kucuk mutfak

Küçük mutfağınızı aydınlatma fikirleri

Bugünkü makalemizde Küçük mutfağınızı aydınlatma fikirleri hep birlikte inceleyeceğiz.

Yapay veya doğal aydınlatmanın bir alanı ne kadar dönüştürebileceğine şaşıracaksınız. Bir odanın tonunu ayarlamak veya belirli özelliklere dikkat çekmek için kullanılabilir. Küçük bir mutfakta aydınlatma, özellikle insanların en çok vakit geçirdiği alan olduğu için son derece önemlidir. Mutfak aydınlatması, pişirme elemanı için hayati öneme sahiptir, ancak aynı zamanda küçük bir alanı daha büyük ve daha parlak gösterebilir. İşte küçük mutfağınız için bazı aydınlatıcı fikirler!

 

1- Açıklık hissi yaratmak için şeffaf kolyeler kullanın

Bu küre ışıkları gibi şeffaf sarkıt lambalar, mutfağı canlandırmanın harika bir yoludur. Opak pandantifler, küçük bir mutfak için ideal olmayan bir mutfağın belirli yönlerini izole etme eğilimindedir. Şeffaf kolyeler harika çünkü çok fazla ışığın içeri girmesine izin veriyor ve tüm mutfağı aydınlatıyor.

2- Dolap altı aydınlatma, mutfağınızdaki dağınıklığı artırmadan tezgahlarınızı aydınlatmak için şık bir yöntemdir

Asma lambalar bazen insanların tahmin ettiğinden daha fazla yer kaplayabilir ve bu da küçük bir mutfakta elverişsizdir. Tezgahlarınızı çok fazla yer kaplamadan aydınlatmak için dolap altı ışıklarını kullanmak, yerden tasarruf etmenin müthiş bir yoludur. Mutfağın ortasından ziyade bir köşede bulunan şeffaf bir sarkıt, daha fazla ışık sağlayacak ve bir açıklama parçası görevi görecektir.

 

3- Derinlik sağlamak için çeşitli pandantifler kullanın

Bir yerin onu aydınlatmak için sadece bir kolye olabileceğini kim söylüyor? Bir alanı canlandırmak ve mutfağınıza boyut kazandırmak için benzersiz bir yaklaşım için, birkaçını farklı uzunluklarda gruplandırın. Işıklarının kullanımı, bu etkiyi gerçekleştirmek için modaya uygun bir yaklaşımdır.

mutfak dolabı

4- Mutfağınıza ışık getirmek için bir kafes kolye kullanın

Çok çeşitli güzel renk ve desenlerde mevcutturlar. Aynı zamanda mutfağınızda bir odak noktası oluşturmanın yanı sıra çok fazla ışığın girmesine izin vermek için harika bir yöntemdir. Telden yapıldıkları için ışığı dışarıda tutmak için artık cam pencereler var.

 

5- Doğanın kendi yoluna gitmesine izin verin

Doğal ışık, herhangi bir alanı aydınlatmak için en etkili yöntemdir. Mutfağınızdaki pencerelerin açık olmasına izin verin! Gün boyunca, tüm perdeleri veya panjurları kaldırın ve güneşin mutfağınızdaki aydınlatmayı kontrol etmesine izin verin. Tüm güzel cihazlarınızı vurgulayarak hafif ve havadar görünecek.

 

Eğer Mutfakta mutfak konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük mutfağınızı aydınlatma fikirleri  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir