12 Farklı Tarza Hitap Eden Mutfak Dolabı Modelleri

12 Farklı Tarza Hitap Eden Mutfak Dolabı Modelleri… Mutfağınızı yenilemek istiyorsunuz ancak hep aynı tarz mutfaklar görmekten sıkıldınız mı? Bu makalemiz tam size göre. Her ne kadar kaliteli, dayanıklı ve işlevsel olursa olsun, standart tarzda mutfaklar görmek istemeyebilirsiniz. Alışılmışların dışında yeni tarz mutfak modelleri her zaman daha çok rağbet görür. Bugün bu yazımızda 12 Farklı Tarza Hitap Eden Mutfak Dolabı Modelleri nelerdir? Bunları inceleyeceğiz.

Beğendiğiniz tarzlar ister klasik, ister modern yönünden olsun alışılmışların dışına çıkmak ve kendi mutfağınızı yaratmak mümkün!  İşte sizin için hazırladığımız 12 Farklı Tarza Hitap Eden Mutfak Dolabı Modelleri:

 

1.) Açık Renk Ahşap Kaplama Kapaklara, Koyu Renkli Granit Tezgah

Sizler için hazırladığımız ilk önerimizde dolap kapaklarında klasikleşen düz renkler yerine doğal ahşap görünüm tercih etmeniz yönünde olacaktır. Bu doğal ahşap görünümü, mutfağınıza klasik bir hava katmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca tezgah olarak isesiyah renkli granit kullanılması, zıt renklerin birbirleri arasında gösterdiği uyumu da gözler önüne seriyor. Klasik modellerde alışık olmayan renk seçimleri ile mutfağınıza yeni bir soluk katabilirsiniz.

 

2.) Koyu Renkli PVC Kabinler

İkinci önerimizde koyu renkler yine ön planda olacak. Hem dayanıklılık hem de uygun bir yapım maliyeti adına malzeme olarak PVC kaplama dolapları tercih edebilirsiniz. Dolapların rengini koyu renkte tercih ederek aslında diğer mutfak dolaplarına nazaran daha ucuz malzemeler ile üretilmiş mutfak dolabınızı asil bir görünüme kavuşturabilmeniz mümkün!

 

3.) Vinil Kaplama Mutfak Dolapları ile Kazanılan Mermer Görünümü

Eğer farklı bir mutfak dolabı modeli arıyorsanız bu önerimiz tam size göre! Muhtemelen daha önce vinil kaplama mutfak dolap kapaklarının kullanıldığını görmemişsinizdir. Desen olarak mermer görünümü tercih ederek mutfağınızda farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

4.) Kırsal Tarzda Mutfak Dolapları

Kırsal tarzda sıklıkla yeşil rengi tercih edilir. Yeşil rengini seviyor ama sıradan olduğu için kullanmakta endişe duyuyorsanız bu model tam size göre! Yeşil renkli mutfak dolabı modellerinize  çapraz desenli duvar kağıtlarını kombinleyerek, sıradan renklerle sıra dışı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem modern hem de farklı bir mutfak modeli oluşturmanız çok kolay!

mutfak dolabı

5.) Göz Alıcı ve Canlı Bir Tasarımlar

Günümüzde akrilik veya lake dolap modelleri kullanılarak göz alıcı tasarımlar sıkça oluşturuluyor. Renk uyumunu doğru kullanırsanız, çok sık tercih edilse bile göz alıcı tasarıma ulaşabilirsiniz. Kırmızı-Beyaz, Mavi-Beyaz veya Yeşil-Beyaz gibi renkler hem dikkat çekici hemde göz alıcıdır. Bu renkleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

6.) Paslanmaz Çelik Yüzeylerle Endüstriyel Mutfak Havası

Endüstriyel mutfaklar her zaman paslanmaz çelikten imal edilirler çünkü bu malzeme uzun ömürlüdür, darbelere dayanıklıdır ve en önemlisi de antibakteriyeldir. İncelediğimiz zaman endüstriyel mutfak modellerinin diğerlerine göre birçok farklı özelliği vardır. Tüm bunlara ek olarak şık görünümü ile günümüzde farklı tarzda mutfak modellerinden de biridir.

 

7.) Çoklu Renk Kombinasyonu ile Daha Çılgın Tasarımlar

Renk çeşitliliği mutfaklar için her zaman özgün bir seçim olmuştur. Genellikle mutfaklarda 2 farklı renk tercih edilir. Biri açık diğeri sade olur. Bu sayede hem göz yormaz hem de dikkat çekici bir model oluşturulur. Ancak 2 yerine 3 renk kullansak ne olur? iki açık bir sade renk kombinleyerek kendinize özgü ve dikkat çekici bir tasarım oluşturabilirsiniz.

 

8.) Mutfak Dolaplarında Duvar Kağıtları

mutfak dolabı

Duvar kağıtlarının sadece duvarlar olduğunu kim demiş? Mutfak dolaplarınızda da duvar kağıtları kullanabilir ve mükemmel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Çeşitli renk ve desenlerde satılan kendinden yapışkanlı kağıtlar ile dolap kapaklarınızı kaplayabilir, arzu ederseniz bazı kısımları boyayıp bazı kısımları kaplayarak kendinize has bir görünüm de oluşturabilirsiniz.

 

9.) Bembeyaz ve Dümdüz Dolaplar

Bazen sadelik en iyi tasarımdır. Eğer sizde sadelikten veya minimalist mutfaklardan hoşlanıyorsanız bembeyaz bir mutfak döşeyebilirsiniz. Minimalist mutfakları beğeniyor ancak beyaz rengi tercih etmek istemiyorsanız tercihinizi diğer nötr renklerden yana kullanabilirsiniz.

 

10.) Vintage Görünümlü Kulplar

Dolap kulplarını küçümsemeyin! Sadeliğin hakim olduğu mutfak modellerinde en çok dikkat çeken detay mutfak dolabı kulplarıdır. Beyaz mutfak dolaplarına sıra dışı kulplar takarak da oldukça güzel ve benzersiz bir stil oluşturmak mümkün. Özellikle vintage tasarımlar son derece göz alıcı duruyor.

 

11.) Parlak yüzeylere sahip kapaklar

Parlak yüzeye sahip dolap kapakları ile mutfakta istediğiniz şıklığa ulaşmanız mümkün! Üstelik birçok farklı seçeneğiniz var. İster Lake ister akrilik ister glossmax tercih edin. Hepsi mutfağınızda muhteşem görünecektir. Bu dönemlerde ışığı ve görüntüyü yansıtan bu modeller de oldukça ilgi görüyor.

 

12.) Kemerli Kapaklar ile Gotik Bir Görünüm

Mutfağınızda sıra dışı modeller istiyorsanız sıra dışı tasarımlar kullanmalısınız. Son örneğimiz ise sivri uçlu kemerleri ile gotik mimariyi andıran, oldukça sıra dışı bir model. Özel üretim, ahşap kapakları veya benzerlerini sizler de yapabilirsiniz.

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Mutfak dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda 12 Farklı Tarza Hitap Eden Mutfak Dolabı Modelleri Nelerdir? inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir