banyo dolabı

Banyo Dolabı Tasarım Modelleri

Banyo Dolabı Tasarım Modelleri Nelerdir? Banyo dekorasyonu genellikle evin diğer odalarına kıyasla daha geri planda kalır.  Bunun en önemli nedeni de banyoların genellikle küçük alanlara sahip olması ve bu küçük alanlarda belirli unsurların yer almasıdır. İnsanlar banyo dekorasyonunda ne yapacağını bilmediği için, banyo dekorasyonu ile uğraşmak istemiyorlar. Yani banyo dekorasyonuna özen gösterilmemesinin sebebi uğraşmak istemediğimizden ya da dekorasyondan hoşlanmadığımız için değil, tam olarak ne yapacağımıza karar veremediğimizden kaynaklanır.

Banyoda belli başlı ürünlerin “demirbaş” niteliğinde olduğu ortada. Bu ürünlerin yerleşim konusunda çok büyük farklılıklar yaratılamayacağı bir noktaya kadar doğru. Örneğin klozet ya da duş kabinleri çoğunlukla bütçeye göre seçiliyor ve yerleşim yerleri de tesisata ve alanın genişliğine göre yapılıyor. Bu noktada pek belirleyici olamıyoruz. Ancak size özel, şık ve dekoratif ürünleri tercih ederek tasarımınızı ortaya koyabilirsiniz. Banyoda tercih edebileceğiniz az yapıda tasarım modeli var diye üzülmeyin! Bugün bu yazımızda Banyo Dolabı Tasarım Modelleri Nelerdir? bunu inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

1.) Asimetrik Tasarım Banyo Dolapları

Banyonuzda tercih ettiğiniz dolaplar düz ve klasik olmak zorunda değil. Klasik hilton banyo modellerini farklılaştıran ve alana hareket katan asimetrik tasarımlar son yılların en popülerleri arasında yer alıyor. Geometrik desenli, tasarımsal olarak üstün banyo dolaplarını tercih ederek banyonuza ferah bir hava katabilirsiniz.

2.) Geniş Hacimli Banyo Dolapları

banyo dolabı

Hepimiz geniş alanlarda daha rahat ederiz. Banyo dolabı seçilirken genellikle; dolabın kalitesine, yapı malzemesine ve dayanıklılığına dikkat edilir. Bu maddeler tabii ki önemli ancak banyonuza ferah bir hava katmak da en az bunlar kadar önemli. Eğer geniş bir banyonuz varsa, dış mekanlarda tercih edilen tarzda geniş banyo dolapları tercih edebilirsiniz. Bu dolap modelleri bir duvar uzunluğu boyunca yer kaplar. Hem depolama alanı geniştir, hem de banyonuzun ferah görünmesini sağlar. Büyük banyolarda gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

3.) Uzun Dolap Modelleri

Eğer dar bir banyoya sahipseniz, uzun dolaplar tam size göre! Zeminden tavana kadar uzanan dolaplar, depolama ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu sayede banyonuzun dar olması size dezavantaj sağlamayacaktır. Yalnızca ev havluları ve bakım ürünleri için bir çekmece sizin için yeterli değilse ve temizlik ürünleri, banyo havluları vs gibi farklı şeyleri de depolamak için daha kapsamlı bir dolap istiyorsanız bu tarz dolaplar sayesinde ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

4.) Minimalist Dolap Modelleri

Son dönemlerin en popüler akımlarından biri de Minimalist dolap modelleridir. Minimalist mobilyalar sadece banyoda değil evin her alanında tercih ediliyor! Sizde minimal yaşam tarzını beğeniyor ve evinizde uygulamak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Minimalist banyo dolapları hakkında detaylı makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

5.) İşlevsel Çekmeceler

Banyo dolaplarında alan sıkıntısı çektiğimizde çekmeceleri arttırarak bu sorunu giderebiliriz. Her banyo dolabı modeline ek çekmece ekleyebilirsiniz. Bu noktada önemli olan çekmeceleri nereye yerleştireceğinizdir. Doğru alanları seçerek işlevsel olarak banyonuzda alan artışı sağlayabilirsiniz.

6.) Kompakt Tasarım Dolaplar

Fabrikasyon banyo dolapları belirli standart ölçülere göre üretilmektedir. Eğer sizin standartların dışında yer alan bir banyo modeliniz varsa özel tasarım banyo dolabı yaptırabilirsiniz. Endişelenmeyin, artık alana özel tasarım dolap yaptırmak çok masraflı bir işlem değil. Banyonuzun ölçülerine tam uyum sağlayan kompakt tasarımlar hem çok daha şık görünüyor, hem de daha pratik bir kullanım sunuyor.

7.) Ahşap Tasarım Dolaplar

Ahşap klasik bir tasarımdır ancak hiçbir zaman eskimez. Ahşap tasarımlar dekoratif olarak çok şık duran modellerdir. Son yıllarda ahşabın popülerliği yeniden arttı. Hem doğallığı yansıtması hem de temiz ve sağlıklı olması kullanıcılar için çok önemli! Tüm dünyanın virüsle uğraştığı şu günlerde sağlıksal açıdan onaylanmış yapı malzemeleri sıkça tercih ediliyor. Bunlardan en önemlisi de tabii ki ahşap.banyo dolabı

8.) Çekmece ve Havlu Rafları

Son dönemlerde ön plana çıkan başka bir tasarımda dolaplara ek olarak çekmece ve havlu raflarıdır. Bu raflar hem dekoratif olarak güzel bir görüntü sağlıyor hem de eşyalar için açık saklama alanı sağlıyor. Parfüm, deodorant, losyon veya kremlerinizi kapalı dolaplarda saklamak zorunda değilsiniz. Raflar sayesinde aradıklarınızı kolayca bulabilir ve banyo tasarımını zenginleştirebilirsiniz.

Eğer banyo tercihinde kararsız kalıyor ve sağlam banyo dizmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer hazır tip banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyo Dolabı Tasarım Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir