akrilik mutfak dolapları

İdeal Mutfak Aydınlatma

Bugünkü makalemizde İdeal Mutfak Aydınlatma hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfağınız, evinizdeki diğer tüm alanlar gibi, kullanışlı, pratik ve erişilebilir olması için doğru miktarda aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Ancak aynı zamanda çekici kılar. Ve günümüz mutfaklarının çok işlevli odaların zirvesine everildiğini düşünürsek (kaç kişinin mutfaklarını yemek pişirmekten daha fazlası için kullandığını düşünün),aynı zamanda sosyalleşme, yemek yeme, çalışma vb. için de) mutfak bölgenizin aydınlatması önemli bir rol oynuyor değil mi?

Ama endişelenmeyin – her zaman olduğu gibi, ayak işlerini sizin için yaptık, mutfağınızın aydınlatmasının eskisi gibi harika olup olmadığını veya biraz yenilemeye ihtiyacı olup olmadığını belirlemeyi çok daha kolay ve hızlı hale getirdik…

 

İdea Mutfak Aydınlatma, Ortammutfak dolabı

Ne ekleyeceğinize karar vermeden önce, sadece mutfakta değil, herhangi bir odada aydınlatma tasarımı açısından neyin gerekli olduğunu anlamalısınız. Bu bizi her odada kullanılması gereken üç ana aydınlatma biçimine götürür. Ortam aydınlatması, bir mekandaki birincil aydınlatma kaynağıdır, bu nedenle onu mümkün olduğunca eşit bir şekilde dağıtmak istersiniz. Avizeler, sarkıtlar, gömme ışıklar, gömme montajlar ve diğer ortam aydınlatması türleri gibi tavan armatürleri yaygın olarak kullanılır.

 

İdeal Mutfak Aydınlatma, İşi

Mutfağınızdaki ortam aydınlatması, pişirme ortamınızda gezinmenize yardımcı olacak olsa da, ekstra dikkat gerektiren karanlık bölgeleri hesaba katmayacaktır. Çalışma yüzeylerini ve dolapları öne çıkarmak için tasarlanan çalışma aydınlatması burada devreye giriyor. Bu, yemekleri güvenli bir şekilde pişirmenize, malzemeleri tanımlamanıza, iyi aydınlatılmış alanlarda sıcak yüzeyler ve keskin nesnelerle uğraşmanıza vb. olanak tanır.

 

İdeal Mutfak Aydınlatma, Vurgu

Vurgulu aydınlatma, ister mimari ister dekoratif olsun, bir odadaki en sevdiğiniz özelliklere dikkat çekmek için kullanılır. Ayak parmağı aydınlatması ve dolap armatürleri gibi vurgulu aydınlatma seçenekleri iyi bilinir, ancak bunların ortam ve görev aydınlatması için de kullanılabileceğini unutmayın.

 

İdeal Mutfak Aydınlatma, Dolap üstü aydınlatmaMutfak Dekorasyonu

Dolap üstü aydınlatma, bir alanı olduğundan daha büyük ve daha açık göstermek için benzersiz bir teknik olduğu için, kullanımdan çok estetikle ilgilidir. Doğrudan mutfak dolaplarının üzerine monte edilen bu ışıklar, mutfağın duvarları ve tavanı boyunca sıcak ve davetkar bir ışıltı yayma yetenekleriyle de bilinir.

 

İdeal Mutfak Aydınlatma, Dolap altı aydınlatma

Dolap altı aydınlatması eskiden zengin olarak kabul edilirdi, ancak şimdi herhangi bir mutfakta bir zorunluluktur. Tezgahlarınızdaki çalışma ortamını ne kadar iyi canlandırabileceklerini düşünün. En iyi kurulum için ışıkları duvar dolaplarının kenarlarının arkasına gizlemek çok önemlidir. Bu şekilde, tam armatürü değil, yalnızca ışığı görürsünüz. Armatür, görev aydınlatması için kullanılıyorsa, dolap alanınızın ilk üçte birine yerleştirilmelidir.

 

Tavan aydınlatma

LED kanal lambaları, tavan armatürleri kadar zarif ve temizdir, ancak daha fazla ışık verir ve bakım gerektirmezler. Daha yeni sürümler ayrıca yerleşik doluluk sensörlerini içerir ve bu da onları mutfak kilerinden ve bulaşıkhaneden bitişik çamaşırhaneye kadar her şey için mükemmel hale getirir.

 

Eğer İdeal Mutfak Aydınlatma konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda İdeal Mutfak Aydınlatma konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir