mutfak dolabı

Membran Mutfak Dolabı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Membran Mutfak Dolabı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? Mutfak tasarımındaki çeşitlilik gün geçtikçe artıyor. İnsanların eski olandan sıkıldığını ve daha yenilikçi mutfak türleri araştırdığını biliyoruz ancak Membran mutfak dolapları oldukça uzun süredir kullanılmasına karşın hala popülerliğini korumakta ve kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Özellikle son yıllarda kaplama mutfak dolaplarına olan ilgi de Membran mutfak dolaplarının kendini ön plana çıkarmasını sağlamıştır. Membran mutfak dolaplarının bu kadar ilgi görmesinin en büyük özelliklerinden biri çok fazla desen çeşidine ve renk kartelasına sahip olmasıdır. Birbirine hiç benzemeyen yüzlerce membran mutfak dolabı modeli bulunmaktadır. Haliyle kalitesi, avantajlı özellikleri ve özelleştirilebilir tasarımı sayesinde kullanıcılar membran mutfak dolaplarını sıkça tercih etmektedir. Gelin Membran nedir detaylıca inceleyelim.

Membran  Nedir?

mutfak dolabı

Mutfak modelleri için kullanılan membran, plastik bazlı bir pvc kaplamadır. “Mutfak modelleri için” diyerek belirtmemizin sebebi, membran ın yapı malzemesi olarak farklı alanlarda kullanılmasından kaynaklıdır. Ayrıca plastik bazlı olarak belirtmemiz sizi korkutmasın. Plastik dememiz sizde yapaylığı çağrıştırabilir fakat membran pvc’si çok çeşitli alaşımlardan oluşmuştur. Membran yapı malzemesi, Dünya Sağlık Örgütü(WHO) tarafından onaylanmış nadir folyo çeşitlerinden biridir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanması sebebiyle yapı sektöründe kullanımı oldukça yaygındır. Yani muhtemelen evinizde, haberiniz olmasa bile membrana rastlayabilirsiniz.

Membran mutfak kapakları mdflam yüzeyine, bant köşeleri dahil edilerek sıcak pres ile perçinlenen bir alaşıma sahiptir. Bunun çok büyük bir avantajı vardır. Bu avantaj sayesinde Dolap kapaklarında geçirgen alan bırakabilmektedir. Membran dolap kapaklarından farklı olarak örneğin Glossmax mutfak kapaklarında böyle bir özellik mevcut değildir bu sebeple Glossmax kapaklar bant köşelerinden hava veya nem çekebilir. Dilerseniz şimdi de Membran mutfak dolabı modelleri ve özelliklerini inceleyelim

1.) Dayanıklılık ve Uzun Ömür

Membran mutfak dolapları son derece dayanıklı malzemelerdir. Satın aldığınız takdirde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz membran mutfak dolaplarının birçok farklı özelliği vardır. Sert darbelere karşı dayanıklı ve sağlamdır. Genel olarak ısı bazlı olarak üretilen mutfak dolapları, diğer dolaplara göre çok daha dayanıklıdır. Membran mutfak dolapları da sıcak pres ile perçinlenen bir alaşım olduğu için dayanıklı olması çok doğaldır. Ayrıca membran mutfak dolapları sert yüzeyi sayesinde leke tutmaz ve kolayca temizlenebilir.

2.) Tasarımsal Üstünlük

Membran mutfak dolaplarının tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri görsel üstünlüğüdür. Bu mutfak dolapları üretim aşamasında birçok farklı desenden faydalanmaktadır. İstenilen renk seçimine göre üretilebilen ve binlerce farklı deseniyle göze hitap eden membran mutfak dolapları, günümüz kullanıcıların büyük beklentilerinden olan farklılığı kolayca sağlamaktadır. Mutfak dolabınızı istediğiniz renkte ve desende tercih edebilirsiniz. Membran mutfak dolapları günümüzdeki modern mutfaklar sınıfına uygundur.

3.) Temizliğe Dikkat!

mutfak dolabı

Membran mutfak dolabı modellerinin darbelere karşı olan dayanıklılığından bahsetmiştik. Ancak membran mutfak dolaplarını temizlerken dikkat etmelisiniz. Çünkü membran mutfak dolapları uzun bir üretim aşamasından geçer. Bu süreçte el işçiliği sayesinde harika desenler oluşturulur ve bu desenler son derece hassastır. Darbelere karşı dayanıklı olan bu mutfak dolapları çizilme sonrası tasarımını kaybedebilir ve rahatsız edici bir durum oluşturabilir. Çizilmeler genellikle temizlik aşamasında meydana geldiği için bu konuda sizi bilgilendirmek isteriz. Temizlik yaparken kimyasal ürünlerin kullanılması tavsiye edilememektedir. Kimyasallar membran dolapların yapısını bozmakta ve desenlerine zarar vermektedir. Sabun, deterjan sıvı temizleyici vb. her türlü kimyasaldan kaçının. Membran mutfak dolabını temizlemek için nemli bir bez yeterli olacaktır. Fazla baskı uygulamadan yüzeyini silerek temizleyebilirsiniz. Zaten membran mutfak dolapları sert yüzeyi sayesinde kir ve toz çekmez ve zor kirlenir. Membran kapaklı mutfak dolaplarının kullanımında dikkat edilmesi gereken tek nokta dolapların ne şekilde temizlenmesi gerektiği değildir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta kapakların aniden kapatılmaması gerektiğidir. Özellikle camlı olan dolap kapakları ani darbelere karşı korunmalı ve sert bir şekilde kapatılmamalıdır. Bu sayede kapakların kenarları aşınmayacaktır. Membran mutfak dolapları dayanıklıdır ancak kimyasallar ve sert kullanımlar yüzeyindeki desenlerin bozulmasına ve kenarlarının aşınmasına sebep olabilir. Mutfak dolabınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız lütfen bu adımlara dikkat edin.

4.) Fiyat Faktörü

Membran mutfak dolapları gerçekten de kullanmak isteyeceğiniz bir mutfak dolabıdır. İçerisindeki özelliklere göre fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Burada bahsettiğimiz şey dolabın boyu, camlı ya da camsız oluşu, kullanılan malzeme gibi faktörlere ek olarak mutfak dolabında kullanılan desenler, el işçiliği, özel renk vb faktörler de etkili olmaktadır. Genel anlamda baktığımızda diğer mutfak modellerine göre daha uygun olan membran mutfaklar, Sağlamlığı, hijyenik olması, suya dayanıklılığı ve özel tasarımları gibi özellikleri ile sıkça tercih edilmektedir.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Membran Mutfak Dolabı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir