kapı

İç Kapı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç Kapı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? İç kapı seçimi, evin tüm bölümlerini etkileyen ve seçerken dikkat etmemiz gereken bir mobilya türüdür. Seçtiğimiz iç kapılar her odanın dekorasyonuna uymalıdır. İç Mekanlardaki kapı modellerinde ilk olarak dikkat edilen özellikler dayanıklı ya da uzun ömürlü olması değil, ev yapısına uyması ve uygun fiyatlı olmasıdır. Tabii ki seçtiğimiz kapı modelinin uzun ömürlü olması da önemlidir ancak kapılar satın alındıktan sonra on yıllar boyunca, belki ömür boyu kullanılan mobilyalardandır. Yani, evimizdeki koltuk, masa veya dolap gibi mobilyalar sürekli değişebilir ama iç kapılar işlevini sürdürdüğü sürece evimizde kalır. Bir kişinin evinde değişiklik isteyip yeni koltuk alması çok normaldir. Bu sebeple alacağımız kapı modellerinin şuan ki dekorasyona değil gelecekte değiştirme ihtimalimiz olan alanların da dekorasyonuna uyması gerekir. Peki, bunu nasıl bileceğiz? İç kapı modellerini henüz gerçekleşmemiş değişikliklere nasıl hazırlayacağız? Hadi inceleyelim.

1.) Ev Yapısına Uygun İç Kapı Modelleri Tercih Edin

kapı

Evimizin yapısı sürekli değişiyor ve iç kapılar uzun yıllar evimizde kalıyor. Eğer ileride mobilya değişikliğine gidersem seçtiğim kapı modeli dekorasyonu bozar mı? diye endişelenmeyin. Her ev yapısına uyan iç mekan kapı modellerini tercih edebilirsiniz! Bunun en önemli örneği; Ahşap mobilya kapı modelleridir. Ahşap tondaki mobilya kapı modelleri uzun yıllardır kullanılmaktadır. Güvenli bir seçim olması ahşap modellerinin en büyük handikabıdır. Tabii ahşap modeller biraz klasikleşmiş ve çok sık kullanılan modeller haline gelmeye başlamıştır. Ahşap kullanmak istemeyebilirsiniz. Her ev yapısına uygun iç mekan kapı modellerinin alternatifleri de mevcut. Bunlardan en önemlisi Amerikan Panel Kapılardır. Son zamanlarda ön plana çıkmış Amerikan Panel Kapıları hem modern yapısı hem de her eve tipine uygun yapısı nedeniyle tercih edebilirsiniz. Amerikan Panel Kapılar genellikle beyaz ve kahve tonlarını tercih ederler. Bu renkler uyum oranı yüksek renklerdir. Yani evinizdeki mobilyalar koyu tonda olsa da, canlı tonda olsa da beyaz ağırlıklı olsa da tercih edebilirsiniz. Modernliği, şıklığı ve yapısı sebebiyle Amerikan panel kapılar evinize uyacaktır.

2.) Uygun Fiyatlı Kapı Modellerini Tercih Edin

Her evde 5-10 arasında iç kapı bulunmaktadır. Haliyle iç kapı seçimi bütçemizi zorlayabilir. Böyle durumlarda uygun fiyatlı kapı modelleri tercih etmek işimize yarayabilir. Peki, Uygun fiyatlı kapı modelleri hangileridir? Hangi kapı modeli daha uyguna gelir?

Ahşap Kapı Modelleri: Ahşap kapıların üretildiği yapı malzemeleri uygun fiyatlıdır. Eğer kapı seçimini ucuza kapatmak istiyorsanız ahşap modeller ilk seçiminiz olmalıdır. Tabii bazı ahşap modeller diğerlerine göre pahalı olabilir. Çünkü ahşapta el işçiliği de çok kullanılmaktadır. Masif ahşap yapı malzemesi ile üretilen kapı modelleri de pahalı olabilir. Bunun haricindeki ahşap modeller diğer iç kapılara göre çok daha uygun fiyatlıdır.

Kaplama Kapılar: Kaplama kapılarda oldukça uygun fiyatlıdır. İçerindeki kaplama MDF üzerine özel işlemlerle yapıştırılarak üretilir. Bu kaplamanın içeriği değişebilir. Ahşap ya da farklı reçineler ile üretilmiş kaplamalar sıkça kullanılmaktadır. Diğer iç kapılara göre çok daha uygun fiyatlıdır.

3.) Kaliteli, Dayanıklı ve Uzun Ömürlü Modelleri Tercih Edin

kapı

 

Tercih edeceğimiz kapı modelini uzun yıllar boyunca kullanmamız gerekir. Bu sebeple kaliteli ve dayanıklı olması çok önemlidir. Uygun fiyatlara iç kapı sahibi olmak adına kaliteden ödün vermemenizi öneririz. Çünkü iç mekanlardaki kapılar sürekli kullanılır. Ayrıca çocuklu aileler çok daha dikkat etmelidir. Kalitesiz ve dayanıksız bir kapı çocuklu aileler için risk teşkil edebilir. Lake kapılar, Amerikan Panel 

Kapılar ve Modern Kapılar günümüzde en dayanıklı ve kaliteli kabul edilen modellerdir. İç kapıları uzun yıllar boyunca kullanmak için doğru özellikleri de tercih etmemiz gerekir. Örnek verecek olursak; banyoda neme dayanıklı ya da salonda camlı kapı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tarz detaylar ile

Eğer kapı seçiminde kararsız kalıyor ve iyi bir iç kapı modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer iç mekan için kapı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun kapı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda İç Kapı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir