banyo dolabı

Aynalı Banyo Dolabı Modelleri

Aynalı Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? Evin en küçük alanı genellikle banyolardır. Bunun zıttı olarak banyoda kullandığımız eşyalar ve araç-gereçler bir hayli fazladır. Şampuanlar, parfümler, sabunlar, saç kurutma makinesi, deterjanlar derken banyoda kapsamlı bir depolama alanına ihtiyaç duyarız. Tercih edeceğimiz banyo dolabı hem işlevsel bir biçimde eşya depolayabilmeli hem de tasarımsal olarak alanı ferah göstermeli ve rahatlatmalıdır. Hal böyle olunca Aynalı Banyo Dolapları tam istediğimiz tarzda karşımıza çıkıyor. Bugün bu yazımızda Aynalı Banyo Dolabı Modelleri nedir? Özellikleri nelerdir? Bunları inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım

Aynalı Banyo Dolapları kullanışlı olması ve fonksiyonel olarak kullanılması sebebiyle çok fazla tercih ediliyor. Bunlara ek olarak, her ebatta, genişlikte ve yükseklikte üretilebilir olması da her ev yapısına uygun olmasını sağlıyor. Normalde ev yapıları birbirinden farklı olsa da oda yapısı her evde birbirine benzer. Banyo hariç! Banyolar, ev yapısına göre diğer alanlardan farklı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bugün bu yazımızda her ev yapısına uygun aynalı banyo dolaplarını inceleyeceğiz.

Aynalı Banyo Dolabı Modelleri

banyo dolabı

Banyo dekorasyonunda depolama ihtiyacını muntazam karşılayan dolap çözümleri için, depolanacak eşya ve banyo ürünü miktarını belirlemeniz gerekir. Öncelikle işe bunu yaparak başlayalım. Ne istediğimize karar vermeden banyo dolaplarını araştırmak kararsız kalmamıza sebep olabilir. Eşya ve banyo ürünlerini kullanım sıklığına ya da görevlerine göre numaralandırabilir ve planlamanızı kolayca yapabilirsiniz. Örneğin; saç kurutma makinesi 1, saç spreyi 1, sıvı sabun 2, şeklinde işinizi kolaylaştıracak planlamayı yapıp, ihtiyacınız olan banyo dolabı depolama kapasitesini belirleyebilirsiniz. Ayrıca aynayı konumlandıracağınız alanı belirleyip önceden dolapları yerleştireceğiniz alanlara karar verebilirsiniz. Bu işlem, aynalı banyo dolabı için araştırma yaptığınızda seçenekleri kolayca elemenize ve karar vermenize yardımcı olur. Dilerseniz şimdi de Aynalı Banyo Dolabı Modelleri nelerdir? inceleyelim.

Lavabo Üstü Aynalı Banyo Dolabı

Modern banyolarda son derece şık tasarımları ile aynalı banyo dolaplarına rastlamak artık çok normal. Bunlardan biri de Lavabo üstü aynalı banyo dolabı modelleridir. Lavabo ve aynanın bulunduğu bu modellerde, ferah bir atmosfer oluşturmak çok kolay. Ayrıca yan ve üst dolaplar sayesinde depolama ihtiyacı rahatlıkla karşılanabiliyor. Lavabo üstü aynalı banyo dolabı modelleri küçük alanlara konumlandırılmak için ideal seçimlerden biri. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Duvara Monte Dolap Modelleri

banyo dolabı

Banyo dolabı ve aynanın birlikte duvara monte edildiği modellerde mevcut. Bu modellere duvara monte dolap modelleri denmektedir. Düzenli ve estetik görünümü ile modern banyolarda tercih edilen bir diğer dolap çeşidi de budur. Takması ve çıkarması çok kolaydır. İsteğe göre yerini değiştirebilirsiniz. Tabii en önemli özelliği işlevsel olarak birbirine eş değer dolaplardan daha az yer kaplamasıdır. Minimalist banyo dolapları tarzında bir dolap istiyorsanız Duvara monte modeller tam aradığınız türden!

Derin Görünüm Katan Aynalı Dolaplar

Banyonuzda estetik görünüm kazanmayı amaçlıyor ve tercihinizi derin görünümden yana kullanıyorsanız bu model aradığınız banyo dolabı olabilir. Derin görünüm kazanmanın en kolay yolu geniş bir ayna kullanmaktır. Eğer banyoda alan sıkıntısı çekmiyorsanız, geniş bir aynanın her iki tarafına açık raf sistemleri ile dizayn edilmiş dolaplar kullanırsanız, banyonuzda estetik bir görünüme ulaşabilirsiniz. Sıklıkla kullanılan banyo ürünlerini depolarken göz hizası raf bölmelerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayna Kapaklı Dolap Modelleri

Banyonuzda dekoratif bir görünüm istiyorsanız, ayna kapaklı dolap modelleri bunu sağlayabilecek cinsten banyo dolaplarıdır. Aynı dolap gibi gözüken ancak ayna olan bu modeller ilk bakışta şaşırtan tasarımıyla ihtişamlı bir görünüm sağlıyor. Bu modelleri ister duvara monte edebilir ister ayrı kullanabilirsiniz.

Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Aslında renk seçimi kullanılan dolaba ve eşyalara göre değişir. Ancak banyonuz küçükse ve alanı geniş göstermek istiyorsanız, iki renkli banyo dolabı modelleri işinize yarayabilir. Genellikle açık renk tonlarında olan ve iki farklı rengi bulunan tasarımlarıyla banyonuzu ferah gösterebilirsiniz. Minimalist bir dekorasyon kullanmak için nötr renkleri de tercih edebilirsiniz.

Eğer banyo tercihinde kararsız kalıyor ve sağlam banyo dizmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer hazır tip banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Aynalı Banyo Dolabı Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir