Ferah Mutfak Dolabı Modelleri

Ferah Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? Mutfak, evin en özen gösterilen alanlarından biridir. Mutfak dolaplarının sadece kullanılabilir alanının büyük olması ya da sadece dekoratif olması yetmez. Mutfaklar içinde rahat edebileceğimiz alanlar olmalıdır. Tüm bu evreleri incelediğimizde mutfaklar ve mutfak dolabı modelleri içerisinde birçok farklı fonksiyonel içeriği bulundurmalıdır. Çünkü mutfaklar ve mutfak dolapları hareketin sürekli devam ettiği ve sürekli aktif olarak kullanılan yaşam alanlarıdır. Dolayısıyla kullanım kolaylığı sağlayan ve mutfakta yapılan bütün bu işleri kolaylaştıran bir dekorasyon yaratılmak mutfak tasarımcıları için esas amaçtır. Ancak kullanıcının mutfağın içerisinde rahat etmesi de bir o kadar önemlidir. Bütün işlevleri doğru çalışan ancak içeride bizi sıkan mutfak dolapları, başarıya ulaşmış sayılamaz. Bugün bu yazımızda okurlarımıza “Hem fonksiyonel hem de rahat mutfaklar nasıl oluşturulur?” anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım. Ferah Mutfak Dolabı Modelleri

Evin en önemli alanlarından biri mutfaktır, mutfağın ise mutfak dolabıdır. Mutfak dolabı, hem tasarım hem de fonksiyonellik açısından dikkat etmemiz gereken noktadır. Mutfaklarımızda duvarların üstü mutfak dolabı ile kaplı olacağı için, mutfak dolabı aynı zamanda duvar işlevi de görebilir. Yani mutfak dolabının rengi aynı zamanda duvar boyası sayılabilir. Yukarıdaki bilgileri incelediğimizde rahatlıkla söyleyebiliriz ki mutfağın kalbi mutfak dolabıdır. Doğru mutfak dolabını seçmek bizi başarıya ulaştırabilir. Peki, Ferah Mutfak Dolabı nasıl seçilir?

Ferah Mutfak Dolabı Modellerimutfak dolabı

Ferah mutfak veya ferah mutfak dolabı denilince aklınıza hemen geniş ve büyük mutfaklar gelmesin. Ferahlık her ne kadar genişlik, büyüklük olarak algılansa da dar alanları da iyi kullanarak ferah bir ortam elde etmek mümkündür. Çoğumuz mutfağımızın dar olmasından ve bizi boğmasından şikayetçiyizdir. Geniş mutfaklarda ferahlığı yakalamak daha kolaydır. Ancak dar mutfaklarda aynı şeyi söylemek mümkün değil, ancak çözümü de yok değil. Doğru tasarımlarla küçük mutfaklar da oldukça ferah bir atmosfere sahip olabilirler. Şimdi size doğru tasarımlarla nasıl ferah bir mutfağa sahip olunur hep birlikte inceleyeceğiz.

1.) Karşılıklı Sıra Tipi Mutfak Modelleri

Dar mutfaklarda mimarların en sık tercih ettiği ve adeta bir dekorasyon hilesi olan karşılıklı ve sıra şeklindeki dolaplar, en dar alanları bile olduğundan büyük gösterebilir. Ülkemizde genellikle uzun ve ince bir mimariye sahip olarak üretilen mutfaklarda da sıkça kullanılan sıra tipi mutfak dolabı modelleri, doğru renkler kullanıldığında kusursuz bir hale gelir. Nötr renklerle birlikte kullanıldığında mutfağınızı adeta başka bir yer gibi görebilirsiniz. Bu sayede ferah mutfak dolabı modelleri oluşturabilirsiniz.

2.) Rustik Modeller

Rustik modeller günümüzde yeniden yaygınlaşan bir mutfak modelidir. Rustik modelleri minimal tasarım ile dizayn ederek mutfağınızı ferah gösterebilirsiniz. Rustik tarzı benimseyen kullanıcıların en sık tercih ettiği bu model hem mobilya ve eşya kalabalığından kaçınmayı hem de şık ve sofistike bir mutfak ortaya çıkarmayı sağlamaktadır. Renk bakımından ahşap renkleri yoğun olarak tercih edebilir ve konsepte uyum sağlayabilirsiniz. Rustik modeller klasikliği yansıttığı için ferah ortam oluşturulamayacağı düşüncesi var. Ancak siz minimal tasarım ile birlikte oluşturarak ferah mutfak dolabı modelleri elde edebilirsiniz.

3.) Ada Tipi Geniş Mutfaklar

Geniş bir mutfağa sahipseniz dekorasyona önem vermemek ya da dar mutfakların kullandığı tasarım modellerini kullanmak olmaz. En iyi seçim doğru mutfakta doğru dekorasyonu tercih etmektir. Ada tipi mutfak modelleri geniş mutfaklar ve mutfak dolabı için birebirdir. Renk seçimini açık renklerden yana tercih edip mutfağınızın ışık almasını sağlayabilirsiniz. Sadece beyaz veya sadece krem renkleri tercih etmek, mutfağınız fazla ışık alıyorsa eğer yanlış bir tercih olabilir. Bu tarz bir geniş alana sahipseniz ada tipi mutfağı öneririz. Geniş mutfakları ferah göstermek dar mutfaklara göre daha kolaydır. Ada tipi mutfak sayesinde ferah mutfak dolabı sahibi olabilirsiniz.

4.) Siyah Rengi de Tercih Edebilirsiniz!

Ferahlık için siyah rengi de tercih edebilirsiniz! Siyahın özellikle mutfak dekorasyonlarında boğucu olacağı gibi yanlış bir ön yargı var. Ancak doğru tasarım her şeyi değiştirebilir. Siyah ağırlıklı mutfak ve mutfak dolabı modellerde gri ve beyaz rengi de yardımcı olarak ferah bir hava yakalayabilirsiniz.

5.) Çift Renk Kombini

mutfak dolabı

Mutfak dolabı için çift renk tercih etmek her zaman tek renge göre daha iyidir. Bu dekorasyon önerisi normalde mutfak dolabı rengi için tercih edilmeyecek renkleri kullanmanıza olanak sağlar. Turuncu, sarı, açık pembe gibi renkleri sade renkler ile kombinleyerek kullanılabilir hale getirebilirsiniz. Bu tasarım tarzının trend olmasının ve yaygınlaşmasının sebebi de yine odaya eşsiz bir derinlik ve hareket katıyor olması. Eğer mutfağınıza canlılık katmak isterseniz çift renk kombinini deneyebilirsiniz.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Ferah Mutfak Dolabı Modelleri bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir