mutfak dolabı

Sizce eviniz için ideal mutfak planı nedir?

Bugünkü makalemizde Sizce eviniz için ideal mutfak planı nedir? hep birlikte inceleyeceğiz.

Baştan çıkarıcı kokular ve birbirine karışmanın yanı sıra, mutfak her şeyden önce bir çalışma ortamıdır. Bu, seçilen tasarım stilinden bağımsız olarak, her evin kalbinin hareket etmek, mutfakla ilgili çeşitli aktivitelerle aktif olmak, makul depolama, uygun aydınlatma… ve ideal yerleşim için mükemmel bir alan sağlaması gerektiği anlamına gelir Peki sizin ve yaşam tarzınız için hangi mutfak planı ideal? Ve evinizde ne kadar yer var? Birkaç mutfak düzeni seçeneği olduğunun farkında mısınız?

 

1- Mutfak

Bazen bu plan, herhangi bir pişirme alanı, özellikle de küçük olanlar için en etkili olanlardan biridir.

Kuzine mutfağı, birbirine bakan ve bir geçit ile ayrılmış iki paralel duvardan oluşmaktadır. Dolaplar ve tezgahlar her iki tarafa veya her iki tarafa da yerleştirilebilir ve yeterli bacak mesafesi varsa bir tarafa bir ada yerleştirilebilir.

mutfak dolabı

2- Tek duvarlı Mutfak

Tek duvarlı mutfak, az yer kapladığı için stüdyo daireler, loft daireler ve ayak mesafesi çok kısıtlı olan hemen hemen her yaşam alanı için en popüler alternatiflerden biridir. Çalışma üçgeniniz (lavabo, fırın, buzdolabı) tek duvarlı bir mutfakta tek duvar üzerine yerleştirilmiş dolap ve ekipmanlar ile düz bir çizgide yeniden düzenlenir.

Peki ya odanın karşı tarafı? Hiç yok, çünkü bu, açık plan mutfağınızı büyütmenize yardımcı olacak bir sonraki alan (yemek alanı veya oturma alanı gibi) içindir.

 

3-  U Mutfak şekli

Bu tasarım, çalışmak için biraz daha fazla alana sahip ev sahipleri (ve mutfaklarında vakit geçirmeyi sevenler) için idealdir.

Aileniz ve ziyaretçileriniz için lezzetli yemekler hazırlarken zamandan ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olacak bu planla daha fazla zemin alanına, daha fazla tezgah ve dolaplara ve verimli bir çalışma üçgenine sahip olacaksınız.

 

4- L Mutfak şekli

Bu düzenleme, dolaplar, tezgahlar ve cihazlar için iki adet L şeklinde duvardan oluştuğu için kompakt aile evleri için harikadır. Çalışma üçgeniniz için iyidir (yani birbirlerinden çok uzakta değildirler) ve alanınız (ve ev ihtiyaçlarınız) büyüdüğünde her zaman küçük bir yemek masası / ada ekleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, sadece birkaç büyük kapı açabilir ve küçük verandanızı / bahçenizi mutfak tasarımınıza dahil edebilirsiniz.

mutfak dolabı

 

5- Ada Mutfak şekli

Ada mutfağı ile çalışma ve depolama için ekstra diz mesafesine sahipsiniz. Ancak işlevsel bir adaya sığdırmak için önce yeterli alana sahip olmalısınız!

Daha fazla depolama alanı ekleyerek, bir veya iki cihaz sergileyerek, pişirme alanınıza fazladan bir lavabo ekleyerek veya evinizi resmi olmayan bir yemek / çalışma alanına dönüştürerek bu çarpıcı ada tasarımından nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğinizi düşünün.

 

 

 

Eğer Mutfakta eviniz için ideal mutfak seçiminde  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Sizce eviniz için ideal mutfak planı nedir? konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir