Modern Tasarım İç Kapı Modelleri

Modern Tasarım İç Kapı Modelleri Nelerdir? İç kapı modelleri evin tasarımını baştan sonra değiştiren mobilyalardır. İç kapı seçmek belki de ev dekorasyonunda en zorlanılan noktalardan biridir. Çünkü seçeceğimiz iç kapı modeli evin bütününe uyum sağlamalıdır. Sadece salona ya da sadece mutfağa özel iç kapı modeli seçmemiz mümkün değildir. Bu sebeple iç kapılar üretilirken her alana uyum sağlayacak yapıda ve görünümde üretilir. Yine de son karar kullanıcılara kalmaktadır. Bugün bu yazımızda, iç kapı seçimi hakkında detaylar verecek ve Modern Tasarım İç Kapı Modelleri hakkında incelemeler yapacağız. Hazırsanız başlayalım.

1.) Döneme Uygun Ahşap İç Kapı Modelleri

Ahşap iç kapı modelleri uzunca bir zamandır kullanılmakta olan en eski kapı modellerindendir. Sağlamlığı, uzun süre kullanılabilmesi ve yapı malzemesine kolay ulaşılması sebebiyle insanlar, ahşap yapı malzemesi ile üretilmiş mobilyaları her zaman tercih etmektedir. Ahşap kapı modellerini döneminize, ev yapınıza ve zevkinize göre seçerek uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

2.) Çift Kanatlı Tasarım İç Kapı Modelleri

Çift kanatlı iç kapılar son dönemde kullanımı hatırı sayılır miktarda artan modellerden biridir. Kullanıcıların bir kısmı bu kapıları işlevsel bir kısmı da tasarımsal özelliği sebebiyle tercih ediyor. Son birkaç yıla kadar evlerde kullanımına pek rastlanmayan çift kanatlı kapılar, günümüzde ferah bir ortam yaratmaya yarayan kapı modellerinden biri haline gelmiştir.

3.) Modern Sürgülü Kapılar

kapı

Sürgülü kapılar denilince çoğumuzun aklına eski ve kocaman kapılar gelir. Ancak yeni model Modern Sürgülü Kapılar tam aradığınız iç kapı modellerinden biri olabilir. Daha çok dolabı anımsatan modeli ile hem alan sıkıntısı çekmekten kurtulabilir hem de sürgülü kapıların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

4.) Fransız Kapı Modelleri

Son dönemlerde en çok ilgi gören iç kapı modellerinden biri de Fransız Kapı Modelleridir. Bu kapı modelleri, Çift kanat avantajı ile hem klasik hem de modern evlere yakışan bir tasarımı mevcuttur. İç kapı modellerinin en önemli özelliğinin her alana uyması gerektiğini düşünürsek, Fransız kapı modelleri rahatlıkla tercih edebileceğimiz tarzda bir kapı modelidir.

5.) Çok Amaçlı ve İşlevsel İç Kapı Modelleri

İç Kapı modellerini işlevsel kullanarak hem farklı alanlardaki ihtiyaçlarınızı giderebilir hem de eğlenceli hale getirebilirsiniz. Örnek verecek olursak; Çok amaçlı kara tahta zeminli kapı modelleri bulunduğu alana hem renk katar, hem de çocuklarınızın veya sizlerin üzerine çizimler yapmasına olanak sağlar. Bu sayede eğlence unsuru olarak değerlendirilebilir.

6.) Geometrik Şekiller

Bakan kişinin dönüp tekrar baktığı, tasarımsal olarak diğerlerinden çok farklı yapıda olan iç kapı modellerinden biri e: Geometrik Şekiller ile üretilen iç kapı modelleridir. Sık rastlanan modelleri; Dikdörtgen içinde dikdörtgen, daire içinde dikdörtgen ve kare içinde dikdörtgen kapılardır. Tabii daha farklı birçok modelleri de bulunuyor.

7.) Buzlu Cam Modelleri

kapı

Günümüzde iş yerlerinde sıkça tercih edilen buzlu cam modelleri, evlerde kullanımı da yavaş yavaş artmaya başladı. Kullanıldığı alanda hem estetik bir görünüm oluşturması hem de dışarıdan içerinin görünmemesi sebebiyle son günlerde oldukça popülerleşmiştir.

8.) Rustik Kapı Modelleri

Rustik kapı modelleri günümüzde pek sık olmasa da iç kapılarda tercih edilen modellerden biridir. İnsanlar rustik yerine modern ahşap modelleri daha çok tercih ediyor. Rustik iç kapı modellerini kullanmak istiyorsanız modern ahşaptan çok klasik ahşaba yönelmeniz gerekmektedir. Eğer eviniz rustik düzene uyuyorsa Rustik iç kapılar tamamlayıcı unsur olabilir. Rustik iç kapıları modern mobilyalar ile düzenlenmiş bir evde kullanmak pek doğru olmayacaktır. Modern tarzlardaki evlerde ahşap veya modern ahşap tarzı üretilmiş iç kapı modelleri hem evin yapısına uygun olacak hem de tasarım açısından daha da doğru olacaktır.

Eğer iç kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer iç kapı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun iç kapı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Modern Tasarım İç Kapı Modelleri Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir