mutfak dolabı

Mutfağınızı daha çağdaş hale getirmek için 10 ipucu

Bugünkü makalemizde Mutfağınızı daha çağdaş hale getirmek için 10 ipucu hep birlikte inceleyeceğiz.

Ev yaşamının gerekliliklerinin başladığı ve bittiği yerdir – yemek pişirme, konuşma ve sonrasında temizlik – bu nedenle mutfağınızı oturma odanız veya yemek odanız gibi düşünebilmek bir zevktir.

Bu makale, camı çoğunlukla işlevsel, uzun ömürlü tezgahlar ve tezgahlar için bir malzeme olarak, aynı zamanda dekoratif bir vurgu ve diğer tasarım fikirlerinin bir yansıması olarak kullanarak mutfağınıza nasıl modern bir görünüm kazandırabileceğinize odaklanmaktadır.

1- Cam duvarlar kurarak bir su hissi yaratın

Burada gösterildiği gibi duvarlar için cam paneller, ocak, lavabo, hazırlık yüzeyleri ve üst mutfak deposu arasındaki boşluğu kırar ve en temel mutfak fikirleri sağlar. Cesur bir zemin rengi üzerine cam duvar kaplaması sadece harika görünmekle kalmaz ve doğru konumlandırılmış aydınlatma ile birleştirildiğinde ilgi çekici etkiler yaratır, aynı zamanda pratik ve temizlemesi kolaydır.

mutfak dolabı

2- Hem tasarım hem de işlevsellik için cam yüzeylerden yararlanın

Cam duvarlarda olduğu gibi camı bir yüzey olarak kullanmak, mutfağınıza zarafet duygusu ve havalı, temiz bir estetik kazandırmanın harika bir yoludur. Dinamik bir görünüm ve his yaratmak için kullanılan cam türünü değiştirin – renkli, buzlu veya şeffaf. Cam, kolay temizlenebilir ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğu için her iki durumda da gıda ve pislik ile temas edecek yüzeyler için mükemmeldir.

 

3- Kristal efektleri yakalamak için cam kullanın

Hem camın hem de taşın kristal malzemeler olduğunu akılda tutmak önemlidir. Fiziksel kimyanın bu yönü hakkında ev tasarımınızda cam ve taşı bir araya getirdiğinizde çok mantıklı geliyor.

mutfak dolabı

4- Yüzeyi cilalamak için cam ve beton kullanın

Hem sentetik malzemeler, hem cam hem de beton, çağdaş ev mimarisinde yaygındır ve muazzam bir güç ve uyarlanabilirlik özelliğine sahiptir. Cam, doğası gereği pırıl pırıl ve parlaktır, ancak cilalı beton mat bir yüzey de alabilir ve bu da onu cam vurgular için ideal bir tamamlayıcı haline getirir.

 

5- İmitasyon cam da kullanabilirsiniz

Cam, kristal özellikleri, berraklığı ve dayanıklılığı nedeniyle değerlidir, ancak aynı zamanda maliyetlidir . Özetlemek gerekirse, isterseniz cam tercih edin, ancak bunun son derece parlak bir mutfak tasarımının her şeyden önce gelmediğini unutmayın!

Eğer Mutfakta mutfaklar konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfağınızı daha çağdaş hale getirmek için 10 ipucu konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir