banyo dolabı

Banyo Dolabı Dekorasyon Önerileri

Banyo Dolabı Dekorasyon Önerileri Nelerdir? Banyolar genellikle evdeki en küçük alanlardır. Ancak içerisine konması gereken birçok ürün ve mobilya vardır. Özellikle banyo dolabı, banyonun büyük bir alanını kapsar. Eğer dar bir banyoya sahipseniz ne kadar uğraşsanız da banyonuzda istediğiniz görünümü elde edemezsiniz. Banyolar ortak kullanım alanı olduğu için dekoratif olarak dizayn edilmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Sadece aileniz için değil evinize gelen misafirleriniz de banyonuzu kullanacağı için doğru dekorasyonu banyonuzda uygulamanız gerekmektedir. Dolayısıyla banyonun hem işlevsel hem de estetik görünmesi gerekir. Bunun için doğru dekorasyonu yaparken banyo mobilyalarını da doğru konumlandırmak gerekmektedir. Bugün bu yazımızda sınırlı alanlara sahip banyoların nasıl dekore edilmesi gerektiği hakkında önerilerde bulunacağız. Hazırsanız başlayalım.

Banyo Dolabı Dekorasyon Önerileribanyo dolabı

Banyo dolapları, banyonun görünümünü en çok etkileyen mobilyalardan bir tanesidir. Bu sebeple doğru banyo dolabını seçmek, banyonuzdaki dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte sınırlı alana sahip bir banyo, tasarım vizyonunuzu hayata geçirmek için zor bir yer olabilir. Böyle durumlarda dar banyolar için oluşturulmuş banyo dolapları ihtiyacınız olan alanı sağlayacaktır. Aşağıda belirttiğimiz dekorasyon önerileri ile siz de banyonuzda güzel bir alan yaratmaya başlayabilirsiniz. Detaylı bir şekilde Banyo Dolabı Dekorasyon Önerileri Nelerdir? İnceleyelim.

1.) Doğru Dolap Modelini Seçin

Başlamadan önce banyonuz için doğru dolap modelini seçmeniz gerekmektedir. Geniş banyolar için birçok seçeneğiniz olacaktır. Ancak dar bir banyoda büyük bir banyo dolabı kullanmak her ne kadar dekorasyon anlamında uğraşsanız da ortamı basık gösterecektir. Bu sebeple banyo tipinize uygun olan dolabı seçmeniz çok önemli. Aksi takdirde yaptığınız dekorasyonların hiçbir önemi kalmayabilir. Dar banyo dolapları için geniş lavabo altlığı yerine boy dolabı tercih edebilirsiniz.

2.) Yaratıcı Bir Duvar Aynası Tercih Edin

Duvar aynaları artık her banyo dolabı modelinde tercih edilmektedir. Yüzümüzü yıkarken, saçımızı taradığımızda, dişimizi fırçaladığımızda kısacası banyoda vakit geçirirken genellikle ayna karşısında dururuz. Duvar aynaları banyoda dikkat çeken alanların başında gelmektedir. Bu sebeple standart aynaların haricinde farklı tipte aynaları banyonuzda kullanabilirsiniz. Günümüzde modern, klasik ve farklı stillerde pek çok banyo aynası bulunmaktadır. Tabii bunların haricinde özel olarak yaratıcı aynalarda tasarlayabilirsiniz.

3.) Duvar Rafları

Dar banyolara sahipseniz duvar rafları hem tasarımsal açıdan hem de alan sıkıntısını gidermek açısından tercih edebildiğiniz tarzda alanlardır. Depolama sıkıntısı yaşayan banyolarda renkli ve işlemeli raflar görünüm açısından banyonuzu güzelleştirebilir. Genellikle kişisel bakım eşyalarını raflarda tutarak ortamdaki renk çeşitliliğini arttırabilirsiniz.

4.) Aydınlatma Sistemleri

Aydınlatma, banyo dolabı dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Eski tür tek alandan çıkan aydınlatmaların haricinde banyo dolaplarında bulunan pilli ve bataryalı aydınlatma sistemlerini kullanarak, ışığı banyoya yayabilirsiniz. Eski aydınlatma armatürleri ve floresan aydınlatma, cildinizde gölgeler ve tuhaf renk tonları yaratır. Banyo aydınlatmasının yenilenmesi mümkün değilse banyo dolabında küçük aydınlatmalar tercih edebilirsiniz.

5.) Duvar Kağıdı & Renkli Fayanslar

Banyonuzu dekoratif göstermek için renklerden yardım alabilirsiniz. Banyo nemli bir alan olduğu için genellikle çoğu kullanıcı duvarlara fayans uygular. Fayanslar farklı malzemelerden üretilebilir. Banyonuz için renkli veya desenli fayansları kullanarak hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Son zamanlarda su geçirmeyen duvar kağıtları da oldukça popüler durumdadır. Eğer banyonuzda fayans kullanmak istemiyorsanız gönül rahatlığıyla su geçirmeyen duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.

6.) Banyo Aksesuarları

Banyonuza tüm mobilyaları yerleştirdikten sonra hâlâ boş alanlara sahipseniz, banyo aksesuarlarını kullanabilirsiniz. Özellikle duvarın içerisine gömmeli alanlar ve banyo dolabının görünür kısmına dekoratif objeler yerleştirebilirsiniz. Örneğin dizi-film figürleri, desenli ve işlevsel banyo gereçleri, süs eşyaları vb. dekoratif eşyalar banyonun boş kısımlarında tercih edilebilir. Banyo aksesuarları kullanırken aşırıya kaçmamaya dikkat edin. Banyonuzu gerektiğinden fazla doldurursanız, banyodaki ferahlığın yitirilmesine sebep olabilirsiniz. Bu sebeple oldukça dikkatli bir biçimde doldurulması gereken alanları tespit edin.

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya ve banyo mobilyaları sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli banyo dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyo Dolabı Dekorasyon Önerileri Nelerdir? anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mutfak dolapları hakkında daha fazla bilgiyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir