banyo dolabı

Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri

Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? Banyolar evimizde önemli bir yere aittir. Banyomuzun ferah, kullanışlı ve temiz olması günlük hayatımızı doğrudan etkiler. Banyolar kişisel temizliğimizin yapıldığı ortamlardır ve birçok özelliği içerisinde bulundurmalıdır. Bir banyonun sadece insanı rahatlatacak dekorasyona sahip olması yetmez, aynı zamanda sadece kullanışlı olması da yetmez. Bu sebeple banyonun küçük detayları üzerinden atlanamayacak kadar önemlidir. Bugün bu yazımızda Kullanışlı Banyo Dolabı Nedir? Nasıl seçilir? Bunları inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Kullanışlı ve işlevsel bir banyo oluşturmak istiyorsak, öncelikle dikkat etmemiz gereken kısım Banyo dolabı dır. Banyo Dolabı, banyolardaki eşyaların birçoğunu içinde bulunduran, aynalı veya aynasız modelleri bulunan, ek depolama alanı eklenebilen, banyo tasarımını doğrudan etkileyen, banyodaki en önemli mobilyadır. Bu sebeple Kullanışlı Banyo Dolabı oluşturmak aslında banyonuzu kullanışlı hale getirmenin en etkili yoludur. Peki, Kullanışlı Banyo Dolabı nedir?

banyo dolabı

Kullanışlı Banyo Dolabı Nedir?

Kullanışlı Banyo Dolapları, depolama alanı ve kapasitesi daha geniş olan, diğer dolap türlerinden daha işlevsel olarak kullanılabilen banyo dolaplarıdır. Genellikle banyosu küçük olan ve depolama sıkıntısı çeken kullanıcılar, kullanışlı banyo dolabı modellerini tercih eder. Bu sebeple küçük banyolar nasıl kullanışlı hale getirilir anlatmaya çalışacağız.

1.) Duvar Boyunca Uzanan Dolap Modelleri

Depolama alanı için uzun banyolarda en yaygın tercih edilen model bir duvar boyunca uzanan dolap modelleridir. Bu banyo dolabı modelleri, kullanıcılara büyük bir depolama imkanı sağlarken aynı zamanda içerisine; çamaşır sepeti, çamaşır makinesi gibi hacmi büyük eşyaları da sığdırmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede tek bir dolap sayesinde banyodaki alan oldukça yeterli hale geliyor. Büyük dolaplar pratik olarak her zaman iyi bir fikirdir. Uzun ve dar bir banyoya sahipseniz bu modeli banyonuzda tercih edebilirsiniz.

2.) Minimalist Banyo Dolabı Modelleri

Minimalist Banyolar az “eşya çok işlevsellik” görüşünü benimsemiş banyo modelleri diyebiliriz. Burada konu, banyo küçük olduğu için az eşya kullanmak değil, eşyanın az olmasının ortama verdiği güzel hava ve ferahlıktır. Günümüzde oldukça sık tercih edilen bu banyo türünü sizde tercih edebilirsiniz. Azın yeterli olduğunu, yeterli olanın şık olduğunu vurgulayan ve her türlü gereksiz unsurdan kaçınan minimal tasarım çizgisinin estetik olarak çok iyi sonuçlar verdiği artık alışık olduğumuz gerçektir. Fazla eşya kullanmak istemeyenler rahatlıklı minimal banyo dolabı modellerini tercih edebilir.

3.) Tam Boy Dolaplar

banyo dolabı

Uzun banyolarda duvar boyunca uzanan dolap modellerinin tercih edildiğinden bahsetmiştik. Ancak endişelenmeyin, bu banyo modellerinin alternatifleri de bulunuyor. Hem dar hem küçük banyolarda en iyi şekilde depolama yapabilmek için tam boy banyo dolaplarını tercih edebilirsiniz. Ancak seçim yaparken dikkatli olmalısınız. Bu tür dolaplar iyi birer tasarım ürünü olmazlarsa çok kaba görünebilir ve bulunduğu alanı daraltabilir. Zaten küçük olan bir banyoyu dar göstermek ferahlığı azaltabilir. Bu durum banyonuzun kötü görünmesini sağlar. Doğru tasarımı seçmek kaydıyla tam boy dolapları tercih edebilirsiniz.

4.) Dresuar Modelleri

Bir banyo dolabınız varsa ve o banyo dolabından memnunsanız, teni bir dolap almanıza ya da var olanı değiştirmenize gerek yok. Ek depolama alanları eklenerek banyonuzu kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Bunun için en iyi tercihlerden biri dresuarlar dır. Günümüzde pek kullanan kalmasa da dresuarlar klasikliği yansıtan ve depolama alanını çok az yer kaplayarak sağlayabilecek mobilyalardan biridir. Suya dayanıklı dresuar modelleri sayesinde banyonuzu daha da kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

5.) Açık Raflar

Banyolarda raflara sıklıkla rastlarız. Banyodaki bazı eşyalar kapalı dolaplar arkasında kalması gerekirken (saç spreyi, boya, kozmetik ürünleri vs.) bazı ürünleri açık raflarda bulundurabilirsiniz. Bunun en iyi örneği havlulardır. Havlu askılıklar banyoda olması gerekenden fazla yer kaplıyor. Bunun yerine açık bir raf tercih ederek hem nemlenmemesini hem de az yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Diş fırçası, parfüm vb. sık kullandığınız eşyaları da bu alanlarda depolayabilirsiniz.

Banyo dolabı modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolapları almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Kullanışlı Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir