Kahverengi Mutfak Dolabı Modelleri

Kahverengi Mutfak Dolabı Modelleri… Bir mutfak dolabı döşerken ya da mutfağımızı yenileyeceğimiz zaman dikkat etmemiz gereken en önemli faktörlerden biri; mutfak dolabının hangi renk olacağıdır. Mutfak dolapları (özellikle dar mutfaklar için) neredeyse tüm duvarlarını kaplarlar. Bu sebeple duvar rengi pek görünmez. Mutfak dolabı kapak renkleri, adeta mutfağın kendi rengi gibi gözükür. Haliyle mutfağın dekorasyonuna önemli ölçüde etki eder. Mutfak dolabı kapaklarında doğru rengi kullanmak sadece mutfak için değil, evin tüm dekorasyonu açısından da önemli bir yer tutmaktadır.

Her dönem popülerliğini arttıran renkler bulunmaktadır. O dönem içinde bu renklerin sıkça kullanıldığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Ancak kahverengi, belirli bir dönemde değil sürekli olarak trend renklerin arasında yer edinen sınırlı renklerden biridir. Hem açık hem de kapalı tonlarının mutfak dolaplarında sıkça kullanıldığına şahit olmuşuzdur. Kahverengi, sadece dolap renginde değil, mobilyalar, koltuklar, kapılar hatta kıyafetlerde bile farklı renklerle uyum sağlayabilen bir renktir. Örneğin; mor, sarı, kırmızı gibi canlı renkler bir dönem popüler olup sonrasında yıldızı sönebilir. Ancak siyah, beyaz, gri, kahverengi veya krem gibi renkler her alanda sürekli popülerliğini korur. Kahverengi dolaplar ile mutfağınıza rahat, spontan, ciddi ya da eğlenceli bir hava katabilirsiniz. Zira kahverenginin geniş bir ışık ve kontrast sağlar. Eğer sizde kahverengini seviyor ve mutfak dolaplarınızda kahverengini kullanmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre! Hazırsanız Kahverengi Mutfak Dolabı Modelleri nelerdir? İncelemeye başlayalım.

1.) Koyu Kahverengi Dolaplar

mutfak dolabı

Koyu kahverengi dolaplar hem düz hem de açık renkler ile birlikte kullanılan ve sıkça tercih edilen bir kahverengi tonudur. Koyu kahverengi dolaplar, açık renklerin elde edemeyeceği belirli bir zenginlik ve derinliği ortaya çıkarır. Beyaz bir ortamda kullanılan koyu kahverengi ortama derinlik ve hoş bir hava katar. Koyu bir ortamda kullanılan koyu kahverengi ise ortamı sakinleştirir ve dinlendirici bir hava katar. Koyu kahverengi kahverengi tonları arasında en uyumlu renktir. Açık, sade, canlı, nötr ya da koyu renk fark etmeksizin her renk ile uyum yakalayabilir.  Bununla birlikte koyu kahverengi dolaplarınızı tezgah, zemin, duvar ve fayans gibi mutfaktaki diğer öğelerle özenli bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Bu sayede mutfak dekorasyonunuz hoş bir hal alacaktır. Doğru renkler ve dokularla eşleştiğinde, koyu kahverengi dolaplar çarpıcı bir lüks görünüm yaratır ve ortama sıcak bir hava katar. Hem geniş hem de dar mutfaklarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kahverengi bir dolap istiyor ancak ton bakımından seçim yapamıyorsanız, koyu kahverengi tam aradığınız tarz olabilir.

2.) Orta Kahverengi Dolaplar

Özellikle ahşap dolap kullandığınız zaman koyu ve açık ahşap seçenekleri öyle çoktur ki hanginizin size uygun olduğuna karar vermek için uzun boylu düşünmek zorunda kalırsınız. Eğer açık ve koyu tonlar arasında kararsızlık yaşıyorsanız daha yumuşak ve dengeli bir tercih yapmak her zaman daha iyi sonuç doğurur. Orta kahverengi dolaplar, bilhassa ahşap malzeme ile birleştiğinde görünüm olarak mutfağa sıcaklık katar. Orta kahverengi ne çok koyu ne de çok açık olmalıdır. Ancak orta bir ton seçmenin dekorasyonu kolaylaştıracağını düşünmeyin. Zira açık renkler ve koyu tonlara yakışan renkleri harmanlamak daha kolaydır. Orta kahverenginde uyumlu renkler bulmak git gide zorlaşır. Bu tür dolapları kullanırken risk almamak en iyi tercihtir. Yani kahverenginin diğer tonlarını kullanarak sade fakat dengeli bir mutfak elde edebilirsiniz. Yani sadece kararsız kaldığınız için orta kahverengini tercih etmeyin, çünkü bu renk biraz zor bir tondur.

3.) Açık Kahverengi Dolaplar

mutfak dolabı

Kahverengi tonların en gözdesi hiç şüphesiz açık kahverengi dolap modelleridir. Açık renkler, doğru kullanıldığı sürece mutfaklarda harika görünür. Beyaz ve sade tonlarda ağırlıkla açık kahverengi kullanılır. Müşteriler genellikle evin sade havasını kaybetmek istemez, bu sebeple açık kahverengi tonları kullanır. Ancak duvarlar da beyaz olduğunda dolapların beyazı soğuk bir ortam oluşmasına neden olabilir. Keskin bir beyaz yerine bej, krem ve gri gibi daha nötr tonlar da kullanılabilir. Nötr renkleri diğer tüm renkler ile kolayca kombinleyebilirsiniz. Açık kahverengi de mutfak dolapları için kullanabileceğiniz nötr tonlardan biri. Bu renk ile yumuşak ve huzurlu bir mutfak elde ederken, dolapları uzun yıllar kullanmanız mümkün hale gelir. Ancak aynı tonları kullanarak ortamı soğutmamaya dikkat edin.

Bu makalemizde Kahverengi Mutfak Dolabı Modelleri  nelerdir? Bunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla makaleyi blog sayfamızda bulabilirsiniz. Bizi Sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir