banyo dolapları

En büyük banyo duvar kaplama alternatifleri

Bugünkü makalemizde En büyük banyo duvar kaplama alternatifleri hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfaklarımız ve banyolarımız en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir.

En deneyimsiz iç mimarlar/dekoratörler bile banyo duvarlarının çeşitli stil ve desenlere sahip olduğunun farkındadır. Oturma odaları, yatak odaları ve hatta mutfaklar tipik olarak kuru olduğundan, hemen hemen her duvar kaplamasını sergileyebilirler.

Ancak, rutubete, rutubete, dökülmelere ve sıçramalara meyilli banyolarda durumun böyle olmadığını hepimiz biliyoruz. Ve doğru aksesuarlar (havalandırma fanları ve bol miktarda temiz hava sağlayan büyük pencereler gibi) banyodaki nem miktarını azaltmaya yardımcı olsa da, hala daha verimli olan bazı duvar kaplamaları/kaplamaları vardır.

 

1- Vinil duvar kağıdı, banyo duvarınız için harika bir seçenektir

Vinil kaplı duvar kağıdı, banyolar için en verimli çözümlerden biridir, çünkü tüm kağıt kaplamalar rutubetten dolayı nihayetinde parçalanacaktır. Ayrıca çıkarılıp tekrar tekrar uygulanabilir.

Ancak bir sorun var: Vinil duvar kağıdı, kalıcı duvar kağıdından daha az yapışkan olduğu için pürüzsüz, düz veya pürüzlü yüzeylere yapışmaz. Ayrıca, dolaylı, ortam nemi için en iyi sonucu verir, bu nedenle vinil duvar kağıdınızı banyonuzun alt duvar yüzeylerini kaplayabilecek bir yüzeyle birlikte kullanın.

banyo dolabı

2- Banyo duvarı için yarı parlak/normal boya

Normal iç cephe boyasındaki gözenekler su tutabileceğinden, düz veya mat bir yüzeyden kaçınmalısınız. Bununla birlikte, yarı parlak (hatta çok parlak) bir parlaklığa geçildiğinde, su nüfuz etmek yerine yüzeyde boncuklaşacaktır, bu kolayca önlenebilir.

Küf ve küf direncinin yanı sıra, özel banyo boyası hala duvar kağıdı, fayans ve diğer sert duvar yüzeylerinden daha ucuzdur.

 

3-  Banyo duvarı için fayans kullanın

Fayans tamamen su geçirmez olduğundan, uygun döşeme ile nem hiçbir zaman sorun olmaz. Karoların çeşitli tarzlarda (seramik, cam mozaik, büyük, renkli, desenli vb.) geldiğini unutmayın.

Bununla birlikte, fayans söz konusu olduğunda, derz dolgusu stilinizi tamamlayabilecek veya azaltabilecek çizgiler ve desenler üreteceğinden, banyonun tasarımı dikkate alınmalıdır. Banyo duvarınızı kısmen döşeyin (yaklaşık 36 – 38 inç), bu çizgilerin tüm banyoyu gözle görülür bir şekilde kapsamamasını sağlayan harika bir uzlaşma için.

banyo dolabı

4- Banyo duvarı için boncuk tahtası

Müthiş bir alternatif olmasına rağmen, beadboard sadece bir duvarın alt yarısını kaplar. Ancak, bir banyo söz konusu olduğunda, bu harika bir haber çünkü nem o bölgeyi sever. Banyo duvarlarınızı korumak için beadboard’unuzu yarı parlak veya parlak boya ile boyayın.

Ayrıca, beadboard’un birçok tasarım türünde (klasik ve çiftlik evi gibi) iyi çalışırken, modern ve çağdaş gibi tasarımlarda iyi çalışmadığını unutmayın.

 

5- Tileboard, banyo duvarınız için iyi bir seçenektir

Modern döşeme tahtası desenleri, seramik karoya çok benzeyebilir. İyi bir nem tutmaz olmasına rağmen, karo levha (uygun fiyatlı, hızlı ve kurulumu kolay) nispeten düşük sınıf bir görünüme sahiptir ve bu da onu yüksek kaliteli tasarımlar için uygun hale getirmez.

Su sızmasını önlemek için karo levhanın banyo sınıfı silikon kalafat ile dikkatlice kaplanması gerektiğini unutmayın. Döşeme tahtanızın hızlı bir şekilde şişmesini ve bu olursa asla normal boyutuna dönmemesini bekleyin.

 

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda En büyük banyo duvar kaplama alternatifleri konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir