mutfak dolabı

Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz

Bugünkü makalemizde Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfak dolapları söz konusu olduğunda, çok sayıda seçenek vardır, yani doğru stili seçmek çok zor olabilir. İster çağdaş, parlak, sıcak ahşap kaplamalar veya klasik shaker stilini tercih edin, herkese uygun bir mutfak dolabı tasarımı mevcuttur.

Dolap seçimini doğru yapmak önemlidir, çünkü mutfak dolapları yalnızca mutfağınızın görünümünde büyük bir rol oynamakla kalmaz, aynı zamanda bütçe üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. İyi haber şu ki, en yeni mutfak dolapları fevkalade geleceğe hazır ve tüm bütçeler için üretilmiş. Onları renklendirin veya aksesuarlar ekleyin ve düzeninizi yıllarca istediğiniz sıklıkta yenileyebilirsiniz.

Mutfağınızın yerleşimini seçmek pratiklikle ilgili olsa da, dolapları seçmek gerçekten iz bırakacağınız yerdir. Şık çağdaş veya klasik shaker tarzı kapılar mı arıyorsunuz? Düşük maliyetli çözümler mi yoksa yüksek kaliteli ısmarlama dolaplar mı arıyorsunuz? Karkaslar ne kadar önemli?

Okumaya devam edin ve satın almadan önce kendinize sormanız gereken tüm soruların yanı sıra tüm kabine ile ilgili endişelerinizin yanıtlarını keşfedin.

Yerleşimim için hangi mutfak dolabı stili en iyisidir?

Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz

Nihayetinde, düzeninizin hangi birim stilini seçtiğinizi etkilemesine gerek yoktur. Ancak bir etkisi olabilir. Büyük aile mutfakları, kalbinde büyük bir ada veya çiftlik evi tarzı bir masa ile iyi çalışır, bu nedenle belki de geleneksel veya kırsal bir görünüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Alternatif olarak, mutfak düzenleri, ışığı ve alanı en üst düzeye çıkaracak modern ve modern tasarımlardan yararlanabilir.

En kaliteli mutfak dolapları nelerdir?

Karkaslar, mutfağınızın iç çerçevesi olan kapıların ve çekmece cephelerinin tutturulduğu birimlerdir. Tezgahları destekleme açısından yapısal bir role sahiptirler ve elbette depolama ve cihaz muhafazası sağlarlar. Yalnızca kapılar açıldığında görünürler, gözden kaçmaları kolaydır, ancak kalitesiz karkaslar mutfağınızın uzun ömürlülüğü ve performansı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Malzemenin yoğunluğu mutfak dolaplarınızın ömrünü belirleyecektir. Düşük yoğunluklu sunta, karkaslar için en temel malzemedir. Nemli koşullarda kalıcı eğrilmeye daha yatkındır, ancak en uygun fiyatlı seçenektir. İşte seçeneklerin tam listesi.

1. Mutfak dolapları satın nelere dikkat etmelisiniz mutfak dolapları satın alırken nelere dikkat etmelisiniz melamin kaplı sunta mutfak dolapları

Giriş seviyesi mutfakların temel diyeti olan MFC, ucuz ama güçlü olması nedeniyle popüler olan üretilmiş bir tahtadır. Sunta çekirdeği hurda ahşap, talaş ve kağıttan yapılmıştır ve melamin laminatla kaplanmıştır. Karkas yüzeyi neme dayanıklı, mantar önleyici ve temizlenmesi kolaydır. Sunta çekirdek, nem içeri girerse genişler ve “patlar”, ancak çoğu modern karkas bunu önlemek için iyi bir şekilde kapatılmıştır.

2. MDF (Orta yoğunlukta lif levha) dolaplar

Bir başka popüler seri üretim tahta. Suntadan daha üstün olduğu düşünülür ve bu nedenle marjinal olarak daha pahalıdır. Neden? Çünkü daha güçlü, daha yoğun ve kesildiğinde çok daha pürüzsüz, neme daha dayanıklı bir kenara sahip. Yüksek basınç altında yapıştırılmış keçeli ağaç liflerinden yapılan MDF, sap ve düğüm içermez ve çeşitli yüzeyler için uygun olan pürüzsüz bir yüzeye sahiptir.

3. Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz ahşap yüzlü MDF veya sunta üniteleri

Gerçek ahşabın güzelliğini bükülme korkusu olmadan elde etmek için, tek bir ahşap parçası izlenimi vermek için MDF veya suntanın bir veya her iki tarafına – genellikle kapıları eşleştirmek için – ince bir ahşap kaplama uygulanır.

4. Kontrplak mutfak dolapları

Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz

Kontrplak, sert ağaç katmanlarından yapılmış birinci sınıf bir levha malzemedir ve çoğunlukla ısmarlama dolap üreticileri tarafından kullanılır. İnanılmaz derecede sağlam ve sağlamdır – neredeyse kurşun geçirmezdir – ancak ağırlık, duvar menteşe ünitelerinde bir sorun olabilir. Deniz sınıfı veya MR (neme dayanıklı) kat, eviniz taşkın yatağı üzerine inşa edilmişse iyi bir seçenektir. Genellikle meşe veya huş ağacı ile kaplanır, ancak boyanabilir veya lamine edilebilir.

5. Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz gerçek ahşap dolaplar

Tek kalaslarda masif ahşap, aslında karkaslar için çok pratik bir seçim değildir. İnsan yapımı tahtalar kadar katı değildir ve zamanla bükülebilir. Bu nedenle tek geçerli seçenek, esnemeyi önlemek için birbirine bağlanmış dar ahşap çıtalar olan çok katmanlı levhalardan yapılmış masif ahşap karkaslardır.

Bunun faydası, karkas kenarının düz zımparalanabilmesidir, yani düzgün bir görünüm elde etmek için kenar şeritlerine gerek yoktur.

 

Eğer Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfak dolapları alırken nelere dikkat etmelisiniz anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir