daha az sorun olur, çünkü kayma ve ıslak ayakları hesaba katmak için zemine bir banyo paspası kolayca yerleştirilebilir, ancak duşta her şey dikkatlice düşünülmelidir.

Daha fazla tutuş ve stabilite sağlayan daha fazla harç sağlamak için duş yer karoları 6 inç kareden daha büyük olmamalıdır. Duşta akan suyun hacmi düşünüldüğünde, çok mantıklı geliyor. Büyük karolar doğal olarak çok daha kaygan hale gelecek ve kaza riskini önemli ölçüde artıracaktır. İstenirse daha büyük karolar duvarlarla sınırlı olabilir.

banyo dolabı

2- Mozaik duş zemini seçenekleri harika

Daha küçük duş yer karolarının tercih edildiği anlayışıyla, zaten oldukça popüler ve çekici olan mozaik çeşitleri uygun cevaptır. Gereken çok miktarda derz dolgusu, estetikten en ufak bir taviz vermeden önemli ölçüde daha az kaygan bir yüzey sağlar.

Mozaik karolar genellikle tek tek kareleri bir inç kadar küçük olan büyük bir levha üzerinde satılır. Bunların döşenmesi kolaydır ve belirli bir ağ ile desteklendiklerinden son derece uygun maliyetli olabilirler.

 

3- Duş karoları çok çeşitli renk ve desenlerde gelir

Banyo fayansları söz konusu olduğunda bütçenizi zorlamak çok kolay. Neyse ki, duş zemini için mevcut olan çok çeşitli karolar arasında her bütçeye uygun çözümler var. Aşağıdakiler en çok sevilen seçeneklerden birkaçıdır:

Çakıllı görünümlü karolar. Bunlar, kolaylık sağlamak için ağ desteklidir ve sıradan kare mozaiklere çok benzer şekilde çok fazla harç kullanılmasına olanak tanır, ancak anında net olabilen çakıl taşlı tasarımlarla belirgin bir avantaja sahiptirler. Refleksoloji köklü bir disiplindir ve hiçbir şey duşta rahatlamak ve dengeyi yeniden sağlamak için yapılan ayak masajının yerini tutamaz.

banyo dolabı

4- Porselen döşeme fikirleri etkili olabilir

Porselenden bahsetmişken, bunun hakkında birkaç şey söylemeye değer çünkü herhangi bir duş zemini için kesinlikle çarpıcı bir bitiş sağlayabilir, önemli ölçüde daha fazla para harcandığı yanılsamasından bahsetmeye gerek yok.

Herkesin gerçek mermer karoları satın almak için maddi imkanları olmasa da, önemli ölçüde daha ucuz olan porselen, son derece benzer görünecek şekilde yaratılabilir. Ekstra bir fayda da, duvarlardaki ve zemindeki karoların pürüzsüz dokusunun onları temizlemeyi kolaylaştırması ve küflenmeye ve küflenmeye karşı dayanıklı hale getirmesidir.

 

5- Fayansın duş zeminine nasıl yapıştırılacağına dair tavsiyeler

Duş döşemesini kurarken, uygun yapıştırıcıyı kullanmayı unutmamak çok önemlidir. Bu sadece normal fayans yapıştırıcısı sürmek meselesi değildir, çünkü yüzeylere sıçrayacak su miktarı yapıştırıcının gevşemesine neden olabilir. Su sızmasının gerçek bir sorun olduğu durumlarda, belirli polimer karışımlarının yanı sıra buna uygun harç gerekir.

Banyoya özel fayans yapıştırıcısı ve derz dolgusu, suyun neden olabileceği olası hasara dayanacak ve ayrıca standart tiplere göre önemli ölçüde daha fazla küflenmeye karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır. Profesyonel fayans ustaları, çeşitli fayans türleri için en iyi yapıştırıcı ve harç markalarını önerebilir.

 

6- Hayal gücünüzü kullanmanız tavsiye edilir.

Son olarak, banyo fayansı duş fikirleri söz konusu olduğunda, biraz hayal gücünün uzun bir yol kat ettiğini unutmayın. Bir duş zemininin pratik ve gerekli bir ilave olması, onun sıkıcı ve ilgi çekici olmaması gerektiği anlamına gelmez. Gerçekten birleşik bir görünüm için banyonun geri kalanıyla aynı döşeme tipine sahip olmak en iyisidir, ancak bir değişiklik dinlenmek kadar iyi olabilir, peki komik bir desene veya zıt bir renge ne dersiniz?

Kaydırmaz karoların yanı sıra banyoya özel fayans yapıştırıcısı ve derz dolgusu kullanıldığı sürece gerisi tamamen kişisel tercih meselesidir.

 

 

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Ne tür duş yer karoları kullanmalıyım neden kullanmalıyım ve nasıl kullanmalıyım?  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir