banyo dolabı

Banyo tasarımınıza ahşabı nasıl dahil edersiniz?

Bugünkü makalemizde Banyo tasarımınıza ahşabı nasıl dahil edersiniz? hep birlikte inceleyeceğiz.

Çok az malzeme estetik açıdan ahşabın zarafetine ve uzun ömürlülüğüne sahiptir. Ahşap, popüler bir bina/tasarım alternatifi olmasının yanı sıra, kullanılan ahşabın türüne (ve ilgili işlemlere) bağlı olarak mükemmel doku ve renk sıçraması da sağlar.

Peki ahşabı banyo tasarımınıza dahil etmeye ne dersiniz?

1. Banyonuzun zemini ahşap olmalıdır.

PVC ve ahşap damardan yapılmış su geçirmez ahşap zemin sayesinde, zarif parke banyo zeminlerinizin ıslanması ve mahvolması konusunda artık endişelenmenize gerek yok. Su geçirmez ahşabın çeşitli tasarım ve tonlarda olmasının yanı sıra diğer seçeneklerden çok daha ucuz olduğundan bahsetmiş miydik?

banyo dolabı

2. Banyonuzun duvarları için ahşap kullanın.

Banyonuza lüks bir his vermek için ham veya hafif vernikli ahşap paneller yerine ahşap efektli duvar kaplama panelleri seçin. Kaplama panelleri aynı zamanda suya dayanıklı tasarımlarda da mevcuttur, daha az temizlik çabası gerektirir ve derz dolgu gerektirmez (çünkü su ve siyah küfün sızması için boşluklar yoktur).

 

3. Ahşaptan yapılmış banyo tezgahı

Yeni banyonuzdaki son derece dokulu ahşap tezgahın, pürüzsüz fayanslar ve parlak metal armatürlerle nasıl bir tezat oluşturduğunu görebiliyor musunuz? Ahşabınızı dökülmelerden ve sıçramalardan koruduğunuz sürece, bu tamamen yapılabilir (su, diş macunu, makyaj vb.).

Banyo Dolabı Tasarım Modelleri

4. Geri kazanılmış ahşaptan yapılmış

Ev yapımında ve dekorunda geri dönüştürülmüş ve kurtarılmış malzemelerin kullanımı giderek daha popüler hale geliyor. Sonuç olarak, eski ahır ahşabından, palet ahşabından ve neredeyse hiçbir şey için bulunabilecek diğer eski ahşabın formlarından bir banyo makyajı yapmaktan korkmayın.

 

5. Ahşaptan yapılmış lavabolar ve küvetler

Nesiller boyunca, sedir ve hinoki gibi kokulu sert ağaçlar, Japon banyolarını oluşturmak için kullanılmıştır. Bununla birlikte, kendi güzel ahşap küvetinizi istiyorsanız, bir uzman tutmanız ve birkaç ayda bir keten tohumu yağı ovma ile temiz tutmanız gerekir.

6. Ultra modern banyolarda ahşap kullanılmıştır.

Açık renkli ahşaplar, temiz, minimalist çizgilere sahip modern odalar için idealdir. Bununla birlikte, çok modern bir banyo tasarımı için, şık bir hissi korurken belirli parçaları ve bitişleri vurgulamaya yardımcı olması için gri ahşap kullanmanızı öneririz.

minimalist banyo

7. Geleneksel olan banyolarda ahşabın kullanılması

Kestane ve maun gibi daha koyu renkli ahşaplar, klasik bir banyo tadilatı için idealdir. Bir duvarın alt yarısının panellenmesinin uzun zamandır popüler bir stil olduğunu unutmayın çünkü hem çekici hem de davetkar, yumuşak bir kırsal hava yaratır.

8. Rustik banyolar ahşabın nasıl kullanılabileceğinin güzel bir örneğidir.

Rustik bir his veren bir banyoda geri kazanılmış ahşapla yanlış gidemezsiniz. Bu, duvarları kaplamak, zemini süslemek ve hatta açık raflar gibi geri dönüştürülmüş mobilya ve parçalar yapmak için kullanılabilir.

Bu Rustik tasarımı gerçekten eve getirmek için gerçek bir vay faktörü için sıkıntılı bir yüzeye sahip dekoratif tavan kirişlerini düşünün!

 

Eğer Banyo tasarımı konusunda kararsız kalıyor ve sağlam bir banyo modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer banyo modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun banyo modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Banyo tasarımınıza ahşabı nasıl dahil edersiniz?  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] 23. Banyo tasarımınıza ahşabı nasıl dahil edersiniz? […]

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir