mutfak dolabı

Mutfağınızı Yenilemenin Ekonomik Yolları

Mutfağınızı Yenilemenin Ekonomik Yolları Nelerdir? Mutfaklar evimizde en çok önem verdiğimiz noktalardan biridir. Evin diğer bölümlerine göre daha hızlı yıpranırlar. Sürekli değişen modelleri yüzünden de kısa sürede “eskiyebilirler”. Hal böyle olunca mutfak dolaplarını yenilemek bütçemizi zorlayabilir.

Çoğu zaman mutfaklar yenilenirken malzemeye dikkat edilmez. İnsanlar daha çok fiyata dikkat eder. Mutfak yenilenirken yapılan en büyük hatalardan biri budur. Rastgele dizayn edilmiş mutfaklar uzun süre dayanmaz ve aynı masrafı birkaç yıl sonra tekrar çıkarabilir. Kısa vadede kâr gibi gözünsede uzun vadede bir hayli zarar ettirebilir. Mutfak Yenilemeye başlamadan önce kullanılabilecek alternatif malzemeler ve fiyatlarıyla ilgili bir piyasa araştırması yapmakta fayda var. Bu yazımızda size bu konuda bilgiler vereceğiz. Mutfağınızı Yenilemenin Ekonomik Yolları Nelerdir?

Mutfağınızı Yenilemenin Ekonomik Yolları Nelerdir?

mutfak dolabı

Mutfakta en ön planda olan mobilya hiç kuşkusuz mutfak dolaplarıdır. Mutfak dolaplarını ucuza ve kaliteli malzemeden satın alsanız bile mutfakta yaptığınız diğer değişiklikler oldukça pahalıya gelebilir. Bu yazımızda tüm mutfaktan bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım..

1.) Seramik Kullanarak Bütçeden Tasarruf Edebilirsiniz

Mutfak tezgahı ve üst dolaplar arasında kalan bölümde çok farklı malzemeler kullanılabilir. Bu malzemeler kullanıldığı malzemeye göre oldukça yüksek fiyatlara gelebilir. Örnek verecek olursak mermer ve granit bu alanlarda tercih edilen malzemelerdendir. Seramik ile mermer ve graniti kıyasladığımızda arada uçurum bir miktar olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple tasarruf sağlamak seramik tercih edebilirsiniz.

2.) Tezgah Seçiminden Önce Piyasayı Araştırın

Granit veya mermer tezgahlarda tercih edilebilecek en iyi malzemelerdir. Ancak bu malzemeler biraz pahalı. Yerine de tercih edebileceğimiz dayanıklı ve uygun fiyatlı bir ürün bulunmuyor. Tezgah seçiminde granit veya mermer tercih etmek zorundayız tabii iyi bir araştırmanın ardından. Kararınızı vermeden önce en uygun fiyatlı tezgah malzemesini nereden bulabilir diye piyasaya göz atmakta fayda var!

3.) Ahşap Mutfak Dolaplarının Avantajlarından Yararlananın

Ahşap Mutfak Dolapları 2020 yılında en fazla öne çıkan dolaplardan birisi. Hastalıkların ve virüslerin hakim olduğu 2020 yılında insanlar, sağlıklı mobilyaları tercih etmeye özen gösteriyor. Ahşap dolaplar da bundan nasibini aldı. Toz ve bakteri tutmayan doğal yapısı nedeniyle 2020 yılının ilk çeyreğinde satış rekorları kırdı diyebiliriz. Ahşap mutfak dolaplarının bir çok çeşidi var. Bazı türleri çok pahalı olabiliyor ancak çam ağacı gibi hem dayanıklı hem sağlıklı hem de ucuz yapı malzemesini tercih ederek tasarruf edebilirsiniz. Eğer ahşap yapı malzemesi ile üretilmiş mutfak dolaplarından kullanmak istemiyorsanız, üzülmeyin. Fiyat-Kalite bakımından kullanabileceğiniz birçok mutfak dolabı modelleri bulunuyor. Hadi diğerlerini inceleyelim.

4.) Mutfak Dolaplarının Gözdesi: MDF

Mutfak dolaplarında fiyat-kalite açısından sık tercih edilen dolaplardan biri de MDF’dir. Ağaç parçacıklarının preslenmesiyle oluşan dayanıklı yapı malzemelerine MDF denir. Fiyatı diğer mutfak dolabı modellerine göre çok uygundur. MDF birçok farklı tasarıma bürünebilir. Mutfak dolabı için birçok farklı renk seçeneği mevcuttur. Tüm bunlara ek olarak oldukça da dayanıklıdır. Hem su ve neme karşı hem de darbelere karşı yapısı sağlamlığını korur. Avantajlı birçok özelliği için MDF ile üretilen mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz.

5.) Zemin Tercihi

mutfak dolabı

Mutfak yenilemesi esnasında fazla para harcanan yerlerden biri de zemindir. Farkına varmadan ayırdığınız bütçe sıfırlanabilir. Zemin konusunda tasarruf sağlamanın en etkili yollarından biri Laminat tercih etmektir. Laminatın ucuz bir yapı malzemesi olduğunu hepimiz biliriz. Eğer bütçe sıkıntısı yaşıyorsak zemini mermer ya da pahalı bir yapı malzemesi ile döşemek zorunda değiliz. Laminat ile çok düşük meblağlara mutfağımızı yenileyebiliriz. Üstelik yenilediğimiz bu mutfak bizi uzun süre idare edecek ve sürekli para harcamak zorunda kalmayacağız.

Tasarruf etmenin onlarca farklı yolu var .Eğer mutfak dolabı veya banyo dolabı seçiminde fazla para harcamak istemiyor ve sınırlı sayıda ürünler arasından kararsız kalıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir. Uygun fiyata mutfak dolabı veya banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli ve dayanıklı mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfağınızı Yenilemenin Ekonomik Yolları Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir