banyo dolabı

Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı? Hepimiz banyo dolabı kullanıyoruz. Evlerimizde kullanmayan yok. Aramızdan biri artık. Onu o kadar benimsemiş ki ziyaret ettiğimiz evlerde muhakkak görürüz. Görmediğimiz evlerde sorduğumuz soru Banyo dolabınız nerede? Yeni eve mi taşınıyorsunuz? Soruları sormak içten bile değil. Hepimizin evinde banyo dolapları var.  Her sene yeni mutfak dolabı mı sipariş ediyoruz yoksa daha uzun yıllar mı kullanıyoruz.

Burada bir düşünelim. Eğer ki cevap her sene almak zorundayım ise banyo dolabı kullanım süresi noktasında bir problem var. Durum böyle olunca her eşyanın olduğu gibi banyo dolaplarının da kullanım ömürleri var. Şimdi hep birlikte banyo dolaplarının bize sağlamış olduğu faydalarını hatırlamak ve anlamak için bize bu yolda fayda sağlayacak banyo dolaplarının niteliklerinden bahsedelim. O zaman soru gelsin. Banyo dolabının nitelikleri nelerdir?

 

 Banyo Dolabı Nitelikleri Nelerdir? banyo dolabı

 

Yazımıza başlamadan önce belirtmemiz gerektirir ki birçok sayıda farklı renkler ve tasarım ile üretilmiş banyo dolapları bulunmaktadır. Boyut ve ölçütler müşterinin istediği doğrultuda, standart ya da eviniz sahip olmuş olduğu ölçü boyutlarına göre mutfak dolapları satın almaktadır. Bu nedenle farklı renklerde, farklı tasarımlarla tasarlanmış ve farklı ölçü boyutlarında banyo dolapları bulunmaktadır. Buradaki önemli konu tasarımlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin: Kimileri siyah rengi çok sever ve bu nedenle banyo dolaplarını siyah renkte satın almak ister ve siyah renkli olan banyo dolaplarını satın alırlar. Örnekler sınırsız ve kişiden kişiye farklılıklar göstereceği için konuyu burada kapatıyorum ve bu konuda eklemek istediğiniz yorumlar var ise bizimle paylaşabilirsiniz.

 

1- Banyo dolabı seçimi: Fabrika ölçülerine göre değil ihtiyacınıza uygun ölçü almak

 

Banyo dolabı seçimi makalemizin devamında aklımıza gelen ilk basağı açıklıyoruz. Banyo dolabı değince aklımıza tasarım ve renkler geliyor. Bir tasarım görüyoruz ya da çok sevdiğimiz renkte banyo dolabını görüyoruz hiç düşünmeden satın alma işlemi yapıyoruz. Eve kurulum zamanı geldiği zaman bir baktık ki evimizin ölçüsüne göre küçük ya da büyük ya da hiç istediğimiz şekilde değil ölçü boyutları.

Doğru banyo dolabı seçimi yapmazsak bu tarz hatalar yaparak pişmanlık yaşayacağımız gibi banyo dolabı satın almada ilk basamakta hata yapmış olduk. Hata yapmamak için ilk önce ihtiyacımıza uygun banyo dolabı ölçüsü almaktır. Zamanımız çok kıymetli. Gereksiz yere zaman harcamak, moralimizin bozulması ve pişmanlık duymamamız için hayatımızın da her zaman yeri olan ve bize fayda sağlayan banyo dolabımızı sorunsuz satın alma işlemini gerçekleştirmek için ilk basamak olan ölçü alma adımını sorunsuz gerçekleştirmeliyiz. Sonra beklemediğimiz kötü sürpriz ile karşılaşmamak içten bilen olmaz. İlk basamağımızı sorunsuz gerçekleştirdik. İhtiyacımıza uygun ölçümüzü aldık. Peki şimdi sırada ne var? Bizi ne bekliyor? Banyo dolabı seçimi makalemizin devamında…

 

2- Banyo dolabı seçimi: İstediğimiz renk seçimi ve seçtiğimiz rengin bize sağlamış olduğu avantaj. O da ne Lekelerden Kurtulmak mı? Hem de renk seçimi ile.banyo dolabı

 

Banyo dolabı seçimi makalemizin devamında, Renk seçimi banyo dolabımızın satın alma evresinde bakacağımız ikinci basamak kısmıdır. Herkes sevdiği renge göre banyo dolabı modeli tasarımını seçer ve alışverişini gerçekleştirir. Hepimizin sevdiği renkler var. Bazılarımızda renklerimiz ile bütünleşme durumu olabilir. Bu güzel bir durumdur. Fakat iş banyo dolabımı seçimine gelince terazide bazı dengeler değişiyor. Banyo dolaplarının lekelenmesini kimse istemez. Ne kadar çok lekelenirse ömrü o kadar kısa olur. Bizim tercih etmek istediğimiz bir durum olmayabilir.

Özellikte bir sihirli değnek olsa da leke hiç olmasa diyebiliriz. Sihirli değnek olmasa da bize yardımcı olacak seçenek doğru renk seçimi yapmaktır. Açık renk seçersek (özellikle beyaz renk) su lekelerini örtmede bize yardımcı olur. Açık renkle su lekesi bırakmaz. Doğru renk seçimi ile banyonuzun uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Koyu tonlu renkler su lekesi bırakır ve sürekli temizlememiz gerekir. Banyonuzda hep açık renkli ürünler seçmek istemeyebilirsiniz. Koyu renkli ürünleri dekor olarak seçerseniz kendinizin sevdiği koyu renkleri seçmiş olursunuz ve temizliğinizi açık renkli ürünler ile sağlamış olursunuz.

 

 

Eğer banyo dolabı seçiminde kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo dolabı modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo dolabı modellerini için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyo Dolabı Seçimi Nasıl Olmalı? Bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir