küçük mutfak

Tek duvarlı bir mutfak nasıl işinize yarar

Bugünkü makalemizde Tek duvarlı bir mutfak nasıl işinize yarar hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfaklarımız ve banyolarımız en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir.

Hiç kimse hayallerindeki mutfağın yer olmaması nedeniyle mümkün olmayabileceğini duymak istemez. Ancak istediğiniz kadar diz mesafesine sahip olmamanız, lezzetli bir pişirme alanına sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Neden ünlü tek duvarlı mutfak gibi daha az yer gerektiren bir tarz seçmiyorsunuz?

İşte size tek duvarlı bir mutfak nasıl yapılır!

 

1- Sosyal bir tasarım kullanın

Küçük ayak izine sahip tek duvarlı bir mutfak, oturma/oturma veya yemek için olsun, çevredeki odaya daha az müdahale eder. Tek duvarlı bir mutfağın genellikle bir şef için tasarlandığını unutmayın, ancak diğerlerinin alana kolayca girmesi için yeterli ayak boşluğu olmalıdır.

trend mutfak dekorasyonu

 

2- İşlevsel bir tasarım yaratın

Alan kısıtlı olduğunda, dikkatli planlama esastır. Görsel olarak dengeli bir tasarım için birincil ekipmanınızı (buzdolabı ve fırın/ocak gibi) tek duvarlı mutfağınızın uzak köşelerine yerleştirin. Uzun dolaplar, ışık kaynağını engellemedikleri sürece şüphesiz yeni pişirme bölgenizi rezerve edebilir.

 

3- Depolama kapasitenizi artırın

Tek duvarlı mutfağınızda daha az dolap olduğundan, yeterli depolama alanınız olduğundan emin olmanız gerekir. Duvar rafları eklemek, gömme eşya bölmeleri (banklar gibi) olan mobilyalar seçmek, yetenekli bir Marangozun mutfak dolaplarınızı ek depolama alanı sağlayacak şekilde ayarlaması ve benzeri bazı denenmiş ve gerçek yöntemlerdir.

 

4- Cihazlarınız konusunda becerikli olun

Neyse ki, özellikle kompakt alanlar için tasarlanmış bir dünya sofistike mutfak aletleri var. Entegre kompakt bulaşık makineleri, kompakt fırınlar, mikrodalga fırınlar ve diğer cihazlar bu kategoriye girer.

küçük mutfak

5- Ekleyin

Tek duvarlı mutfağınıza paralel bir ada eklenerek bir mutfak planı oluşturulur. Ek tezgah yüzeyleri (ve belki daha fazla saklama seçeneği) oldukça kullanışlı olsa da, adanızın varlığının (aynı zamanda tasarımının ve boyutunun) kalabalık bir görünüme katkıda bulunmadığından emin olmalısınız.

 

6- Alanın sınırlarını belirleyin

Güzel bir mutfak adasına yer yok mu? Bunun yerine yemek, çalışma ve diğer etkinlikler için ek yüzeyler sağlamak için geleneksel bir masa eklemeyi düşünün. Belirgin avantajların yanı sıra, tek duvarlı mutfağınıza bir masa eklemek, pişirme alanınızı bitişik alandan hızla ayırarak mutfağınızın ve oturma odanızın (veya her neyse) iki ayrı yer olduğu fikrini verir.

 

7-  Öne çıkan bir özelliğiniz olsun

Küçük mutfağınızın uyum sağlamasına gerek yok. Dikkat çekmek ve ek yetenekler sunmak için bir öğe (cihaz, aydınlatma armatürü veya daha önce tartıştığımız ada) eklemeyi düşünün.

Yeni bir parça için fazla alanınız yoksa, backsplash, dolap cilaları vb. gibi dikey yüzeyleri kullanarak bir açıklama yapın.

 

 

Eğer Mutfakta mutfak konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Tek duvarlı bir mutfak nasıl işinize yarar konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir