mutfak dolabı

Mutfak duvar kaplamaları: 7 harika seçenek

Bugünkü makalemizde Mutfak duvar kaplamaları: 7 harika seçenek hep birlikte inceleyeceğiz. Mutfaklarımız ve banyolarımız en çok vakit geçirdiğimiz yerlerdir.

Yeni mutfağınızı gösterişli bir şekilde tamamlamaya gelince, duvarları nasıl tasarlayacağınızı düşünmelisiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda duvar kaplama seçeneği, bitiş ve duvar kaplaması olan tek bir konsept seçmek zor olabilir, ancak bugün size yardımcı olacak en iyi yedi tanesini göstereceğiz! Ne kadar buhar, yoğuşma ve diğer faktörlerin bulunacağını göz önünde bulundurarak, seçtiğiniz cilaların maliyeti ve uzun ömürlülüğü kritik olacağından, sadece kozmetik yönlerden fazlasını düşünmeyi unutmayın!

Doğal olarak, mutfak planlayıcınız, seçtiğiniz dolaplar ve tezgahlarla hangi tür mutfak panelleri, kaplamaları veya duvar dekorlarının en iyi görüneceği konusunda size tavsiyede bulunacaktır, ancak kişisel tarzınız da dikkate alınmalıdır. Mutfak duvar kaplaması için en iyi seçimlerimize bir göz atın ve hangilerini en çok beğendiğinizi bize söyleyin!

 

1- Akrilik ve plastik boyalar

Mutfağınıza renk katmak için duvarlarda plastik veya akrilik boya ile çalışabilirsiniz. Bu özel versiyonlar su geçirmez, çabuk kuruyan, uzun ömürlüdür ve temizlemesi kolaydır, bu da onları mutfaklar için ideal kılar. Bu boyaların birçoğunda ayrıca harika olan küf önleyici maddeler bulunur.

mutfak dolabı modelleri

2- Porselen karolar

Mutfak duvar kaplama malzemeleri açısından seramik karolar her zaman popüler olacaktır. Bunun nedeni, bakım ve temizleme kolaylığının yanı sıra önemli etkilere dayanma yetenekleridir. Ayrıca, mutfağınızı uygun şekilde tamamlayan bir şey olmasını sağlamak için seçebileceğiniz neredeyse sonsuz sayıda çeşit, stil ve renk vardır.

 

3- Ahşaptan yapılmış kaplama

Mutfaktaki ahşap, doğal ve davetkar görünüyor, ona rustik ama sofistike bir his veriyor. Ancak, neme karşı hassas olabilir ve mutfak gibi nem tutucu bir ortamda kullanıldığında dikkatli kullanım gerektirir. Ahşabın düzenli olarak yağlanması ve işlenmesi gerekecek ve sert ahşap, daha gözenekli yumuşak ağaçlara göre tercih edilecektir.

 

4- Vinilden yapılmış çıkartmalar

Çıkarılabilir Vinil duvar çıkartmaları, mutfağınıza biraz zarafet katmanızı sağlayan basit ve uygun maliyetli bir duvar kaplaması için mükemmel bir alternatiftir. Çıkartmaların uygulanması gerçekten basittir, çok az bakım gerektirir ve ucuzdur, bu da onları en ucuz mutfak duvar kaplama seçeneklerinden biri haline getirir.

mutfak dolabı

5- Doğal taş beş numaradır

Mutfağınızın duvarlarında kullanabileceğiniz birçok farklı doğal taş türü var ve birçok kişi kullanıyor! Bunun nedeni, minimum düzeyde devam eden bakım veya bakım gerektirirken pahalı bir görünüme sahip olmalarıdır. Doğal taş, profesyonel mutfaklarda yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle daha lüks bir estetik istiyorsanız, gitmeniz gereken yol bu olabilir!

6- Benzersiz duvar kağıdı

Duvar kağıtları geleneksel olarak harika mutfak duvar kaplamaları olarak düşünülmemiştir, ancak belirli neme dayanıklı türleri sayesinde artık doğal bir alternatiftirler! Mutfağınızın duvarlarında farklı renk ve desenler kullanabilir, asmanız uzun sürmez. Bu, bir odayı süslemek için harika bir yoldur.

7- Cam

Cam duvar kaplaması, çekici ve modaya uygun görünmekle birlikte duvarlarınızı yiyecek ve mutfak dökülmelerinden koruyan nispeten yeni bir konsepttir. Bir odanın görünümünü anında değiştirecek, aynı zamanda temizlemesi kolay ve leke tutmaz olan çeşitli renkli veya desenli mutfak duvar panelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Eğer Mutfakta mutfak konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfak duvar kaplamaları: 7 harika seçenek konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir