meseagacimutfak

Mutfağınızı aydınlatmanıza 10 ipucu ile yardımcı adımlar

Bugünkü makalemizde Mutfağınızı aydınlatmanıza 10 ipucu ile yardımcı adımlar hep birlikte inceleyeceğiz.

İdeal bir dünyada, hepimizin doğru miktarda ışık, renk ve mobilyaya sahip büyük evleri olurdu. Gerçek dünyada her şey farklı görünebilir, ancak bu, bir şeyleri iyileştirme kapasitemizin olmadığı anlamına gelmez.

Kötü bir mutfağı aydınlatmak için bu basit ve yenilikçi fikirler gibi…

 

1. Bu çılgın alışkanlıklardan kurtulun.

Bir boşluğa girer girmez gözlerimiz hemen onun çevresinde dolaşır. Meşgul bir tezgah veya ayrıntılı bir mozaik backsplash varsa, gözler ona çekilecektir. Bu nedenle, mutfağınızda bir odak noktasının olması yanlış bir şey olmasa da, bunun yerine basit ve aşırı ayrıntılı olmayan bir şey seçin.

mdflam mutfak dolabı

2. Sahip olduğunuz doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanın.

Doğal ışık, gözlerde boşluk hissi yaratır. Sonuç olarak, mutfağınızı karartmak için pencere kaplaması kullanmayın. Mümkün olduğu kadar doğal ışığa izin verin (inzivaya çekilme gerekliliğini göz önünde bulundurarak).

3. Dolaplarınıza yeni bir kat beyaz boya verin.

Beyaz duvarlar, dolaplar, tezgahlar ve döşemeler, karanlık bir mutfağı aydınlatmaya yardımcı olabilir. Özellikle dolaplar ve tezgahlar alanın çoğunu kaplar.

4. Mümkünse kabin altı ışıkları kullanın.

Yaratıcı aydınlatma çözümleri, ilahi backsplash’inizi veya muhteşem tezgahınızı göstermenize yardımcı olabilir. Mutfağınızda yansıtıcı fayans varsa daha da iyidir, çünkü bu ışığın etrafa daha da yayılmasına yardımcı olacaktır.

Ve unutmayın: LED’e bir kez geçtiğinizde asla geri dönemezsiniz.

glossmax mutfak dolabı kapak

5. Ampullerinizi yükseltin

Aydınlatma konusunda uzman aşçılar, mutfak aydınlatma armatürlerinde 80 veya 100 watt’lık ampul kullanılmasını önermektedir. Karanlık bir alanı aydınlatmanın ampulleri değiştirmek kadar basit olabileceğini kim tahmin edebilirdi?

6. Odaya metalik vurgular ekleyin

Işığı yansıtan çelik veya metalik yüzeyler (cihazlar ve/veya tezgahlar gibi) sayesinde karanlık mutfağınız çok daha hafif görünecek ve hissedilecektir.

 

7. Mutfağınızda daha fazla yer açın

Birkaç duvarı yıkmanın ve yan odadan gelen ışığın kasvetli mutfağınızı doldurmasına izin vermenin bir yolu olsaydı, bunu yapar mıydınız? Taşıyıcı duvarlar için de mükemmel bir seçim olan iç duvara bir “pencere” takmayı düşünün.

glossmax mutfak dolabı

8. Tepe aydınlatmasını aklınızda bulundurun.

Her şey katmanlı aydınlatma ile ilgilidir, bu nedenle ışığı düzgün bir şekilde dağıtmak ve duvar aplikleri, masa lambası, kolye veya mutfağınızdaki diğer aydınlatma armatürlerinden gelen yükün bir kısmını hafifletmek için iyi bir tavan armatürüne ihtiyacınız olacak.

 

9. Bir renk sıçraması ekleyin

Parlak renkler, kahvaltı barınız için bir backsplash, bir vazo veya sadece yeni döşemeli sandalyeler şeklinde olsun, (karanlık) bir alanın tüm hissini artırabilir. Renk şemaları konusunda kafanız karıştıysa, biraz görsel uyum için yan odadaki dekor renklerine bakın.

 

10. Açık Raflar

Açık raflar duvarların nefes almasını sağlar, ancak aynı zamanda alanınızı dağınıklığa neden olan eşyalardan temizleme sorumluluğunu da size yükler. Öyleyse devam edin ve açık raflarınıza birkaç yemek kitabı, çömlek ve diğer biblolar koyun, ancak hazinelerinizin çoğunu kapalı dolap kapaklarının arkasında saklayın.

 

Eğer Mutfağınızı aydınlatma konusunda kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfağınızı aydınlatmanıza 10 ipucu ile yardımcı adımlar konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir