amerikan-panel-kapı

İç Kapı Örnek Modeller

İç Kapı Örnek Modeller… Ev yapısını önemli ölçüde etkileyen iç kapı modelleri, ev dekorasyonuna ve ev stiline göre özenle seçilmelidir. İç kapılar, ev dekorasyonunda tamamlayıcı unsurdur. Eve ilk girdiğimiz andan itibaren iç kapılar gözümüze çarpar. Bu sebeple özenle seçilmeli ve tüm eve uygun yapıda olmalıdır. Tabii hangi iç kapının hangi ev modeline göre uygun olduğunu bilmek zor. Bu sebeple bugün sizler için iç kapı örnek modelleri derledik. Her ev yapısına uygun iç kapı modellerini, aşağıdaki örneklerden inceleyerek iç kapılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım. İç Kapı Örnek Modeller Nelerdir?

1.) Ahşap Kapı Modelleri

Ahşap kapı modelleri her eve yakışan yapıya sahip sınırlı modellerden biridir. Ahşap iç kapıların renk uyumu haricinde doğal yapıya sahip olması da en çok tercih edilmesini sağlayan diğer bir özelliğidir. Ahşap özelliği sayesinde leke tutmaz ve içeriye doğal bir hava katar. Kolay temizlenebilmesi, doğal bir dokuya sahip olması, her ev yapısına uygun olması, birçok farklı renk ile uyumu sayesinde sıkça tercih edilir. Eğer iç kapı dekorasyonuna vakit harcamak istemiyorsanız, ahşap kapı modelleri, tercih edebileceğiniz en güvenli ve en bol özelliklere sahip iç kapı modelidir.

kapı

2.) Çift Kanatlı Kapı Modelleri

Çift kanatlı kapı modelleri geniş alanlara uygun bir kapı modeldir. Sadece evlerde değil, çoğu iş merkezinde de çift kanatlı kapı modellerine rastlamak mümkündür. İhtiyaç duyulduğu halde iki kanadın da açılarak geniş bir giriş alanı sağlaması iş yerleri için önemli bir özelliktir. Tabii büyük evlerde de tercih edilebilir. Özellikle geniş girişli salonlarda sıkça tercih edilmektedir. Bazı evlerde, kapı bulunmayan geniş girişlere de, çift kanatlı kapılar monte edilmektedir. Bunun en büyük sebebi kış aylarında soğuğu kırmasıdır.

3.) Tasarım İç Kapılar

Bazı iç kapılar rengi veya fonksiyonlarından ziyade tasarım üstünlükleri ile ön plana çıkar. Günümüzde üretilen kapı modellerinde bunu sıkça görmekteyiz. Özellikle son birkaç yılda tasarım üstünlükleri sayesinde kullanımı artan iç kapı modelleri eve hoş bir hava katıyor. Genellikle beyaz ile kombinlenmiş ahşap renk tasarım iç kapı modelleri, hem renk olarak eve uyum sağlıyor hem de tasarımı sayesinde dikkat çekiyor. Tabii sadece bu tarzda değil. Sizde evinize uygun renkler ile tasarım iç kapı modeller oluşturabilirsiniz.

4.) Fransız Kapı Modelleri

Fransız kapı modellerinin ülkemizde kullanımı son yıllarda oldukça artmıştır. Bunun sebebi birçok avantaja sahip olmasıdır. Fransız kapı modellerinin çift kanat avantajı ve hem klasik hem modern yapıya uyum sağlaması sebebiyle her eve uygun bir yapısı bulunmaktadır. Fransız kapıların bu eşsiz yapısı, evinde birden çok tarz yansıtmak isteyen kişiler için ideal bir tercihtir.

5.) Sürgülü Kapı Modelleri

Sürgülü kapı modelleri, geniş ebatlara sahip girişler için üretilmiş bir iç kapı modelidir. Ancak son yıllarda tasarımdaki üstünlüğü sebebiyle ihtiyaç duyulmayan evlerde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Genellikle yatak odalarında tercih edilen sürgülü kapı modelleri, dolaba benzer yapısıyla, odanın içini daha  da hoş göstermektedir. Bazı cam sürgülü kapı modelleri de bulunmaktadır. Bunun amacı sürgülü iç kapıyı cam gibi göstermektir. Fazla ışık almayan odalarda cam sürgülü modeller kullanılmaktadır. Ancak büyük bir dezavantajı vardır ki çok fazla parmak izi ve leke biriktirir. Sürekli temizlik ister. Bu sebeple cam sürgülü modeller fonksiyonel olarak iyi olsa da pek sık kullanılmamaktadır.

6.) Buzlu Cam Modelleri

Buzlu cam modelleri yukarıda bahsettiğimiz durumun çözümü niteliğindedir. İç kapı modellerinde cam kullanmak isteyen kullanıcılar, parmak izi ve leke tutması sebebiyle vaz geçmektedir. Ancak buzlu cam modelleri sayesinde, leke tutmayan bir cam kapıya sahip olabilirsiniz. İç kapı modellerinde cam tercih etmek isteyenler gönül rahatlığıyla buzlu cam modellerini kullanabilir. Buzlu camların farklı modelleri bulunmaktadır. Talep doğrultusunda yarı saydam veya tasarım buzlu cam modelleri de üretilebilmektedir.

kapı

7.) Klasik Kapı Modelleri

Klasik modeller her kategoride her zaman kendine kullanıcı bulmuştur. Eğer klasik modelleri beğeniyor ve evinizde görmek istiyorsanız klasik kapı modellerini kullanabilirsiniz. Klasik kapılar normal kapı boyutlarından daha da büyük ve çift girişli veya sürgülü olurlar. Evinizde klasik izler barındırmak istiyor ancak ev yapınız pek müsaade etmiyorsa , özel olarak klasik modelleri tasarlatabilir ve evinize monte edebilirsiniz.

Eğer kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer iç mekan için kapı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kapı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda İç Kapı Örnek Modeller bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.  Sosyal medyadan bizi takip edebilir ve yazılarımızı görüntüleyebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir