mutfak dolabı

Mutfakta tezgah malzemelerini birleştirme rehberi

Bugünkü makalemizde Mutfakta tezgah malzemelerini birleştirme rehberi hep birlikte inceleyeceğiz.

Farkına bile varmadan iki farklı tezgah tipine sahip bir mutfak görmüş olabilirsiniz. Kendi mutfağınızın da benzer bir tarza sahip olması mümkün! Bu, bir iç tasarımcının en kötü kabusu gibi görünse de, tamamlayıcı (ve hatta bazen zıt) tezgah malzemelerinin bir mutfağa gerçekten farklı bir görünüm ve his verdiği kanıtlanmıştır.

Öyleyse, bireylerin farklı mutfak tezgahı malzemelerini nasıl bir araya getirdiğini (ve neden) hiç merak ettiyseniz, bu yazı tam size göre!

1. Trendlere dikkat edin.

Çatışan bir estetik için, yoğun, zıt tasarımlara sahip iki tezgah tasarımı idealdir. Satın almadan önce, bu malzemelerin üzerindeki desen ve motiflere dikkat edin, çünkü bunlar gözü kolayca başka yöne çevirebilir ve mutfak tasarımınızı bunaltabilir. Belirli bir malzemenin tasarımına aşık olursanız, onu düz renkli veya minimal desenli bir alternatifle dengeleyin.

2. Her şeyi birbirine bağlamak için vurgu renkleri kullanın.

Vurgu renkleri, resimlerinizden sıhhi tesisat armatürlerinize kadar her şeyden gelebilir. Favori bir renginiz varsa, onu tamamlayan veya desene dahil eden bir tezgah tasarımı seçin.

Mutfağınızda vurgu renklerini değiştirirseniz, tezgah tasarımınızın yerinde görünebileceğini unutmayın.mutfak dolabı

3. Işık ve karanlıkla deney yapın

Kontrast çok önemli olduğu için, ilk seçeneğiniz daha koyu bir tezgahsa, özellikle mutfağınız küçükse, daha hafif bir tezgahla eşleştirin.

Açık-koyu dinamik oluşturmanın çeşitli şekillerde yapılabileceğini unutmayın. Örneğin, karışık renkli dolaplarınız varsa, açık renkli bir tezgahı açık renkli dolaplarla eşleştirmek (ve tam tersi) daha göz alıcı bir tasarım kontrastı oluşturabilir. Alternatif olarak, daha koyu renk seçimlerinizi daha hafif dolaplarla dengelemeye ne dersiniz?

4. Kendi dekoratif eşyanızı yapınmutfak dolabı

İster parlak bir renk tonu, ister benzersiz bir desen seçin, gösterişli bir mutfak tasarımı için sayısız seçenek vardır. Yine de abartılı olmaları gerekmez; alanı zorlamadan parıldayan bir dokunuş katan mütevazı bir stil de aynı derecede çekici olabilir.

5. Çeşitli malzemeleri birleştirin

En iyi iki malzemenizden hangisini seçeceğinizden emin değil misiniz? Neden ikisini birleştirmiyorsunuz, çünkü üretilen yüzeyler (porselen ve kuvars gibi) sıklıkla doğal yüzeylerle (sabuntaşı ve granit gibi) birleştirilir?

Tek bir temizleme kimyasalının yeterli olmayabileceğini aklınızda bulundurduğunuz sürece, iki farklı taş türünü de (örneğin granit ve traverten) birleştirebilirsiniz.

6. Ahşap ve ahşap ürünler

Ahşabı doğal taş veya paslanmaz çelik gibi tamamen farklı bir şeyle birleştirmeyi düşündünüz mü? Evet, ahşap hala en popüler mutfak malzemelerinden biridir, ancak özellikle soba veya lavabonun yakınındaysa kavurucu ve su hasarını önlemek için düzenli olarak yağlanması gerekir.

Bu nedenle, ahşabın güzelliğini sorunsuz bir şekilde takdir etmek istiyorsanız, onu yemek odasıyla sınırlayın ve çağdaş, soluk yüzeylerle (belki de kireçtaşı?) eşleştirin.

7. Bir Ortak Bulma

Şık ve tutarlı bir etki için aynı kaplamaya sahip mutfak tezgahlarını ve dolapları düşünün. Farklı malzemeleri karıştırırken, aşırı yük etkisinden kaçınmak için bu da iyi bir yaklaşımdır.mutfak dolabı

8. Şık ve pürüzsüz

Paslanmaz çelik tezgahlar, daha şık, daha profesyonel bir görünüm isteyen ev sahipleri ve tasarımcılar arasında popülerdir. Bunun nedeni, son derece hijyenik olmaları ve ısıya, suya ve lekelere dayanabilmeleridir. Öte yandan çelik, kolayca çizilir ve dokunulduğunda soğuktur, bu nedenle yoğun bir ailenin kahvaltı barı için en iyi seçim olmayabilir.

Bunun yerine, yemek alanı için mutfağınızın kullanışlılığını (ve estetik seviyelerini) artırmak için o çeliği kireç taşı gibi başka bir pürüzsüz ve zarif yüzeyle eşleştirin.

9. Maliyetler ve malzemeler

Mermer, mutfak tasarımı için popüler bir malzeme olarak yeniden ortaya çıktı (güçlü damarları, dramatik desenleri ve cazip renk/desen varyasyonları göz önüne alındığında bu gerçekten beklenmedik bir şey mi?). Mermer ise en pahalı malzemelerden biridir. Bu nedenle, mutfak tadilatında tasarruf etmenize yardımcı olmak için, bu çalışma yüzeyinin büyük bir kısmının ahşap veya laminat (veya herhangi bir pratik, düşük maliyetli seçenek) olmasına izin verin.

 

Eğer Mutfakta tezgah malzemelerini birleştirme konusunda kararsız kalıyor ve sağlam bir mutfak modeli arıyorsanız doğru yerdesiniz! Sağlam Mobilya  1986 yılından beri mobilya sektöründe boy göstermekte ve sektöre liderlik etmektedir.  Eğer mutfak modellerimizden satın almak istiyorsanız mağazalarımıza gelebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her ev tipine uygun mutfak modelleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Bu yazımızda Mutfakta tezgah malzemelerini birleştirme rehberi  konusunu anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Mobilyalar hakkında daha fazlasını blog sayfamızdan bulabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Katkıda bulunmaktan çekinmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir