banyo dolabı

Küçük bir alan için 5 güzel banyo tasarımı fikri

Bugünkü makalemizde Küçük bir alan için 5 güzel banyo tasarımı fikri hep birlikte inceleyeceğiz.

Çalışmak için küçük bir alana sahip olduğunuzda, nasıl bir fark yaratabilirsiniz? Bu makaleyi okumadan önce muhtemelen cevabı zaten biliyordunuz: gerçekten yaratıcı olmak. Evet, konu dekor olduğunda az yer kaplayan bir ev tasarlamaktan daha zor birkaç şey vardır. Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda bazen gözden kaçsa da banyo özel ilgi ister. Günlük yaşamınızda önemli bir etki yaratacağından, günlük hijyen rutininiz için keyifli ve pratik bir alana sahip olmak en iyisidir.

 

1- Dekorasyon

Bir tasarımdaki tüm parçaların nasıl birleştirileceğini bilmek bir artıdır. Sınırlı alanlarla uğraşırken, atmosferdeki tüm farkı yaratan bu bir zorunluluktur. Çok sayıda olasılık olabilir ve şu anda çevrede mevcut olanları da göz önünde bulundurmalıyız.

Daha canlı veya daha sade renkler, mekanın dekorasyonuna tamamlayıcı stiller sağlayabilir.

banyo dolabı

2- Öne çıkan renkler

Küçük bağlamlarda büyük farklılıklar gereklidir. Canlı renklerin geometrik formlarla birleştirilmesi, bu faydaları elde etmek için en yaratıcı yöntemlerden biridir. Canlı tonlar, alanın kısıtlı oranlarını bulanıklaştırarak dikkatleri üzerine çekiyor. Küçük banyonuzu dekore etmenin yollarını arıyorsanız bu harika bir öneri.

Bu sevimli konsept, çevrede ideal kompozisyonu oluşturmak için çeşitli boyut ve renklerde dairesel formlardan yararlanır, bu da çok fazla yer olmasa bile oldukça canlı ve iyi kullanılabilir.

 

3- Rustik vurgular

Kırsal bir ortamda olduğunuzda muazzam bir etki yaratır. Kullanıldığı mekanlara zamansız bir şıklık kazandırması ile bilinen ahşap, özellikle kompakt alanlarda bir mekanı daha sıcak hissettirebilir.

 

4- Her şeyin bir yeri vardır

Küçük yerlerde daha iyi organizasyon gereklidir. Her şeyin hala karışık ve düzensiz olduğu küçük bir odayı banyo olarak kullanmayı düşünün. Bu hiç iyi bir kavram değil. Sonuç olarak, alanı düzenleyen nesnelere yatırım yapmak, odanın düzenini önemli ölçüde iyileştirecektir. Beyaz alan kullanımı aynı zamanda temiz ve iyi organize edilmiş bir ortam izlenimi verir.

banyo dolabı

5- Fark yaratmak için aydınlatmayı kullanmak

Her zaman çok fazla renk kullanamayız, bu nedenle farklı bir kompozisyon oluşturmak için hayal gücümüze güvenmek zorundayız. Küçük banyonuzu bir gösteri durdurucuya dönüştürebilecek aydınlatmaya para harcamak buna değer olabilir. Şu anda pazar, duvar alanlarınızı dönüştürecek çeşitli yenilikçi aydınlatma alternatifleri sunmaktadır.

 

Eğer Mutfakta banyo konusunda  kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Küçük bir alan için 5 güzel banyo tasarımı fikri  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir