banyo dolabı

Yeni bir küvet satın alırken düşünülmesi gereken 10 İpucu

Bugünkü makalemizde Yeni bir küvet satın alırken düşünülmesi gereken 10 İpucu hep birlikte inceleyeceğiz. Mevcut küvetinizden memnun değil misiniz? Yakın zamanda banyonuzu yenilemeyi planlıyor musunuz? O zaman neşelen, çünkü bugün sizinle yeni bir küvet satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli on faktörü paylaşacağız.

1. Küvetin boyutları

Bunu yapmak için yeterli alana (ve paraya) sahip olduğunuza göre, neden eski küçük küvetinizden yükseltme yapmıyorsunuz? Standart küvet boyutları 60 inç uzunluğunda ve 32 inç genişliğindedir, bu nedenle küvet alışverişine çıkmadan önce ölçümlerinizi yapın.

2.Küvetin Şekli

Mevcut küvetiniz sizi yıkamak ve rahatlatmak görevine bağlı mı? Belki de yeni bir küvet stiline sahip olmanın zamanı geldi (gerekirse tesisat değişiklikleri yapılabilir). Oval ve yuvarlak küvetlerin daha çağdaş, dikdörtgen küvetlerin daha klasik olduğunu unutmayın.

banyo dolabı

3. Yeni küvetinizin boyutu ve ağırlığı

Olası bir küvetin ağırlığının ne kadar olduğunu ve zemininizin bunu destekleyip desteklemediğini, özellikle de üst kattaki bir banyo için, çok önemlidir.

 

4. Köşeler ve Duvarlar

Küvetinizi çevreleyen duvarların sayısı, size sunulan tasarımları ve boyutları açıkça sınırlayacaktır. Üç duvarlı küvetler (en popüler) daha az olasılığa sahiptir, ancak tek duvarlı küvetler daha kolay genişleyebilir.

5. Küvetin çekirdeğini oluşturan bileşenler

Küvetinizin çekirdeğinde ve iç yüzeylerinde kullanılan malzemeler, küvetinizin ağırlığı üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Metal ve emaye (ve özellikle doğal taş veya beton) daha sağlam, daha ağır küvetlere neden olurken, akrilik veya cam elyafı iç mekanları olabildiğince boş yapar ve ağırlığı azaltır.

Malzeme ne kadar dayanıklı olursa, küvete zarar vermenin o kadar zor olacağını unutmayın.banyo dolabı

6. Son dokunuşlar için malzemeler

Açıkça dış ve iç yüzeylerdeki malzemeleri değiştirebilirsiniz. Peki, küvetiniz ve banyonuzla en iyi hangi tarz gider? Mozaik döşeme, belki? Peki ya taş kaplama? Hangi malzemeyi seçerseniz seçin (ve potansiyel olarak profesyonel tercihiniz), nem açısından zengin banyonuzu yüksek kaliteli bir kapatıcı ile kapattığınızdan emin olun.

 

7. Armatürler ve musluklar

Bu yeni donanım dokunuşları (musluklar, düğmeler, giderler vb.) ilk başta çok az görünebilir, ancak her şey yapıldıktan ve doğru şekilde yerleştirildikten sonra çok daha görünür hale gelecektir. Ancak, modaya uygun olmanın yanı sıra, neden işlevsel kaplamalar ve malzemeler hakkında düşünmüyorsunuz? Örneğin, fırçalanmış metal, su lekelerini diğer malzemelerden daha iyi örtme yeteneğinin bir sonucu olarak lehte büyümüştür.

8. Depolamabanyo dolabı

Küvetinizin etrafına kaç tane mum, sabunluk, yağ ve diğer aksesuarlar yerleştirmek istiyorsunuz? Küvetinizde yeterli raf alanı var mı, yoksa bir veya iki yüzer raf takmanız mı gerekiyor?

Tüm banyo aksesuarlarınızı ve bunların varlıklarının ve boyutlarının yeni fantezi küvetinizi nasıl etkileyebileceğini düşünmeyi unutmayın.

9. Kanalizasyon ve boruların yerleştirilmesi

Küvet ve banyo tasarımları söz konusu olduğunda, beğenmeseniz bile giderler ve borular çok önemlidir. Bir gideri taşımak hem pahalı hem de zor olduğu için, uygun bir gider yerleşimine sahip bir küvet seçmek en iyi seçenektir.

Banyonuzda küvet/duş kombinasyonu varsa, duş başlığı konumu özellikle önemlidir.

10. Erişilebilirlik ve güvenlik

Son olarak, yeni küvetinizin korkuluk ve tutacak gerektirebileceğini unutmayın. Gelecekteki kaymaları ve düşmeleri önlemeye yardımcı olması için kaymaz bir taban seçmeyi unutmayın.

Banyo alanınızdan uyku alanınıza kadar küçük bir kare yatak odasını canlandırmak için 10 harika fikir bulun.

 

Eğer Yeni bir küvet satın alırken kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Yeni bir küvet satın alırken düşünülmesi gereken 10 İpucu  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir