banyo dolabı

En Uygun Banyo Tasarımları

En Uygun Banyo Tasarımları…Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda banyolar genellikle diğer alanlara göre daha alt sıralarda kalır. Banyoların küçük bir alana sahip olması ve bu küçük alanda belirgin unsurların bulunması, bu durumun en önemli sebepleridir. Çoğu ev sahibi banyolarda dekoratif olarak çok farklılık yaratamayacağını düşünüyor ve bu yüzden oturma odası gibi geniş ve sosyal yaşam alanlarına oranla dekorasyon için banyolar üzerinde daha az duruyor.

Bir banyoda olması gereken üniteler belli olduğu için kısıtlı bir bütçeyle yaratılabilecek farklılıkların sınırlı olduğu bir noktaya kadar doğru. banyo dolabıÇünkü banyoda bulunan ünitelerden olan duş kabini ve klozet genellikle bütçeye göre seçiliyor ve yerleştirilmesi de alanın genişliğine ve tesisata göre yapılıyor. Fakat bu tamamen size özel, alternatif ve en uygun banyo tasarımını yaratamayacağınız anlamına da gelmiyor. Aslında banyonuzu farklılaştırmak ve güzelleştirmek için yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Lavabo, klozet ve duş kabini gibi kesinlikle olması gereken banyo unsurlarının yanı sıra, banyonuzu özelleştirecek diğer mobilya ve yüzeylere odaklanmalısınız. Eğer ki banyonuzu sıfırdan tasarlıyorsanız seçeceğiniz fayansların renk ve desenlerinin seçimi bu konuda atabileceğiniz en önemli adımlardan. Dekoratif ışınlandırma için yapacaklarınız da bir diğer adım. Yapabilceğiniz en önemli farklılıklardan biri de tabii ki banyo dolapları.

Banyo dolaplarının, banyoda dekoratif bir farklılık yaratmak için en önemli mobilya olmasının sebebi, genellikle lavabonun altında, banyonun en belirgin noktasında bulunmasıdır. Banyo görünümüne katkısının yanı sıra banyo dolapları, alanı daha verimli hale getirir ve çok büyük harcamalar yapmadan etkileyici ve çok farklı modeller seçebileceğiniz bir çeşitliliğe sahiptir. Bu yazımızda banyosunu güzelleştirmek isteyenlerin beğenebileceği dikkat çekici tasarımları listeledik.

 

Zemindan Tavana Dolaplar

 

Banyonuzu tasarmaya başlamadan önce kendinize sormanız gereken en önemli sorulardan biri de ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olduğudur. Banyo havluları, temizlik ürünleri gibi farklı ürünler depolamak istiyorsanız ve yalnızca bakım ürünleri ve ev havluları için çekmeceler sizin için yeterli değilse, yani daha çok saklama alanı istiyorsanız banyonuzda zeminden tavana kadar çıkan bir dolap seçebilirsiniz.

Geniş Çekmeceler

Banyo dolaplarında çekmecelerin kapladığı alan oldukça büyük. Sadece büyük bir dolap alarak ihtiyaçlarınızı giderebileceğini düşünebilirsiniz; fakat bölme veya raf olmadan, dolabın kullanışlılığı size yetersiz gelebilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için farklı çekmece ve bölmeler içeren modellere göz atmanız faydalı olabilir.

Açık Raf Kullanmak

Son zamanların bir diğer banyo trendi de açık raflar. Özellikle minimal, şık ve çağdaş bir tasarım isteyenler için açık raf modelleri oldukça ideal.

Havlu ve Çekmece Rafları

Açık rafların kapalı çekmece ve dolaplarla birlikte kullanıldığı tasarımlar da son dönemin popüler modelleri arasında yer alıyor. Çeşitli dekoratif eşyaların veya el havlularının açık raflı dolaplarda yer alması bayoya farklılık ve hareket katmak için biçilmiş kaftan.

Renklerin Önemi

Tabi ki dolap seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri renk seçimi. Tek başına banyo dolabının rengi banyo dekorasyonuna ettiği etki çok fazladır. Dekorasyonunuzda uyum istiyorsanız dolablarınızı duvarlarla yakın renkler seçebilirsiniz.

Çamaşır Makinesini Gizleyebilen Dolap Tasarımları

Genellikle çamaşır makineleri banyolarda bulunuyor. Banyo dekorasyonu için çamaşır makinesinin görüntüsü her zaman fayda sağlamayabilir. Bu gibi olumsuz durumlar için çamaşır makinesini kapatabilecek geniş ve uzun bir dolap seçebilirsiniz.

Ahşap Güzelliği

Banyo tarzını belirleyen bir diğer önemli unsur ise malzeme seçimidir. Son zamanlarda dekorasyonda doğallığın ön planda olmaslı ile ahşap banyo dolapları oldukça popüler.banyo dolapları

Ferah ve Geniş Banyolar

Genellikle tasarımcılar kusursuz bir banyo dekore ederken kolay temizlik ve ferah bir görünüm gibi noktalara dikkat ederler. Banyonuzun daha kolay temizlenmesi ve daha ferah görünmesi için lavabo altında zemine değmeyecek yükseklikte banyo dolapları kullanabilirsiniz. Bunlara ek bir de daha geniş bir depolama alanına ihtiyacınız varsa hem yüksek hem de yatay olarak geniş olan dolaplar tercih edebilirsiniz.

 

Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya ve banyo mobilyaları sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer akirik mutfak dolabı veya banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazamıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Akirik mutfak dolaplarının özelliklerini anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz!

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir