banyo dolabı

Küçük Bir Banyo Tasarlarken Yapılmaması Gereken 5 Hata

Bugünkü makalemizde Küçük Bir Banyo Tasarlarken Yapılmaması Gereken 5 Hata hep birlikte inceleyeceğiz.

Başlangıç olarak, çekici ve pratik bir ortam tasarlamak zordur. Bu çalışmayı sınırlı bir alanla birleştirdiğinizde işler biraz zorlaşıyor. Küçük banyoların hepsi birçok evde çok yaygındır ve çekici ve işlevsel bir şekilde tasarlamak zor olabilir.

Küçücük bir banyo inşa ederken hata yapmak kolaydır çünkü tuvalet, duş veya küvet ve lavabo gibi ihtiyaçlara ihtiyacınız vardır. Alan ne kadar küçük olursa olsun, bu sık yapılan tasarım hataları, biraz yaratıcı düşünceyle güzel ve pratik bir banyoya dönüştürülebilir.

 

1- Tasarımın önemini görmezden gelmek

Küçük odalar, ustalığı göstermek için müthiş bir yöntemdir; sadece eğlendirmekle kalmıyorlar, aynı zamanda alanın büyüklüğünden dikkati dağıtıyorlar. Boya, fayans ve hatta bazı mükemmel sanat eserlerini kullanarak farklı renk ve desenlerle denemeler yapın. Küçük banyonuzda, duvarların etrafındaki benzersiz bir duvar kağıdı veya büyüleyici bir mozaik odak noktası görevi görecektir.

banyo dolabı

2- Standart özelliklerden yararlanma

Sadece standart bir makyaj masası veya küvet ile gitmeyin; banyonuza boyut ve alan yaratmak için farklı stiller deneyin. Ayrıca, bu banyodaki aynanın üstüne asılan resimler ya da aşağıdaki dolaplardan kaymış lavabo klozet gibi şeyleri alışılmadık şekillerde kullanmaktan çekinmeyin. Mütevazı alanınızı öne çıkaracak unsurları seçin.

 

3- Daha fazla duvar eklemek

Bir cam kapı takarak banyonun bir kısmını kapatabilir ve daha da küçük görünmesini sağlayabilirsiniz. Alanı açmak ve banyonuzun metrekaresini geliştirmek için, ekteki duşu duş perdesi ile değiştirin.

 

4- Tamamen beyazı seçmek

Birçok banyo için beyaz bir renk tonudur. Bir yeri daha büyük göstermeye çalışırken temizlik duygusu da taşır. Beyaz ayrıca bir banyonun antiseptik ve istenmeyen görünmesine neden olabilir. Fazla agresif olmadan dingin bir atmosfer sağlamak için nötr tonları tercih edin. Küçük banyonuzu daha büyük göstermek için malzemeleri ve nötr tonları karıştırarak kendi zen renk paletinizi yaratın.

banyo dolabı

 

5- Duvarları görmezden gelmek

Banyonuzun duvarları alanı sıkışık gösterebilir, ancak bu, onlarla oynamak için mükemmel bir fırsat. Dikkati alanın genişliğinden uzaklaştırmak için vurgulu bir duvar ekleyin. Canlı bir renk veya sıra dışı bir malzeme, banyonuzun odak noktası olurken aynı zamanda beyaz özelliklerinizin geri kalanına dikkat çekecektir. Örneğin bu tabandan tavana mermer döşeme, beyaz unsurları tamamlarken büyüleyici bir doku verir.

 

 

 

 

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük Bir Banyo Tasarlarken Yapılmaması Gereken 5 Hata  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir