mutfak dolabı

Lake Mutfak Dolabı Modelleri

Lake Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? Günümüzde mutfak dolabı ve tezgahı değiştirmek isteyen kullanıcılar eski dönemlerdekine göre çok daha şanslıdır. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte birçok farklı mutfak dolabı türü ve mutfak tezgahı ortaya çıkmıştır. Üretilen her yeni mutfak dolabı türünün diğerine kıyasla daha özellikli ve işlevsel olduğu ortada. Kullanıcıların mutfak dolabı seçiminde zorlandığı tek nokta kararsız kalmaları diyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri de yeni üretilen mutfak dolaplarının her renge ve her ortama uygun olarak üretilebilmesidir. Lake mutfak dolapları günümüzde sıkça kullanılan bir mutfak dolabı türüdür. Modern Mutfak Dolaplarının başında gelen Lake Mutfak Dolaplarının diğerlerine göre bir çok özelliği vardır. Gelin öncelikle Lake Mutfak Dolabı nedir? bunu inceleyelim.

Lake Mutfak Dolabı Nedir?

mutfak dolabı

Lake mutfak dolapları, laka adı verilen özel bir reçine türü ile cilalanarak üretilir. Bu cilanın üretimi çok zordur. Lake mutfak dolaplarının parlak ve pürüzsüz görünümü bu cila sayesinde ortaya çıkmaktadır. Cila üretildikten sonra da alanında uzman kişiler tarafından cilalanması lazımdır. Cilalamayı bilmeyen bir kişinin rastgele ezbere bir şekilde cila yaparak lake mutfak dolaplarını ortaya çıkarması mümkün değildir. Yani kısaca lake mutfak dolapları “kendin yap” tarzı projeler ile ortaya çıkarılamaz. Lake mutfak dolaplarının ana özelliği cilasıdır diyebiliriz ancak tek özelliği bu değildir. Lake mutfak dolaplar tek çeşit model ile sınırlı değildir. Farklı modelleri, cilalama işleminin kaç kat yapıldığı ile alakalıdır. Lake mutfak dolabı modelleri 20 kata kadar çıkabilen bu cilalama işlemi ile doğru orantılı artmaktadır. Cila katı arttıkça lake mutfak dolaplarının kalitesi ve dayanıklılığı da artar. Peki lake mutfak dolaplarını neden tercih etmelisiniz? Lake mutfak dolaplarının özellikleri nelerdir?

1.) Dayanıklılık

Dayanıklılık sadece mutfak dolaplarında değil evimize aldığımız her eşyada aradığımız bir özelliktir. Laka cila ile üretilen lake mutfak dolapları üretildikten sonra hava ile temas edip kuruduğunda yüzeyi sertleşir. Bu sertlik kırılgan sertlik değildir. Yani lake mutfak dolaplarının diğer mutfak dolaplarına göre çok daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Uzun ve özverili bir üretim aşamasından geçen lake mutfak dolapları çok büyük bir darbe almadığı sürece hasar görmesi pek mümkün değildir.

2.) Bakım

Lake mutfak dolapları devamlı ve özenli bakım gerektiren dolap çeşitlerindendir. Dikkatli bakım yapılan lake mutfak dolaplarının uzun süre kullanılması çok doğaldır ancak tam aksine bakımına özen gösterilmeyen lake mutfak dolaplarının kısa sürede deformasyona uğraması da çok normaldir. Üretiminde bol miktarda cila kullanılan lake mutfak dolaplarının dayanıklılığı yüzey olarak değil yapı olaraktır. Yani yapı olarak çok dayanıklı olan lake mutfak dolapları yüzey olarak da bir o kadar zayıftır. Bu sebeple bakımının dikkatli yapılması çok önemlidir. Lake mutfak dolaplarının temizliği ıslak bir bez ile yapılmalıdır. Kimyasal ürünler lake dolapların yüzeyine zarar vermektedir. Bu sebeple temizliği sadece ıslak bir bezle yapılması gerekmektedir.

3.) Modern ve Şık Görünüm

Belki de lake mutfak dolaplarının en büyük özelliği yüzeyinin parlak ve cezbedici bir görüntüsü olmasıdır. Günümüzde modern mutfak dolaplarından biri olan lake mutfak dolapları dış görüntüsü ile kullanıcıların beğenini kazanmış ve son yıllarda en çok tercih edilen mutfak dolaplarından biri olmuştur. Lake mutfak dolaplarının en önemli özelliklerinden biri de şık görünümüdür.

mutfak dolabı

4.) Parlak Modeller

Lake mutfak dolabı denildiği zaman hepimizin aklına parlak mutfak dolapları geliyor. Bunun sebebi parlak laka cila ile üretilmesidir. Mutfak dolaplarında parlak ve egzotik bir görüntü her zaman beğenilmeyebilir. Bir mutfak dolabına göre böyle bir gösterişin abartılı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ancak lakenin oluşturduğu parlaklık her zaman modern bir doku ile tam kıvamında bir parlaklık oluşturur. Bu sayede parlak lake mutfak dolapları gözü yormaz ve abartı bir görünüm kazanmaz. Yani lake mutfak dolaplarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

5.) Farklı Renk Seçenekleri

Lake mutfak dolaplarının 20 kata kadar cila ile üretilmesine karşın istediğiniz renge boyanabilir. Mutfağınızda açık renkler, koyu renkler, nötr  renkler ya da dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Lake mutfak dolaplarının parlak yüzeyli bir görüntüsü olduğu için ışık aldığı saatlerde çok daha açık renklerde görünecektir. Bunu da göz önünde bulundurup renk seçmenizi öneririz.

6.) Fiyat Faktörü

2019 yılının en beğenilen mutfak dolaplarından olan Lake mutfak dolapları söz konusu olduğunda tam olarak fiyat veremeyiz, çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi lake mutfak dolabı modelleri tek çeşit değildir. Her çıkılan kata göre fiyat değişkenlik göstermektedir. Tahmini bir şey söylemek gerekirse laminat mutfak dolapları kadar ucuz değildir diyebiliriz.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Lake Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

2 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir