mutfak dolabı

Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri

Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri Nelerdir? Akrilik, modern hayatımızda sıkça karşımıza çıkan bir malzeme türüdür. Akrilik, ham MDF levhanın üzerine akrilik parlak folyonun lamine edilmesiyle ortaya çıkmaktadır. Bu malzeme mutfak dolapları üretilirken sıkça karşımıza çıkmaktadır. Tabii farklı mobilya türleri üretilirken de akrilikten yararlanılmaktadır. Kullanım alanının bu kadar geniş olması bize onun ne kadar önemli bir malzeme olduğunu göstermektedir. Akrilik mutfak dolaplarının sık tercih edilmesinin nedenlerinden bazıları; parlak olması ve kolay temizlenebilmesidir. Parlak olması sayesinde dekoratif üstünlük kurarken, kolay temizlenebilmesi sayesinde kullanım avantajı elde eden bir dolap kapağı türüdür. Diğer mutfak dolabı yapı malzemelerine göre birçok farklı özelliği bulunmaktadır. Bugün bu yazımızda Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri nelerdir? bunu inceleyeceğiz, hazırsanız başlayalım.

Akrilik Mutfak Dolaplarının Özellikleri

Akrilik, sıkça mutfak dolabı üretiminde kaplama malzemesi olarak kullanılır. Bu sebeple dış görünüş açısından diğer modellere göre üstün yapıdadır. Tabii tüm özelliği görüşü değildir. Fonksiyonel olarak da önemli özellikleri vardır. Dilerseniz Akrilik mutfak dolaplarının genel özelliklerini detaylıca inceleyelim

1.) Modern Şıklık

Akrilik mutfak dolabı modelleri modern tarzda üretilmiş dolap modelleridir. Estetik görünümü ve yeni tarzda modeller olması sebebiyle modern şıklığa uyum sağlamaktadır. Akrilik Mutfaklar estetik olarak hem modern, hem minimalist, hem çağdaş ve yenilikçi, hem de ahşap dolaplarla bir araya geldiğinde rustik ve country tarzı mutfak stillerine uyum sağlayabilecek bir uyumluluk gösterirler. Bu uyumluluğu parlak bir akrilik kaplama ile mükemmelleştirebilirsiniz. Akrilik mutfak dolabı modellerinin en büyük özelliği modern tarzda ve şık yapıda olmasıdır.

2.) Kolay Temizlik

Mutfakların temiz yapıda olması hepimiz için önemli bir faktördür. Akrilik mutfak dolapları yüzeyleri gözeneksiz ve pürüzsüz olduğundan hem hijyeniktir hem de kolayca temizlenebilir yapıdadır.  Akrilik malzemeden üretilen bir mutfak dolabı lekelere karşı yüzey yapısı sayesinde çok daha dayanıklıdır. Yalnızca nemli bir sabunlu bez ile silinerek kolaylıkla temizlenebilme özelliğine sahiptir.

3.) Tasarım Avantajı

Akrilik Mutfak Dolaplarının en büyük avantajlarından biri de tasarım avantajıdır. Modern ve şık yapıda olduğundan daha önce bahsetmiştik. Buna ek olarak akrilik dolaplar özel tasarımlar ile de üretilebilir. Buradaki tek amaç dekorasyon eksikliğini tamamlamak değildir. Mutfağınız normalden farklı yapıda ise, girintili-çıkıntılı yapılara sahipse özel olarak bir dolap almanız gerekir. Bu noktada akrilik mutfak dolaplarını özel tasarım modelleri ile oluşturabilir, farklı mimarilere uyum sağlamasına yardımcı olabilirsiniz.

4.) Sağlıklı Kullanılabilir Yapı

Akrilik Mutfak dolapları, uzun süre kullanılabilir yapıdadır. Kolay temizlenebilmesinden bahsetmiştik. Buna ek olarak akrilik modeller, bağlantı yerleri olmayan eksiz ve yekpare tasarım özellikleri ile oluşabilecek her türlü küfe ve kire karşı ekstra önlem sağlamaktadır. Sağlıklı ve temiz yapısı ile akrilik mutfak dolabı modellerini tercih edebilirsiniz.

5.) Dayanıklılıkmutfak dolabı

Akrilik mutfak dolabı özelliklerinin önemli özelliklerinden biri de dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Genellikle sert yüzeyler kırılgan olur ancak Akrilik mutfak dolapları hem esnek hem de sert olmayı aynı anda başarabilmeleridir. Esneklikleri üretimde onlara ekstra avantajlar sağlarken üretim sonrası ortaya çıkan sert ve dayanıklı yüzeyleri onların ağırlıkla ilişkilerini kuvvetlendiren bir unsur olarak öne çıkıyor. Akrilik mutfak dolaplarının dayanıklılık özelliği sadece sert darbelere karşı değildir. Suya ve neme karşı da oldukça dayanıklıdır. Herhangi bir su dökülme veya nemde kalma gibi durumlarda dış yapısı kolay kolay kabarmaz ve uzun süre dayanıklılık sağlar.

6.) Kullanıcıların Beğenisi

Akrilik mutfak dolabı modelleri son birkaç yılda oldukça popülerleşmiştir. Modern yapıda olması sebebiyle kullanıcıları bir hayli fazladır. Fiyatı, özellikleri ve fonksiyonel kullanımı sebebiyle diğer mutfak dolabı modellerine oranla daha fazla tercih edilmekte ve beğenilmektedir. Eğer sizde mutfak dolabı almak istiyor ancak karar veremiyorsanız Online kataloğumuzdan dilediğiniz mutfak modelini inceleyebilir ve satın almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya ve banyo mobilyaları sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer akrilik mutfak dolabı veya akrilik banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Akrilik mutfak dolaplarının özelliklerini anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir