mutfak dolabı

Cam Kapaklı Mutfak Dolabı Modelleri

Cam Kapaklı Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? Cam kapaklı mutfak dolapları, son zamanlarda mutfağını yenileyenlerin ve sıfırdan mutfak dizenlerin en sık tercih ettiği modellerden biridir. Bunun başlıca sebebi; insanların farklı ve modern olanı tercih etmek istemesinden kaynaklıdır. Camlı mutfak modelleri oldukça estetik ve modern yapıdadır ayrıca bu model dolapları kullanmanın birçok avantajı vardır. Örneğin; şeffaflık. Camlı dolaplar, cam sayesinde kapakları kaldırmadan içerisini görebilirsiniz. Ya da sıcak yaz günlerinde, buharın ortaya çıkardığı lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak cam kapak,yemek takımlarını sergilemenize olanak tanıyan şık bir dokunuş sunar ve aynı zamanda yüksek verimliliğe sahiptir. Piyasada birçok farklı çeşit cam kapaklı mutfak dolabı modeli bulabilirsiniz. Tamamen şeffaf, yarı saydam, desenli, şeritli veya siyah cam gibi pek çok model seçeneği ile dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Camlı mutfak dolapları uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak son yıllarda kullanımı, önceki yıllara göre daha da yaygınlaşmıştır. Modern görünümü ve pratik özellikleri sayesinde insanlar, camlı mutfak dolaplarını oldukça beğeniyor. Bu pratik özelliklerden biri de yansımadır. Cam dolapların yansıması ortama çekici bir hava katar ve görsel cazibeyi arttırır. Başka bir özellik ise yarı saydam veya saydam camların üzerine işlenen dekoratif motiflerdir. Bunun gibi örnekler ile cam kapaklı modelleri hem işlevsel hem de dekoratif yönlerini en iyi şekilde değerlendirebiliriz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

mutfak dolabı

Cam Kapaklı Mutfak Dolaplarını alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Bunlardan ilk güvenlik. Zira satın aldığımız şey bir cam ve camın sağlamlığı buradaki en önemli nokta. Cam kapaklı dolap modelleri sıcak preslenme ile üretilmektedir. Bu da onu, normal camdan 10 kat daha sağlam yapar. Yine de piyasadaki her firma bunu uygulamıyor. Cam kapak modelleri satın alırken güvenilir bir firma ile alışveriş yapmaya özen gösterin. İkincisi ise camlı mutfak dolaplarını doğru alanlarda tercih etmektir. İçerisi çok kalabalık olan bir camlı dolap, dışarıdan bakıldığında kötü görünebilir. Cam tercih ettiğiniz dolaplarda fazla yığılmanın olmamasına dikkat edin. Son olarak doğru dekorasyonu yapmanız gerekiyor. Aksi takdirde zarif camlı dolaplar tam tersine kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki doğru dekorasyonu nasıl seçeceğiz? Hangi kapaklar hangi camlar ile uyumlu gözükür? Dilerseniz detaylıca inceleyelim..

1.) Şeffaf Cam Kapaklı Dolaplar

Şeffaf Cam,  cam kapaklı dolaplar arasında en sık tercih edilen ve en yaygın olandır. Bunun en büyük sebebi çok yönlü olmasıdır. Tüm mutfak tarzlarına ve dolap tiplerine uygundur, hatta diğer malzemelere göre daha iyidir. Basit bir cam gibi gözükse de yapısını sürekli koruyan güvenli bir seçimdir. Şeffaf cam kullanılırken dikkat edilmesi gereken doğru alanda kullanılması ve sürekli temizlenmesi gerektiğidir. Şeffaf olduğu için parmak izleri ve lekeler barındıracaktır. Bunun için sürekli bakım gerektirir. Şeffaf olmasından kaynaklı olarak da dolabın içini gösterir. Dolabın içi kalabalık ve yığılmalar mevcutsa şeffaf cam kullanmanızı öneririz.

2.) Buzlu Cam Modelleri

Buzlu cam, şeffaf camın eksiklerini kapatan bir yapıya sahiptir. Yapısal olarak dolabın içini göstermez ve parmak izi ile lekeleri çok daha az barındırır. Bu cam modeli, çağdaş mutfaklara uyumlu ve şık bir görünüme sahip kum ile püskürtülen bir cam türüdür. Buzlu cam opak bir görüntü verirken aynı zamanda mutfak dolaplarını hafifletir. Ancak şeffaf camda olduğu çok yönlü değildir. Her alanda kullanılmaz. Mutfağınız şeffaf cam kullanmak için uygun değilse rahatlıkla buzlu cam modellerini tercih edebilirsiniz.

mutfak dolabı

3.) Şeritli Cam Modelleri

Buzlu cam gibi opak bir görünümü olan başka cam modelleri de mevcut. Bunlardan bazıları dokulu cam bazıları da sadece belli bölümleri buzlu olan camlar. Şeritli cam bir kısmı buzlu bir kısmı şeffaf olan camdır. Büyük ölçüde dolabın içini gizler ancak yine de boşluklar sayesinde içi görülebilir. Dekoratif olarak tamamı buzlu olan camlardan daha üstündür.

4.) Tam Boy Cam Kapak

Şimdiye kadar gördüğümüz tüm cam modelleri üst dolaplardaydı. Ancak bu örneğimizde tam boy cam kapak modelini işleyeceğiz. Mutfaklarda tam boy cam kapağa rastlamaya pek alışık değiliz. Ancak bazı mutfaklarda bunu kullanabilirsiniz. Çocuklu aileler ve evcil hayvanı olanlar için tam boy cam kapaklar risk teşkil ediyor olabilir. Ancak Küçük çocuğu ve evcil hayvanı bulunmayan aileler bu tarz dolapların işlevselliğinden yararlanabilir. Tam boy cam kapaklarda dışarıdan dolabın içi görünmediği için aradığınızı daha dolabın başına gelmeden görebilirsiniz. Tabii tam boy cam kapakların da şeritli ve buzlu modelleri bulunuyor. Dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Cam Kapaklı Mutfak Dolabı Modelleri? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir