mutfak dolabı

En iyi mutfak fayansları seçmenize yardımcı yönerge

Bugünkü makalemizde En iyi mutfak fayansları seçmenize yardımcı yönerge hep birlikte inceleyeceğiz. Gerçekler, fayansların bir alanı, özellikle de her zaman tamamen işlevsel, sıhhi ve temizlenmesi kolay olması gereken bir mutfağı meydana getirebileceği veya kırabileceğidir. Yanlış fayansları seçerseniz mutfak tasarımınız düşebilir. Ancak, bir ön çalışma yapın (gözleriniz için az önce oluşturduğumuz bu parça gibi).

En ateşli minimalist bile asla tamamen beyaz bir mutfak seçmez. Fazla klinik bir tasarıma gitmek yerine, biraz karakter ve derinlik eklemek için yumuşak griler veya sıcak kremler kullanın.

1- Mutfak fayanslarının işlevsel olması gerektiğini unutmayın.

Kim saatlerce mutfağını temizlemek ister ki? Siz değil, bu yüzden temizlik yapmak ve dökülenleri silmek için parlak veya parlak kaplamalı bir mutfak fayansını seçeceksiniz. Öne çıkan bir duvar, bir ada veya döşeme için olsun, mükemmel desen mutfağınızı öne çıkarabilir. Mutfağınızın tarzına bağlı olarak (modern, klasik, vb.) gerçekten çağdaş bir atmosfer için dikey, daha küçük metro döşemeleriyle oynayın. Ya da belki de geri dönüşünüz için muhteşem Akdeniz çinileriyle eğlenceli ve çekici bir görünüm elde etmeye mi çalışıyorsunuz?

mutfak dolabı

2-  En iyi mutfak fayansları seçmenize yardımcı yönerge: Paranızı güvende tutun.

Ters sıçramalardan bahsetmişken, bu, mutfağınızın tamamına kıyasla çok küçük bir alan oluşturduğundan, yüksek renkler ve ilginç motifler denemek için mükemmel bir alandır. Ancak görsel ihtişam bir yana, temizliği bir patlama haline getirmeye yardımcı olacak seramik, metal, cam ve porselen gibi karo malzemelerine odaklanın.

3- Mutfağınızın boyutunu düşünün.

Büyük fayanslar bir alanı daha büyük ve havadar hissettirebilir, ancak dikkatli kullanılmalıdır. Yer fayanslarını duvarlara yerleştirmek daha birleşik bir etki yaratabilse de, yer fayansları daha yüksek trafiği kaldıracak şekilde tasarlandığından zeminlerde kullanılamaz. Küçük bir mutfağı daha geniş göstermek için baskın renk paleti için daha büyük yer fayansları ve açık renk paleti kullanmanızı öneririz.

4-  En iyi mutfak fayansları seçmenize yardımcı yönerge: Yer fayanslarına ikinci bir göz atın.

İnce ve temiz bir mutfak görünümü istemiyorsanız (ki çoğu mutfak dolabının sağladığı), dokulu fayanslar iyi bir seçenektir. Bunlar, dolapların temiz ve huzurlu estetiğini mükemmel bir şekilde tamamlayan göz alıcı bir zemin tasarımına sahip bir mutfakta olduğu gibi, önemli ayrıntı ve kontrast sağlamak için kullanılabilir. Herhangi bir mutfak yüksek trafikli bir alan olduğundan, birçok kişi daha küçük yer fayansları kullanmaktan kaçınır (derz dolgusu düşündüğünüzden çok daha çabuk donuklaşır ve kirlenir). Daha küçük fayansları tercih ediyorsanız, uygun anti bakteriyel dolgu macunlarına da yatırım yaptığınızdan emin olun. Bunları hem çalışma yüzeylerinizde hem de duvar fayanslarınızda kullanın.mutfak dolabı

5- Renklendirmek ya da renklendirmemek, işte bütün mesele bu.

Mutfağınızda nasıl bir atmosfer yaratmak istiyorsunuz? Rahatlatıcı ve sakin? Davetkar ve sosyal? Mutfak fayanslarınız, hızlı bir şekilde sakin bir huzur atmosferi (yeşiller ve maviler gibi nötr ve yumuşak doğallar), canlılık (kırmızı ve portakal gibi daha sıcak tonlar) veya aksesuarlarla burada ve orada görünen tek renkle sade bir nötr oda yaratabilir. Seçtiğiniz renk üzerine.

 

Eğer En iyi mutfak fayansları konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda En iyi mutfak fayansları seçmenize yardımcı yönerge konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir