mutfak dolabı

Mutfak Dolapları: 2020 Yılı Klasik Dekorasyonlar

Mutfak Dolapları: 2020 Yılı Klasik Dekorasyonlar… Klasik dekorasyonlar hiçbir zaman eskimeyecek tarzda dekorasyonlardır. Öncelikle şunu belirtelim ki klasik dekorasyon demek odanın her alanını birçok aksesuarla donatmak ve gereksiz eşyaları odanın içine doldurmak değildir. Klasik dekorasyon gerek ışıklandırması gerek tarzı ile en şık tarzlardan biridir. Herkes klasik dekorasyonu sevmez, bazı kişiler çok ihtişamlı ve abartılı bulur. Ancak klasik dekorasyonun sevenleri de bir hayli fazla. Bugün bu yazımızda mutfak dolaplarında klasik tarzı inceleyeceğiz.

Herkes mutfağında keyifli vakit geçirmek ister. Kendi istediği tarzda döşediği mutfakta rahatça yemek yapmak ister. Tabii herkesin zevki farklı. Bazılarımız sade tarz mutfaklarda rahat ederken bazılarımız ışıklı zarif bir ortamda daha da rahat eder. Bu noktada mutfağın dekorasyonunun size hitap etmesi çok önemlidir. Hiçbirimiz rahat etmediğimiz bir alanda durmak istemeyiz. Klasik tarz mutfak dekorasyonu hakkında önerilerimiz başlıyor.

Klasik mobilyalar, eski tarz mobilyaların yeni teknolojiler ile üretilmesi ile oluşmaktadır. Yani sırf klasik dekorasyon seviyoruz diye, eski üretim ya da antikalaşmış mobilyalar kullanmak zorunda değiliz. Mobilyanın neden klasik tarzı yansıttığını anlarsak eğer yepyeni mobilyaları klasik tarza göre dekore edebiliriz. Bugün tam da bunu anlatmak istiyoruz. Hazırsanız başlayalım. Mutfak Dolapları: 2020 Yılı Klasik Dekorasyon önerileri nelerdir?

1.) Klasik Tarzda İhtişamlı Işıltılarmutfak dolabı

Klasik dekorasyon anlayışının en önemli özelliği hiç kuşkusuz ışıklandırmadır. Bu tarz dekorasyonlarda ışıklandırmalar sade veya modern batarya tarzında değil daha çok görkemli ve nostaljik tarzdadır. Kahverengi, bej, beyaz, açık gri gibi renklerin yanı sıra altın, roze altın, bakır gibi renkler de sıkça tercih edilmektedir. Klasik mutfak dolaplarında detaylara oldukça fazla önem verilmektedir. Işıkların altına dizi-film ya da popüler figürleri yerleştirerek kendi dekorasyon tarzınızı oluşturabilirsiniz.

2.) Mermer mi – Duvar Kağıdı mı?

Klasik mutfak dekorasyonunda tartışılan önemli konulardan biri de “mermer mi duvar kağıdı mı?” konusudur. Duvar kağıdının klasik tarza uymayacağını düşünebilirsiniz. Ancak son dönemlerde taş motifli veya altın-zümrüt gibi klasik tarzı yansıtan duvar kağıtları sıkça kullanılmaya başladık. Daha önce de belirttiğimiz gibi klasik tarzı kullanmak sadece eski mobilyaları kullanmak değildir. Bu sebeple siz de duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Önemli olan nokta mutfağınızda klasik dekorasyonu yansıtmaktır. Tabii bunu savunmayan görüşler de var. Eğer duvar kağıdı kullanmak istemiyorsanız mermer de tercih edebilirsiniz.

3.) Aksesuarlar

Aksesuarsız olmaz tabii! Klasik tarza uygun aksesuarlar ya da detaylar eklemek çok eğlenceli olacaktır. Çünkü klasik ürünlerin doğasında ihtişam var ve dekor ürünlerinde dikkat çekicilik önemli bir noktadır. Ahşap dekor ürünleri en güvenilir seçimdir. Hem bulunması hem de klasikliği yansıtması açısından tercih edebilirsiniz. Hangi motifi tercih edeceğiniz size kalmış! Aynı zamanda mutfakta işinizi kolaylaştıracak ürünleri de dekor ürünü gibi tercih edebilirsiniz. Örneğin; motifli tuzluk ya da alan ihtiyacınız karşılayacak sepet raf gibi aksesuarları da kullanabilirsiniz.

4.) Dolap Seçimi

Dolap seçimi mutfağı etkileyen en önemli faktördür. Ancak klasik tarza uymak için belirli bir dolap seçmek zorunda değilsiniz. Tabii ahşap tercih etmek klasik tarz için çok daha etkili olabilir ancak yine de evinizin yapısına en uygun mutfak dolabını tercih etmenizi öneririz. Zaten günümüzde mutfak dolaplarının birçok renk seçeneği bulunuyor. Klasik tarzın en sık kullanılan altın ya da zümrüt renklerini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Zeminlerde soft renklerde seramikler tercih edebilirsiniz. Klasik motifli kilimler ise alana hareket katabilecek önerilerimizden.

5.) Klasik Doğu Tarzı Mutfak Dekorasyonu

mutfak dolabı

Şimdiye kadar bahsettiğimiz öneriler hep batılı tarza uygun klasik modellerdir. Ancak mutfağınıza doğu tarzı klasik dekorasyon uygulamak istiyorsanız, bunun için de birkaç öneride bulunabiliriz. Öncelikle renk seçimi klasik doğu tarzında tamamen farklı. Batılı tarzda zümrüt-altın renkleri ön planda iken doğulu tarzda Kırmızı, mor, fuşya, mavi, turuncu gibi renkleri tercih edebilir. Doğu klasik tarzı çok daha açık renklerden oluşmaktadır. Mutfak dolabı rekleri genel olarak buz mavisi, gri veya siyah gibi soğuk renklerden oluşur. Mutfakta kullanılan ışıklandırmalar genel olarak bronz, kahverengi renklerinde olur. Mutfak aksesuarlarında parlak ürünleri seçebileceğiniz gibi mermer ya da taş görünümüne sahip ürünleri de tercih edebilirsiniz. Doğu tarzı kullanmak istiyorsanız mermer kullanmanızı öneririz. Batı tarzı kadar olmasa da klasik doğu tarzında da ihtişamlı renkler ve dekor ürünleri tercih edilmektedir.

 

Eğer mutfak dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir dolap arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak dolabı veya banyo dolabı satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kaliteli mutfak dolapları için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfak Dolapları: 2020 Yılı Klasik Dekorasyonlar…  bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir