2020 Banyo Dolabı Dekorasyonu

2020 Banyo Dolabı Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır? Her yıl değişen yaşam tarzı ile beraber kimi zaman doğru mobilyayı seçmekte zorlanıyoruz.  Günümüzde bir çok farklı yapı malzemesi ile üretilen dolaplar ve mobilyalar vardır. Bunların her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Farklı yapı malzemeleri ile üretilen mobilya ve dolaplar ile birlikte sürekli değişen yaşam tarzı birleştiğinde ortaya o senenin dekorasyonu çıkıyor. Bugün bu yazımızda sizinle beraber 2020 yılının dekorasyon önerilerini inceleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım. 2020 Banyo Dolabı Dekorasyonu Nelerdir? Banyo Dolabı Dekorasyonu nasıl yapılmalıdır?

Aslına bakarsak çoğu zaman banyo dolabı dekorasyonuna zaman ayırmamız pek mümkün olmuyor. Günlük hayatın yoğunluğu ve koşuşturması ile beraber banyonun yapısına ve beğendiğimiz mobilyanın özelliklerine bakmadan hemen ürünü satın alıyoruz. Ancak banyolar ve banyo dolapları evde en dikkat etmemiz gereken alanlardan biri! Bu noktada dar bir alana mobilyalar yerleştirmeliyiz ve her evdeki banyo yapısı farklı olabiliyor. Evdeki girinti ve çıkıntıların en çok olduğu aynı zamanda her ev yapısında farklılık gösteren banyolar için dekorasyon trendlerini incelemeden banyonuzun yapısını incelemenizi tavsiye ederiz. Ölçü almak(doğru ölçü almak) banyonun doğru dekorasyona uymasından çok daha önemlidir. Trend Banyo Dolabı 2020 dekorasyonu incelememize başlayabiliriz.

2020 Trend Banyo Dolabı Dekorasyonu

1.) Minimalist Banyolar

mutfak dolabı

2019 Senesi Minimalist Banyolar için büyük bir seneydi. Minimalist banyolar kesinlikle içi boş aksesuardan ve dekorasyondan uzak banyo tipi değildir. Minimalist banyolarda kullanılan az eşyalar, minimalist banyoyu betimleyen en önemli özelliktir. Az eşyanın ve basit bir yapının sahip olduğu bu modellerde insanlar çok daha rahat ediyor. Minimalist banyoların göz yormayan bir yapısı olmalıdır. Bu sebeple banyonuzda aynı tonlardaki nötr renkleri tercih edebilirsiniz. Gösterişten ve yoğunluktan kaçının. Minimalizmde, her şey doğal akışındadır. Diğer bir deyişle, gereksiz şeylerden uzak durulur. Aynı şekilde banyo dolaplarının da çok uzun veya çok geniş olmaması gerekmektedir. Alan sıkıntısı çekiyorsanız banyo aynasının hemen bitişiğine bir boy dolabı koyabilirsiniz. Tabii hiç aksesuar kullanmamak da olmaz. Minimalist banyoya sahip olduğunuz için kendinizi kısıtlamak zorunda değilsiniz. Birkaç dekor ürünü kullanarak banyonuzu şık bir hale getirebilirsiniz. Minimalist banyoların 2020 senesinde de ön planda olacağını düşünüyoruz.

2.) Ahşap Tasarım Banyolar

Uzun zamandır betonlaşmadan sıkılan insanlar günümüzde ahşap mobilya ve banyolar tercih ederek evlerinde doğallığı yansıtmak istiyor. 2020 senesi bizim görüşümüze göre ahşap mobilyaların fazla kullanıldığı bir sene olacak. 2020 yılında ortaya çıkan hastalıklar sebebiyle sağlık açısından da ahşap mobilyalar kullanmak büyük bir avantaj. Nem tutmayan, bakteri ve böcek oluşumunu engelleyen, toz tutmayan, kolay onarılabilen ve dayanıklı ahşap tasarım banyoların kullanımı katlanarak artıyor ve artmaya devam edecek gibi gözüküyor. 2020 yılında soğuk seramiklerin yerini sıcak ve rahat bir atmosfer yaratan ahşap tasarım banyolar alacak.

3.) Bakır ve Pembe Tonlar

Geçtiğimiz 2019 senesinde olduğu gibi bu sene de bakır, pembe ve toprak tonları gibi renklerin ön planda olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu renklerden farklı olarak da bej, sarı ve orman yeşili renkleri de popüler konumda. 2020 senesinde siyah, beyaz veya altın tonlarındaki renklerin pek tercih edilmeyeceğini düşünüyoruz. Bu renkler banyoda klasikleşmiş olsa da insanların farklı olana ilgi duymasından ötürü 2020 yılında özellikle banyoda sık rastlanmayan renkler görebiliriz.

4.) Mermer Kullanımı Yaygınlaşıyor

Geçmişte nemli ortamlarda bulunmasına garanti gözle bakılan mermerin son yıllarda etkisi bir hayli düşmüştü. Ancak bu sürenin fazla süreceğini düşünmüyoruz. Mermer kullanımının tekrar yaygınlaşmaya başlayacağını söyleyebiliriz. Özellikle banyo tasarımcılarının mermerler ile ürettiği farklı model lavabo modelleri oldukça ilgi çekti. Son yıllarda mermerin kullanımının azalması için nemi tutan duvar kağıtları bile üretilmişti. Ancak mermer yavaş yavaş eski popülerliğini toplamaya başlıyor. 2020 Yılında sadece banyoda değil mutfakta da mermer görmeyi düşünüyoruz.

5.) Kompakt Duşakabin Vazgeçilmez Bir Hal Alıyor

Son yıllarda banyoda popülerliği yükselen en önemli teknoloji ürünü kuşkusuz kompakt duşakabin dir. Normal duşakabin veya küvetlerebanyo dolabı göre birçok özelliği bulunuyor. Üstelik bu özellikleri kullanmak çok kolay! Duşakabin üzerinde yer alan dijital kontrol paneli sayesinde duştayken bu özellikleri kolaylıkla yönetebilirsiniz. Bu özelliklerin en başında hidromasaj özelliğidir. Hidromasaj özelliğinin insan sağlığı açısından pek çok faydası bulunmaktadır. Bunların arasında; kan dolaşımının hızlanması, hızlı kilo verme ve selülit oluşumunun önüne geçme gibi özellikler sayılabilir. Ayrıca suyun tazyik miktarı ayarlanarak istenen seviyeye getirmek mümkün. Kompakt sistemlerin havalandırması da bulunuyor. Duşta uzun kalan kullanıcılar bu özelliği çok sevecektir…

Eğer banyo tercihinde kararsız kalıyor ve sağlam banyo dizmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer hazır tip banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda 2020 Banyo Dolabı Dekorasyonu nedir? bunu inceledik. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgiyi blog sayfamızdan bulabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir