mutfak dolabı

Lake Mutfak Dolaplarının Avantajları ve Dezavantajları

Lake Mutfak Dolabının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? Günümüzde mutfak dolabı yaptırmak veya hazır satın almak isteyenler için birçok farklı seçenek bulunuyor. Çeşitliliğin fazla olması, dekoratif açıdan kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor. Eski dönemler ile karşılaştırdığımızda birkaç farklı modele kıyasla günümüzde yüzlerce farklı dolap çeşidi bulunuyor. Farklı dekorasyon uyarlamaları sayesinde, aynı modeldeki dolaplar bile birbirinden çok faklı şekilde üretilebiliyor. Kullanıcılar, satın aldıktan sonra uzun süre kullanacağı mutfak dolabını seçerken haliyle özen göstermeye çalışıyor. Ancak bu dolaplar arasında seçim yaparken kullanıcının kafası karışıyor… Bugün bu yazımızda kullanıcının kolay seçim yapması amacı ile lake mutfak dolaplarının avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyeceğiz. Lake mutfak dolabı nedir? Hangi ev yapılarına uygundur? Avantajları ve dezavantajları nelerdir? Hazırsanız incelememize başlayalım…

 

Lake Nedir?

mutfak dolabı

Lake Dolaplar, laka adı verilen özel bir reçine türü ile cilalanarak  üretilir. Bu cilanın üretimi çok zordur. Lake mutfak dolaplarının parlak ve pürüzsüz görünümü bu cila sayesinde ortaya çıkmaktadır. Cilalama işlemi sonucunda dolap yüzeyi ultra mat ile yüksek parlaklık arasında bir seviyeye gelir. Kullanıcılar dilediği parlaklık seviyesini seçebilir. Lake Mutfak Dolaplarının uzun ömürlü olması da kullanıcılar tarafından en beğenilen özelliklerinden biridir. Satın aldıktan sonra uzun süre kullanılabilir yapıda olan bu dolap modeli hem modern yapıda hem de dayanıklıdır. Dilerseniz Lake mutfak dolaplarının tüm özelliklerini detaylıca inceleyelim.

 

Lake Mutfak Dolaplarının Avantajları ve Dezavantajları

 

Günümüzde birçok farklı yapıya sahip mutfak dolabı modelinin olduğunu belirtmiştik. Bu dolaplar arasında seçim yaparken uygulayabileceğimiz en iyi yöntem; avantajlarını ve dezavantajlarını inceleyip karar vermektir. Her mutfak dolabının dikkat çekici özellikleri bulunmaktadır.  Ancak sadece dikkat çekici özelliklerini incelemek yetmez. Her bir özelliğini inceleyerek kesin karara varabilir ve kararımızdan pişman olmayız. Lake Mutfak Dolapları son yıllarda en çok tercih edilen dolap türlerindendir. Peki neden? Lake mutfak dolabının avantajları ve dezavantajları nelerdir?

 

1.) Dayanıklılık

 

Lake dolaplar üretilirken oldukça sert bir yüzey ortaya çıkar. Bu sert yüzey kırılgan değil aksine çok sağlamdır. Bu sebeple lake mutfak dolaplarının dayanıklılığı diğer mutfak dolaplarına kıyasla daha fazladır. Bir çoğumuz evin hangi alanında olursa olsun aldığımız herhangi bir mobilyanın öncelikle dayanıklı olmasını ister. Lake mutfak dolaplarının en çok ön plana çıktığı özelliklerden biri şüphesiz dayanıklı olmasıdır. Ancak bu konuda lake dolapların bir dezavantajı bulunuyor. Yüzeyine uygulanan cila sebebiyle, çok sert darbeye uğradığında diğer dolaplara kıyasla daha fazla hasar görebilir. Kırılmalar ve çatlamalar görülmez ancak sert darbelerde, cila sebebiyle yüzeyde bozulmalar oluşabilir.

 

2.) Görünüş

mutfak dolabı

Lake mutfak dolaplarının tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden bir de estetik görünümü ve modern yapısıdır. Bu noktada lake dolapların cila ile üretilmesi etkin rol oynamaktadır. Çünkü yüzeyi diğer dolaplardan çok daha pürüzsüz ve ışıltılı görülebilir. Lake dolaplar her tarza uyum sağlar ve kullanıcı beklentilerini karşılar. Işık alan ortamlarda çok daha canlı ve pürüzsüz görünen bir yapıya sahiptir. Ancak bu noktada ufak bir dezavantaja sahip olabilirsiniz. Lake dolaplar çok pürüzsüzdür. Bu durum birçok yerde avantaj olarak sayılsa da eğer mutfağınızın alanı büyük ve çok ışık alıyorsa sizin için bir dezavantaj olabilir. Fazla ışık yansıması zaman içerisinde dolaplarınıza zarar verebilir. Dolabınızı seçerken bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmayın.

3.) Geniş Renk Yelpazesi

 

Hatırlarsanız günümüzde aynı dolap modellerinin bile farklı şekillerde dekore edildiğinden bahsetmiştik. Lake dolaplar bunu uygulamanız için birebirdir. Renk alternatifleri söz konusu olduğu zaman lake dolaplar en geniş yelpazeyi oluşturuyor. İstediğiniz renkte lake dolaplara sahip olabilirsiniz. Yüzeyin pürüzsüzlüğü sebebiyle açık renkler canlı, sade renkler dinlendirici, nötr renkler ise zarif bir yapı oluşturabilir. Mutfağınızı oluşturduğunuz yapıya göre dekore ederek farklı bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz.

 

4.) Temizlik

 

Lake mutfak dolapları temizlik açısından da çok pratik dolap modellerindendir. Pürüzsüz ve kaygan bir yüzeye sahip oldukları için ekstra bir deterjana ya da temizlik malzemesine ihtiyaç kalmadan dolap kapaklarını düzenli olarak nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. Bunun sebebi lake yüzeylerin kir tutmamasıdır. Yoğun bir hayatınız varsa lake, sizi temizlik konusunda uğraştırmayacak cinsten dolap modelleridir.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Lake Mutfak Dolaplarının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilir ve paylaşımlarımızı görebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir