banyo dolabı

Klasik Banyo Dekorasyonu

Klasik Banyo Dekorasyonu Nedir? Klasik Banyo Modelleri şık görünümü ve zarafeti ile en çok kullanılan banyo modelleri arasında yer almaktadır. Sadece ürünün malzemesine göre değil, yerleşim biçimine göre de banyo tipi farklılık gösterebiliyor. Örnek verecek olursak tuvalet, lavabo ve küvetin herhangi bir bölmeye ayrılmadan bir arada bulunduğu banyolara klasik banyo veya İngiliz tipi banyo deniyor. Dekorasyonun ön plana çıktığı günümüzde Klasik banyo modelleri de hiç olmadığı kadar ön plana çıkmış durumdadır. Peki, Klasik banyo dekorasyonu nedir? nasıl olmalıdır? Bugün bu yazımızda bunu anlatmaya çalışacağız. Hazırsanız başlayalım.

Klasik Banyo Dekorasyonu Nedir?

banyo dolabı

Doğru banyoyu dizmenin yolu doğru dekorasyonu uygulamaktan geçiyor. Eğer çok güzel bir klasik banyo malzemeleriniz varsa ve bu malzemeleri banyonuza rastgele yerleştirirseniz, banyo dekorasyonunuz oldukça zayıf kalır. Banyonuzu dizerken doğru adımları izlemeli ve herkesin düştüğü hatalara düşmemelisiniz. Klasik banyoların gözle görülür en dikkat çeken özellikleri; modern duş ya da duşakabin sistemi yerine geleneksel, standart küvet kullanmaları ayrıca her banyoda olduğu gibi armatür, dolap, lavabo ve klozet içermesidir. İlk olarak klasik bir modelde en gelişmiş duşakabin sistemlerinden birini kullanmanız doğru olmayacaktır tabii. Banyonuzda daha eskiyi ve klasikliği yansıtan küvet ve bu küvete uyan dolaplar ve lavabo takımları kullanmalısınız. Tüm bunlara ek olarak banyo dolaplarınızın dekorasyona uyum sağlayabilmesi için banyo duvar ve yer döşemelerine uygun renk ve desende seçilmesi gerekmektedir. Tabii bunun alternatifi de bulunmaktadır. Birbirine zıt renkler seçecekseniz eğer dolaplar ile mutfağın belirli bir renk ve desen uyumu içerisinde olmalıdır. Banyo dekorasyonu için dolapların yapısı da önemlidir. Açık raf bulunup bulunmaması, çekmece ve kapaklı dolap varlığı gibi banyo dolaplarının yapısal özellikleri dekorasyon ve kullanışlılık açısından çok önemlidir. Dilerseniz Klasik Banyo Dekorasyonunun detaylarını ayrı ayrı inceleyelim.

Klasikliği Yansıtan Işıltılar

Banyonuzda klasikliği yansıtmak için objelerde doğru renkleri kullanmalısınız. Bu renkler hem ortama uymalı hem de klasikliği yansıtmalıdır. Örneğin; kahverengi, bej, açık gri gibi renkleri ışıltılı objelerle birleştirerek şık bir alan oluşturabilirsiniz. Banyo dolabı modellerinde ise klasik tarzı yansıtan üç ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı renkleri dolaplarda da kullanarak banyonuzun mükemmel bir uyum içerisinde olmasını sağlayabilirsiniz. Tabii bu tip dolaplarda depolama alanı diğer dolaplara göre daha az olabilir. Ancak endişelenmeyin aynı stile sahip boy dolabı sayesinde ihtiyacınız olan depolama alanına ulaşabilirsiniz.

Banyolarda normalden farklı olarak desenli boyalar kullanabilirsiniz. Kullanacağınız boya klasik desenlere sahip dekorasyon renklerine uyumlu olmalıdır. Bu noktada desenli olarak boyayacağınız alanı iyi seçmeniz gerekmektedir. Her duvarda aynı etkiyi yaratmayabilir. Bunun için en güvenli seçim lavabonun olduğu duvar olabilir. Aydınlatma konusunda ışıltılı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca LED teknolojisi kullanarak klasik tasarımlı ampullerden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede aydınlatma ürünlerinin etkisini artırabilirsiniz.

Banyoda kullanacağınız aynanın da dekorasyon stilinde önemli bir yeri vardır. Klasikliği en kolay yansıtabileceğiniz alanlardan biri banyo aynalarıdır. Işıltılı çerçeveler klasik banyoların en belirgin özellikleridir. Altın renginde desenli ayna çerçeveleri kullanırsanız klasikliği kolayca yansıtabilirsiniz. Rengi altın rengi seçmek zorunda değilsiniz. Ortama uygun renklerde işinizi görecektir!

Harika Tasarımlar

banyo dolabı

Klasik modellerin en büyük özelliklerinden biri tasarımsal üstünlükleri dir. Tasarımsal renk olarak; krem rengi, soft pembe tonları, gri, bej ve beyaz oldukça sık kullanılıyor. Banyo duvarlarında, geometrik desene sahip ve renk paletine uygun seramikler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda banyoda kullanılan dekoratif ve dikkat çekici ürünlerde bu noktada çok önemlidir. Klasik tasarımın ruhunu yansıtabilecek parlak dokulara sahip aksesuarlardan yararlanabilirsiniz. Lavabo tercihinde ise mermerden yararlanabilirsiniz. Klasik banyo dolaplarında tercih edebileceğiniz bir diğer özellik ise bir kısmı mermer bir kısmı boya  olan duvarlardır. Bunu hem ene hem de boya göre istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Aydınlatma konusu da klasik banyolarda tartışılan bir konudur. Aydınlatma ürünlerinde doğunun atmosferini yaratmakta katkı sağlayacak tasarımlar seçmeniz muhteşem bir klasik görünüme ulaşmak için izleyeceğiniz yollardan olabilir. Pirinç, bakır, altın, krom rengi ya da eskitilmiş görünüme sahip aydınlatma ürünleri yaratmak istediğiniz etkiyi arttırabilir. Ancak banyonuzda buna aykırı renkler kullandıysanız tasarımı biraz bozabilirsiniz. Bu sebeple her klasik banyoda doğunun atmosferini kullanmak zorunda değilsiniz.

Eğer banyo tercihinde kararsız kalıyor ve sağlam banyo dizmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer hazır tip banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Klasik Banyo Dekorasyonu Nedir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir