banyo dolabı

Dikkat Çekici Banyo Dolabı Modelleri

 

Dikkat Çekici Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? Banyolar, genellikle ev dekorasyonunda fazla önem verilmeyen alanlardan biridir. Bunun en büyük sebebi, banyoların evin diğer alanlarına göre daha küçük yapıda olmasıdır. Küçük alanlarda nasıl dekorasyon yapılacağı pek bilinmediği için, sadece ihtiyaç olan eşyalar banyoya rastgele yerleştiriliyor. Bu durum da banyoları evin genelinden farklı ve dekoratif anlamda zayıf bir hale getiriyor.

Banyolarda ihtiyaç duyulan eşyaların hep aynı olması da bu durumu destekler nitelikte. Belli başlı eşyaları hazır olarak satın alıp rastgele bir düzenle banyosuna yerleştiren ev sayısı, günümüzde bir hayli fazla. Tabii yerleşim düzeni sayesinde, banyoda büyük farklar yaratabilecek kişiler de var. Bugün bu yazımızda, Dikkat Çekici Banyoları işleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım. Dikkat Çekici Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir?

 

Dikkat Çekici Banyolar

banyo dolabı

Banyolarda bazı eşyaların yerlerini değiştiremeyeceğimiz doğru. Örneğin; Klozet ve Duş kabinleri tesisatın olduğu bölgeye göre yerleştiriliyor. Fiyatları pahalı olduğu için zevkimize göre de model seçemiyoruz. Ancak endişelenmeyin! Dikkat çekici banyo oluşturmanın yolu duş kabinleri veya klozet modellerinden geçmiyor. Banyo alanını güzelleştirmenin yolu hiç şüphesiz banyo dolaplarından geçiyor. Hem konum alanını kendiniz seçmeniz hem de tasarımına karar vermeniz sebebiyle, banyoları birbirinden ayıran en büyük unsur banyo dolaplarıdır. Eğer sıfırdan bir banyo dizmiyorsanız, yapacağınız en iyi şey doğru banyo dolabını seçmek ve doğru yere konumlandırmak olmalıdır.

Banyo dolapları, konumları itibariyle çoğunlukla lavabonun altında, yani banyonun odak noktasını oluşturan merkezde yer alırlar ve bu onları dekoratif bir farklılık yaratmak için en ideal mobilya haline getirir. Dekoratif görünüme verdiği katkıya ek olarak depolama ihtiyacının da büyük bir çoğunluğunu karşılar. Fiyatlarının duş kabinleri gibi pahalı olmaması da insanların dilediği banyo modelini seçmesini sağlamaktadır. Peki, Dikkat çekici bir banyo oluşturmak için hangi banyo dolabını tercih etmeliyiz? Nasıl konumlandırmalıyız? Hadi, sizin için oluşturduğumuz örneklere göz atalım!

 

1.) Asimetrik Tasarım Banyo Dolapları

Banyo Dolabı denilince bir çoğumuzun aklına; sade renkleri olan, aynalı, düz ve hilton modeline sahip dolaplar gelir. Bu banyo dolabı modelleri oldukça işlevseldir ve çoğu evde kullanılmaktadır. Bu tip banyo dolabı kullanmak ama faklı görünmesini istiyorsanız asimetrik tasarımlardan yardım alabilirsiniz. Asimetrik tasarımlarıyla, klasik modelleri bambaşka bir modelmiş gibi gösterebilir ve banyonuzun dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

 

2.) Geniş Banyo Dolabı Modelleri

Dikkat çekici bir banyo görünümü elde etmek istiyorsanız, banyonuzun ferah görünmesi şart. Geniş banyolar, hiçbir dekorasyon yapılmasa bile oldukça ferah görünürler. Siz de geniş bir banyo oluşturarak, banyonuzun dikkat çekici olmasını sağlayabiliriz. Tabii sadece bu yetmez. Banyonun aynı zamanda dikkat çekici görünmesini istiyorsanız, aynalı dolap ve yüksek lavabolar tercih etmelisiniz. Aynalı dolaplar, geniş banyolar daha ferah gösterir. Yüksek lavabolar ise geniş banyolarda depolama alanı için imkan sağlar. Bu sayede hem geniş hem ferah hem de dikkat çekici bir banyo modeli oluşturabilirsiniz.

 

3.) Minimalist Modeller

Son yılların en popüler banyo modellerinden olan Minimalist banyo modelleri, dikkat çekici yapısı ile de kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak minimalist modeller diğer banyo modellerinden biraz farklı. Normalde dikkat çekici denince aklımıza sürekli aksesuar kullanımı ve fazla eşya gelse de minimal modellerde bu durum tam tersine işliyor. Minimalist banyolarda gereksiz eşya ve fazla dekoratif eşya kullanımı yoktur. Minimalist banyolara göre sadelik, en dikkat çekici modeldir. Minimalist yapıya göre: Nötr renklerle inşa edilmiş sade bir banyoda dikkat çekmek için lüzumsuz eşyalara gerek yoktur. Minimalist modeller zariftir ve son yıllarda kullanımı en sıklaşan banyo dolabı modellerindendir.

 

4.) Kompakt Tasarım Banyo Dolapları

Kompakt banyo dolapları fabrika çıkışlı dolaplardır. Ancak yine de bu dolapları özel tasarım modelleri ile kendinize göre tasarlatabilirsiniz. Kompakt banyo dolapları şık modellerdir. Banyonuzun ölçülerine tam uyduğu takdirde hem pratikliğine hem de dikkat çekici yapısına erişebilirsiniz. Küçük banyolar sıkça tercih edilen kompakt tasarım banyo dolaplarını kullanarak dikkat çekebilirsiniz.

 

5.) Ahşap Dolap Modelleri

banyo dolabı

Ahşap dolap modelleri her tarza uygun yapıdadır. Öyle ki modernliği de klasikliği de yansıtan ahşap banyo modelleri bulunmaktadır. Eğer banyonuzda dikkat çekici bir yapıya sahip olmak istiyorsanız, klasik ahşap modellerinden çok tasarım ahşap modellerini tercih edebilirsiniz. asimetrik ahşap dolaplar ve motifli dekorasyon ürünleri ile banyonuzda dikkat çekici bir tarz oluşturabilirsiniz. Ayrıca ahşap modellerin doğallığı ile banyonuzda ferah bir hava yaratabilirsiniz.

Banyo dolabı modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolapları almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Dikkat Çekici Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir