Krem Rengi Mutfak Dolapları

Krem Rengi Mutfak Dolapları... Boya rengi, bir alanın tasarımının değişmesinde çok etkin rol oynar. Bu nedenle her türlü dekorasyon faaliyetlerinde boyaya çok dikkat edilir. Bunların en başında da duvar boyaları geliyor. Bir duvar boyası odayı yaşanmaz bir hale ya da tam tersi durumda, çok kötü durumda olan odayı yaşanır hale getirebilir. Yaşam alanlarımız büyük duvarlar arasında kaldığı için renk seçimini çok dikkatli yapmamız gerekir. Tabii bu durum sadece duvarlar için geçerli değil. Örneğin mutfakta; duvarlar, mutfak dolaplarının arkasında kalır. Yani mutfakta daha çok mutfak dolaplarına dikkat etmemiz gerekir. Zira mutfakta da oldukça sık zaman geçiriyoruz. Kahvaltı ederken, yemek yaparken ya da temizlik yaparken günümüzün önemli bir kısmı mutfakta geçiyor. Bu sebeple mutfak dolabı renkleri hem bizi rahatlatmalı, hem ortama uymalı hem de sevdiğimiz bir renk olmalıdır. Aslında biz böyle bir renk biliyoruz. Krem Rengi! Bugün bu yazımızda Krem rengi mutfak dolapları hakkında bilgi vereceğiz. Hazırsanız başlayalım…

Krem Rengi Mutfak Dolapları

mutfak dolabı

Aslında mutfak dolapları için renk seçimi tek faktöre bağlı değildir. Mutfağın boyu, ışık alması veya yüksekliği gibi diğer faktörler de dekorasyonunu etkileyebilir. Örneğin dar mutfaklarda açık ya da fosforlu renk seçimine pek rastlamayız. Bunun sebebi çok açık ve fosforlu renklerin alanı daha da dar göstermesinden kaynaklıdır. Ancak geniş bir mutfakta kullanımı oldukça normaldir. Sizler için seçtiğimiz Krem Rengi, iki tarafa da uyum sağlayabiliyor. Krem rengi nötr bir renktir. Nötr tonlardaki renkler, özellikle mutfakta oldukça ilgi görmektedir. Bu renkler odanın aldığı ışıkla beraber daha geniş görünmesine olanak sağlıyor. Alanı geniş göstermek isteyenlerin ve dar mutfağı bulunanların bu renkleri seçmesini öneririz. Bugün nötr renklerden biri olan Krem Renginin özelliklerinden ve örneklerinden bahsedeceğiz.

Özellikleri

1.) Klasiklik: Nötr renk kavramı günümüzde yeni oluşmuş bir kavram ve zevk değildir. Uzun yıllardır tercih edilen nötr renkler(özellikle beyaz ve gri) günümüzde hala en çok ilgi gören mutfak dolabı renklerindendir. Zamandan bağımsız olarak nötr renkleri kullanmanız mümkün!

2.) Cazip Görünüm: Krem rengi oldukça da beğenilen bir renktir. Krem rengi dolaplar, mutfakta geleneksellikle modernlik arasında köprü kurar ve her dönem için cazip bir görünüme sahiptirler.

3.) Uyum: Uzun yıllardır en iyi dekorasyon renklerinden biri olmasına karşın her şekilde uyum sağlamakta oldukça kolaydır. Krem rengine zıt giden renklere pek rastlanmaz. Yüzlerce farklı renk ile kombine edilebilen çok yönlü bir renktir. İster Krem-koyu ister krem-açık tonlarda çift renk ile mutfağınızı döşeyebilirsiniz. Ya da full krem rengi ile mutfağınıza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz.

4.) Işık: Eğer mutfağınız az ışık alıyorsa ve dar bir mutfağa sahipseniz tercih edebileceğiniz en iyi renk krem dir. Krem rengi, ışığı yansıtan bir renktir. Ancak bu konuda krem renginden daha iyi olan renkler de var. Eğer dar bir mutfağa sahipseniz krem rengi dışında tercih edeceğiniz renkler alanı aydınlatsa da mutfağınızın dar görünmesine sebep olacaktır. Bu sebeple krem rengi her iki konuda da en güvenilir seçim olacaktır.

 

Krem Rengi Mutfak Örnekleri

Sizin için seçtiğimiz krem rengi mutfak dolapları örnekleri sayesinde mutfağınızın nasıl görüneceğine karar verebilirsiniz.

1.) Sade Krem Rengi Mutfak Dolapları

Sadelik her zaman beğenilen tasarımlardandır. Eğer mutfağınızda tek renk ve sadelikten yanaysanız, tek renk krem rengini tercih edebilirsiniz. Krem rengi küçük mutfaklar için daha sık kullanılmaktadır. Çünkü küçük alanlar açık tonlarla olduğundan daha geniş ve aydınlık görünür. Tip olarak klasik, tarz olarak modern, sade ve tek renk mutfak dolabı arıyorsanız, Sade Krem rengi Mutfak Dolapları tam aradığınız cinsten!

2.) Krem-Koyu Renk Kombinasyonu

Zıt renklerin uyumu sadece mutfakta değil, dekorasyonun geçtiği her alanda sıkça uygulanmaktadır. Zıt renklerde amaç; iki farklı rengin birbirlerinin eksikliklerini tamamlamasını sağlamaktır. Krem rengin yanındaki bu zıt (koyu) rengi ister dolabın bir bölümünde, ister mutfak tezgahında kullanabilirsiniz. Eğer modern ve zarif bir görünüm arıyorsanız, Krem-Koyu renk kombinasyonu ile oluşturulmuş mutfak dolapları tam size göre!

3.) Krem-Açık Renk Kombinasyonu

Bu renk seçimi genellikle aydınlık bir mutfağa sahip olmak isteyenlerin uyguladığı yöntemdir. Krem rengi ışığı yansıtan bir renktir. Açık renkler de aynı şekilde ışığı yansıtır. Bu iki rengi beraber kullanmak, mutfağın oldukça aydınlık görünmesine sebep olacaktır. Bu renk kombinasyonu genellikle geniş mutfaklarda kullanılır. Çünkü dar bir alanda uzun süre boyunca fazla ışık yansıması, zamanla sizi rahatsız edebilir ve  dolapların yapısına zarar verebilir. Geniş mutfaklarda açık renk istiyorsanız, krem-açık renkler tam size göre!

4.) Ahşap ve Krem Rengi Mutfak Dolapları

mutfak dolabı

Krem-Ahşap kombinasyonu belki de en sık rastladığımız dekorasyon çeşitlerindendir. Bu tarz dolapların birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Öncelikle hem dar hem de geniş mutfaklar için kullanımı yaygındır. Zıt renk uyumu içermektedir. İçeriye gerektiği kadar ışık yansıtır. Sade ve göz yormayan bir yapısı vardır. Yapı olarak doğal görünüm olarak zarif yapıdadır. Her mutfak çeşidinde kullanımına rastlanmıştır. Dekorasyon ile uğraşmak istemiyorsanız en hızlı seçebileceğiniz mutfak dolabı türü krem-ahşaptır. Krem rengi kullanılan mutfaklarda çoğunlukla ahşap rengi de tercih edilir.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Krem Rengi Mutfak Dolapları Nedir? inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir