banyo dolabı

Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Banyolar genellikle evin en küçük odası olmasına rağmen oturma odası gibi çoğu misafirin evinizi ziyaret ettiğinde göreceği alanlardan biridir. Evinizin diğer bölümlerini düzenlemek için büyük çaba harcarsınız.Fakat banyo bu bölümlerden biri gibi görünmez, oysa evinizin önemli bir parçasıdır. Doğal olarak banyonuzun hem kullanışlı olması hem de güzel gözükmesi gerekir. Lakin banyo küçük bir alana sahip olduğu için tasarım fikirlerinizi uygulamak kolay olmayabilir. Bu sebeple banyonuzun kullanışlı olmasını sağlamalı ve bunu yaparken konforunuzdan vazgeçmemelisiniz. Banyo dolabı seçimi yapmak banyonuz için en önemli noktalardan biridir.

Lavabolu Banyo Dolaplar

Banyo içinde lavabo olmasını istiyorsanız lavabolu dolap modellerinden bir banyo dolabı seçmelisiniz. Modern tasarımlara sahip veya klasik bir lavabolu banyo dolabı seçebilirsiniz. Lavabolu dolap modelleri banyonuzda daha fazla kullanım alanı oluşturur. Banyo dolapları konumlarından dolayı genellikle lavabonun altında yani banyonun en dikkat çeken yerinde bulunurlar. Dekoratip farklılık yaratmak için banyo dolapları önemli rol oynar. Görünüme katkılarının yanında, alanı daha kullanışlı hale getirirler. Banyonuzda saklama alanını arttırmak istiyorsanız kapaklı dolap sistemleri ve açık raf sistemlerini bir ar

banyo dolabı

ada kullanabilirsiniz. En çok kullandığınız ürünleri yüz hizasında bir rafa koyabilirsiniz. Banyo için dolap tasarlarken ışıklandırma, raf sistemleri, çekmeceleri ve aynayı aynı bünyede tasarlayabilirsiniz. Güzel bir ışıklandırmayla veya endirekt aydınlatmayla tüm banyonun atmosferi değişebilir. Banyo dolabı tasarlarken, lavabo alanı kullanımı göz önünde bulundurularak buna göre ışıklandırma unsurları seçebilirsiniz.

Modern-Klasik Dolap Tasarımı

Sade ve basit bir görünüm modern banyolar için önemli bir kuraldır. Banyo dolabı dışında kalan kısımların eşya dağınıklığında uzak tutmaya özen gösterin. Doğru renk tonlarını kullanarak banyonuza modern bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sadece beyaz renk kullanılan bir banyo için modern stili yansıtmak oldukça basittir. Tek bir ton kullanmak alanın çizgilerini öne çıkarır. Eğer tek renk kullanmak size göre değilse karşıt iki rengi seçebilirsiniz. Tasarımınızda karşıt renkler kullanmak istiyorsanız kırmızı gibi sıcak renkler mavi gibi soğuk renklerle birlikte kullanmayı deneyin.

 

Eğer banyonuzun ölçüleri genişse odayla aynı ölçülerde dolap seçmeniz ve banyoyu dolu dolu göstermeniz gereklidir. Duvar boyunca uzanan bir dolap büyük bir banyoda hoş duracaktır. Geniş bir dolap kullanmak size daha fazla saklama alanı sağlayacak ve banyonuzda gereksiz boş alan kalmasını önleyecektir. Açık renklere sahip bir banyoda kullanılacak dolabın renkleri de önemlidir. Açık tonlardaki banyoda açık tonlara sahip bir dolap kullanmak güzel bir görüntü oluşturabilir.

Dolap Üst Yüzey Malzemesi

Banyo dolabının kullanışlılığı ve boyutu kadar dolap yüzeyinde kullanılan malzeme de çok önemlidir. Ahşap tercih etmek banyonuza doğallık , mermer tercih etmek şıklık, metal tercih etmek de banyonuza asillik katabilir. Banyo dolaplarının üstünde mermer kullanmak banyonuzda kusursuzluğu sağlayabilir. Banyonuzun dekorasyonuna göre kullandığınız mermerin desenini değiştirebilirsiniz. Herhangi bir boyutta mermer ile farklı boyutlardaki banyo dolaplarının üst yüzeylerini kusursuz hale getirebilirsiniz.

Kompakt Dolap Tasarımı

banyo dolabı

Lavabolu banyo dolaplarında genellikle kompakt tasarımlar kullanılır. Bu tasarımlar sayesinde ihtiyacınız olan gereçleri ve aksesuarları saklayacak alana sahip olup, banyoda daha toplu bir dekorasyon imkanı bulursunuz. Lavaboyu dolabın üstünde tercih ederek banyo dolabı içindeki kullanım alanını genişletebilirsiniz ve geniş bir lavabo seçerek banyonuzda modern bir görüntü oluşturabilirsiniz. Banyo dolabını kompakt modellerde seçerek banyo içindeki kullanılmayan alanları da dekorasyona katarak daha fazla alanı kullanma imkanı elde edebilirsiniz.

Banyo içindeki dekorasyon fikrine göre banyo dolabı modeli seçmek önemlidir. Mat renklerde bir banyo dekorasyonunuz olacaksa banyo dolabı da uyumlu renk tonlarından seçmeli, lavaboyu da aynı tonlardan tercih etmelisiniz. Ayna arkası aydınlatmalarla oluşturduğunuz renk uyumunun daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Banyoda, cam ile duş ve lavabo alanını ayırmak ve görselliği arttırmak için duvar aydınlatmalı tasarımlar tercih edebilirsiniz.

Banyo dolabı modellerini kullanışlı hale getirmenin birden fazla yolu vardır. Siz de en doğru banyo dolabını tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolapları almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makalemizde Şık Banyo Dolabı Dekorasyonları Nelerdir? Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir