banyo dolabı

Küçük banyolar için 5 stratejik ipucu rehberi

Bugünkü makalemizde Küçük banyolar için 5 stratejik ipucu rehberi hep birlikte inceleyeceğiz.

Büyük banyoların birer fantezi olduğu doğrudur, ancak daha küçük, daha kompakt banyoların bir kabus olduğuna inanarak kanmayın. Yetenekli Banyo Tasarımcıları bile, önemli olanın alanın büyüklüğü değil, onunla ne yaptığınızın farkındadır.

Çünkü doğru aksesuar ve düzenleme ile en küçük banyo bile spa benzeri bir inzivaya dönüştürülebilir.

 

1- Cam faktörü

Düzgün camla çerçevelenmiş çağdaş bir duşa kabin, banyonuzun görsel alanını anında genişletir. Bir cam kapı, duş perdesinden daha pahalı olabilir, ancak çok daha dayanıklıdır.

2-  Farklı dokular ve desenlerle denemeler yapabilirsin

Güçlü desenler ve dokular, küçük bir banyo da dahil olmak üzere her alana keyifli bir derinlik ve karakter kazandırır. Küçük banyonuzu tekrar kaplayacaklarından çok koyu renkler kullanmaktan kaçının!

banyo dolabı

3- Raflardan en iyi şekilde yararlanın

Küçük banyonuzun depolama kapasitesini artırarak rafları yerleştirmek için bu duvar alanını kullanın. Banyonuzda görsel olarak kapanmayı önlemek için duvarlarla aynı renkte olan ince, açık rafları göz hizasına yerleştirin.

Banyonuzda daha fazla raf asmak için yeterli alanınız yoksa, gömme rafları veya duvar nişlerini deneyin.

 

4- Banyonuza yakından bakın

Çoğu zaman, bir tuvaletin üstündeki boşluk boş bırakılır, ancak bu şekilde ne kadar duvar alanı israf edilir? Bir dolap, raf veya hatta basit bir havlu korkuluğu eklemeyi düşündünüz mü?

banyo dolabı

5- Dengeli ve katmanlı bir aydınlatma seçin

Güneş battıktan sonraki zamanın en az yarısında tuvaletinizi kullanmanız muhtemeldir. Sonuç olarak, yeterli aydınlatma isteyeceksiniz ve tek bir küçük tepe lambasını kastetmiyoruz. Küçük banyonuzdaki katmanlı aydınlatmayı artırmak için aynanızın karşısına (ya da sadece duşun yanında veya tuvaletin üstüne bir tane) duvar aplikleri seçin, bu da daha açık ve hoş görünmesini sağlayacaktır.

 

6- Ayna satın alabilirsin

Aynalar, bir alanı birdenbire olduğundan daha büyük gösterir. Ayrıca, odayı geliştirmek için ışığın (pencereden ve yeni duvar apliklerinden) yansımasına yardımcı olur.

 

 

 

 

Eğer Mutfakta küçük banyolar konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük banyolar için 5 stratejik ipucu rehberi konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir